Ana SayfaMucize DualarHz Yusuf 7 Buğday Tanesine Okuduğu Dua – Bereket Duası!

Hz Yusuf 7 Buğday Tanesine Okuduğu Dua – Bereket Duası!

Hz Yusuf 7 buğday tanesine okuduğu dua önemli bir husustadır. Özellikle hayatı tepetaklak olan ve bu yaşantısını düzeltmek için Allah’tan yardım dileyenler için bu dua son derecede gereklidir. Ayrıca Hz Yusuf’un da okuduğu bu dua haneye bolluk, bereket ve bol rızık getirecektir. Önemli ölçüde insan hayatını düzeltecek olan bu duayı gün içerisinde okumanın faydası kısa süre içerisinde ortaya çıkacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bolluk bereket için Hz. Yusuf’un 7 buğday tanesine okuduğu dua da önem teşkil etmektedir. Bununla beraber azı çoğaltmak ve daha rahat bir yaşantı içerisine girmek konusunda da bu dua son derecede işlevsel bir noktada kalacaktır.

Hz Yusuf 7 Buğday Tanesine Okuduğu Dua 🙏

Hz. Yusuf, Mısır’da kıtlık zamanında, insanların açlık çekmemesi için topladığı buğdayın bereketini arttırmak için 7 tanesine ellerini sürerek şu duayı okudu: “Rabbim, buğdayın bereketini arttır ve bize rahmetle ver, çünkü sen rahmet edenlerin en hayırlısısın.” Kısacası Hz Yusuf 7 Buğday Tanesine Okuduğu Dua bu şekildedir.

Hz Yusuf Bereket Duası Okunuşu 🟢

Hz Yusuf Bereket Duası Okunuşu
Hz Yusuf Bereket Duası Okunuşu

Hayatında kurak bir dönemde yaşamış ve bu durumda Allah’a sığınmıştır. Bununla beraber herkes Hz Yusuf’un bu duasını okumakla bolluk ve bereket dolu bir yaşantı içerisinde kalacaklardır. Her zaman bu duayı okuyarak, Allah’tan bu denli niyetlerine karşılık bulmak gibi bir amaç içinde olacaklardır. Hz Yusuf bereket duası okunuşu da bu yüzden herkesin genel itibarıyla yöneldiği konular arasındadır. Ayrıca bu dua kısa olduğundan dolayı kolayca ezberlenerek istenen her an tekrar edilmesi gibi bir gelişme ortaya çıkacaktır.

“Rabbi kad âteytenî minel-mülki ve ‘allemtenî min te’vîlil-ehâdîsi fâtıras-semâvâti vel-ardı ente veliyyî fiddünyâ vel-âhıreti teveffenî müslimevve elhıknî bissâlihîn.”

Ey Rabbim! Sen bana dünya mülkünden nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Ey gökleri ve yeri yoktan var eden Rabbim! Benim velim sensin, benim canımı Müslüman olarak al ve beni sâlih kulların arasına kat!” (Yûsuf, 12/101)

Hz Yusuf’un bu duasında bazı detaylar ortaya çıkmaktadır. Allah’ın haram kıldığı eylemlerden kaçınarak hapse dahi girmeyi göze almasından dolayı yine Allah’ın yardımıyla hapisten kurtulduğu öne çıkmaktadır. Allah’tan yardım istemesi üzerine kötülüklerden korunmasında Cenab-ı Hakk, kendisinin isteğini yerine getiriyor. Ayrıca kıtlık döneminde Mısır’da yönetici olduktan sonrasında da Allah’ın kendisine mülk ve ilim verdiğini belirtiyor. Kendisinin en büyük yardımcısının yine Allah olduğunu ifade ediyor. Ayrıca Allah’tan yine Müslüman olarak ölmek ve salih insanlar arasında yer almak için istekte bulunuyor.

Hz Yusuf Duası Kaç Kez Okunur?

Hz Yusuf duası başarı ve bereket amacıyla okunmaktadır. Ayrıca bu duayı 7 kez okumak da tüm istekleri karşılama konusunda önemli bir konu olacaktır. Hz Yusuf duası kaç kez okunur noktasında kalpte bir rahatlama ve ferahlık hissi açığa çıkacaktır. Öte yandan başarılı işler içinde olmak ve bolluk içerisinde bir yaşam sürmek de kesin olarak gelişecektir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Anında Mesaj Attıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hz Yusuf Hapisten Çıkmak İçin Okuduğu Dua

Hz Yusuf, hapis döneminde Allah’tan yardım istemiş ve harama el uzatmadığı için kendisi özgürlüğüne kavuşmuştur. Ancak bu hususta Hz Yusuf hapisten çıkmak için okuduğu dua da önemli olmuştur. Bununla beraber hangi duayı okuduğu da genel olarak merak konusudur.

”Allah’ım! Ey bütün sıkıntıları gideren, ey bütün dualara icabet eden, ey bütün kırıkları saran, ey bütün zorlukları kolaylaştıran… Ey bütün garipleri sahibi, ey kendisinde başka ilah bulunmayan, seni her türlü noksanlıktan tenzih ederim. Senden bir çıkış ve kurtuluş yolu niyaz ediyorum…

Hz Yusuf Dilek Duası

Hz Yusuf Dilek Duası olarak bilinen birçok dua vardır. Bunlardan biri aşağıdaki gibidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

“Rabbim, bana hüküm ve ilim ver, beni salih kullarının arasına kat. Bana şeytanın hilelerinden koruyucu ol.” (Yusuf Suresi, 101)

Yusuf Suresi Hangi Dilek İçin Okunur?

Bu sure genel olarak evlenmek isteyenlerin de yöneldiği bir duadır. Ayrıca Yusuf Suresi hangi dilek için okunur noktasında da gündeme gelmektedir. İlk 8 ayeti okunduktan sonra altı kez Kevser Suresi okumak gerekecektir. Bu zikri yatsı namazından sonra yapmakta fayda vardır.

Son olarak Hz Yusuf 7 Buğday Tanesine Okuduğu Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca, Hz Yusuf 7 Buğday Tanesine Okuduğu Dua ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, mucize dualar kategorisindeki başka yazılarımıza da aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın