Ana SayfaOkuyanlar333 Kulillahümme Okuyanlar – Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

333 Kulillahümme Okuyanlar – Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

333 Kulillahümme okuyanlar karşılaştığı fazilet ve mucizelerden bahsetmeye devam etmekte. Kulillahümme malikel mülki okuyanların yorumları nelerdir? Birlikte inceleyeceğiz inşAllah. Allah-u Teala’nın adının geçtiği her duanın faziletleri ve mucizeleri vardır. Fakat bu duaları 333 kez okumanın faziletleri ise okuyanlar tarafından bildirildiği üzere saymakla bitmeyecek düzeydedir.

Kulillahümme Malikel Mülk Ayetinin Havas İlmi

Kulillahümme Malikel Mülk Ayetinin Havas İlmi konusunda Ali İmran suresinin 26 ve 27.ayetlerinde geçen Kulillâhümme, bolluğun ve bereketin nasip olmasını sağlar. Bu duayı düzenli olarak abdestli bir şekilde okuyan kimseler kalpten istedikleri şeylere kavuşmaktadır. Allah-u Teala kullarının gönülden istediği her şeye kavuşmalarının yolunu açmaktadır. Şüphesiz ki o, kendine ibadet eden ve dualarında ayeti kerimelerini geçiren kimseleri duymaktadır. Kulillâhümme, aşağıdaki gibi okunmalıdır.

“Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir. Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.”

Kulillahümme Malikel Mülk Arapça Okunuşu

“Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü geri alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini yerle bir edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin. Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü de çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık veren sensin.

Kulillahümme Malikel Mülk Türkçe Meali

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti

Her dua gibi Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti de sık merak edilen dualardan biridir. Bu duanın doğru okunması ve yeteri kadar okunması durumunda pek çok fazilete sahip olduğu bilinmektedir. Göğsü imanla dolup taşan ve inançlı kimselerin okuması, aşağıdaki faziletlerin yaşanmasını sağlayacaktır.

 • Bu ayeti kerimeleri her gün okuyan kimseler, bir önceki güne göre daha huzurlu bir hayata sahip olmaktadır.
 • Her gün 41 kez okuyan inançlı kimselerin 41. günün sonunda mal ve mülk sahibi olduğu görülmektedir.
 • 5 vakit namazların her birinden sonra bu ayeti kerimeyi bir kez okuyan kişiler her türlü kaza ve beladan korunmaktadır.
 • Servetinin çoğalmasını isteyen ve geçim sıkıntısında kurtulmak isteyen kişilerin bu duayı her gün en az 4 kez okuması gerekmektedir. Bunu ara vermeden sürekli yapanlar kısa süre içerisinde mallarında meydana gelen artışı gözleriyle görebilecektir.
 • Bu duayı her namaz sonrası 7 kez okumak, manevi yönden güçlü olmayı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra duadan sonra 66 kez “Ya Kadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy ve Ya Kuddus” de eklenerek daha etkili olmaktadır.

Kulillâhümme Okuyup Faydasını Görenlerin Yorumları

Ali İmran suresinin 26 ve 27. ayetlerinde geçen Kulillâhümme okuyup faydasını görenlerin yorumları oldukça sık paylaşılmaktadır. Bu duayı okuduktan sonra inançlı kişilerin büyük bir çoğunluğu gönülden istedikleri her şeye kavuşmuştur. Fani hayatta anlam yüklenen her şeye Allah’ın izniyle kavuşmak, bu kişilerin ölümden sonraki sonsuz hayat için hazırlık yapmaya başlamasına vesile olmuştur. Allah-u Teala, tüm bu mucizeleri ve faziletleri yalnızca cennetine koyacağı kimselere nasip etmektedir.

 • “Önceden hiç fazilet ve mucize gibi şeylere inanmazdım. İnternette gördüm ve hiçbir çıkar duygusuna sahip olmadan 333 kez Kulillâhümme okudum. Sonrasında birkaç gün boyunca hiçbir şey olmadı ama biraz daha zaman geçince büyük bir şey oldu. Gözlerime inanamadığım şekilde bütün borçlarımı ödeyebileceğim bir toplu para hiç beklemediğim anda elime geçmişti.”
 • “Yaşadığı her zorlukta ve düşkünlükte Allah’a sığınan biriyimdir. Kulillâhümme’nin faziletlerini okuduktan sonra abdestimi alıp 333 kez okudum. Tamamladığımda ise içimde daha önce hissetmediğim bir huzur ve boşluk vardı. Allah-u Teala birkaç hafta sonra bana yıllardır eşimle hayalini kurduğumuz bebeği nasip eyledi.”
 • “Ali İmran suresini defalarca kez okumuştum. Fakat 26 ve 27. ayetleri daha önce hiç özellikle okumamıştım. Bu sefer sadece 26 ve 27’yi okudum ve 6 ay sonra hayalimdeki evliliğe kavuştum. Allah-u Teala bana hayalini kurduğum huzurlu ve mutlu bir evliliği nasip etti.”

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları
Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

Bazen insanlar dilek ve istekler için dua etmektedir. Bu noktada etkili ve tesirli dualar arasında Kulillahümme duası da bulunmaktadır. Kişi günde 41 kere okunduğu takdirde dilek ve isteklerine erişmek için fırsat sağlar. Facebook platformunda bulunan Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumlarını sizler için derledik. Bakalım insanlara karşı etkisi nasıl olmuş.

 • Mal mülk sorunlarımı bu zikir çözdü. İnşAllah sizin de sorunlarınızı çözer amin.
 • Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla ona sığınıyorum. Borçlarımdan kurtulayım.
 • Bizlere bu 333 Kulillahümme Okuyanlar bilgilerini verdiğin ve okumayı oğrettiğin için sana katrilyonlarca şükürler olsun Allah’ım

333 Kulillahümme Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın