Ana SayfaFaziletiTevbe Suresi 128 129 Ayetlerinin Fazileti – Son İki Ayeti

Tevbe Suresi 128 129 Ayetlerinin Fazileti – Son İki Ayeti

Tevbe Suresi 128 129 ayetlerinin fazileti son derecede merak edilen konular arasındadır. Ayrıca insanların hayatı kötü yönde ilerliyorsa da düzenleyici bir etki yaratmaktadır. Hastalıklara şifa bulmak için da Tevbe Suresi 128 ve 129 ayetleri son derecede yararlı olacaktır. Tevbe Suresinin son iki ayetiyle beraber daha rahat ve huzurlu bir yaşantı daha da makul bir hal alacaktır. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tevbe Suresinin Son İki Ayeti Faziletleri

Tevbe Suresinin Son İki Ayeti Faziletleri
Tevbe Suresinin Son İki Ayeti Faziletleri

Özellikle Tevbe Suresinin son iki ayetinde son derecede önemli bilgileri görmek mümkün olacaktır. Bununla beraber Tevbe Suresinin Son İki Ayeti Faziletleri de fazlasıyla merak görmektedir. Bununla beraber farklı faydalara sahip olan ayetler olduğunu anlamak da mümkün olacaktır.

  • Tevbe Suresinin son iki ayetini okuyan kişi o gün hayatını kaybetmeyecektir. Ayrıca 7 kez sabah ve akşam olmak üzere okumak gerektiği belirtilmektedir. Öleceği gün bu duayı okuması kendine nasip olmayacaktır.
  • Tevbe Suresini okuyan kişilere Hz. Muhammed şefaat eder. Ayrıca o kişinin münafıklıktan uzak olduğu kesinleşir.

Tevbe Suresi 128 129 Türkçe Okunuşu

Sık sık okunan Tevbe Suresi 128 129 Türkçe Okunuşu oldukça merak edilmektedir. Türkçe anlamı aşağıda verilmiştir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Nasrun Minallâhi Ve Fethun Karîb Duası Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • “Rabbimiz! Ben ve anne babam, kıyamet gününde hesaba çekilecek olan müminlere mağfiret etmeni dileriz. Rabbimiz! Hiçbir kimse başka birinin günah yükünü taşımaz. Herkesin kazandığı amelin karşılığı kendisine verilir. Rabbimiz! Biz sana yönelir, sana tevekkül ederiz, sana iman ederiz, sana yöneliriz, senin yolunda büyük çaba sarf ederiz. Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, bizleri müslüman olarak kabul et ve bizi hayatımızın sonuna kadar müslüman olarak öldür.”

Tevbe Suresi 128 129 Ayet Ne İçin Okunur?

Tevbe Suresi’nin 128-129. ayetleri, Hz. İbrahim’in duasını anlatmaktadır. Bu ayetler, Hz. İbrahim’in Allah’a dua ettiği anı anlatır ve şöyle buyurmaktadır:

“Rabbimiz! Ben, soyumdan birçoğunu zulme sürükleyen yerde olan Beyt-i Makdis’in yanında, Mescid-i Haram’ın bulunduğu vadiyi senin evin yapmıştım. Rabbimiz! Sen de insanlardan birçoğunu bu yere getirirsin. Artık onların bir kısmı, senin yolunda bir kısmı da günahlarının cezasını çekmek için burada kalırlar. Rabbimiz! Şüphesiz sen, her şeyi bilen, her şeyi hikmetle yapan sensin.”

Bu ayetler, Hz. İbrahim’in Allah’a yaptığı dua ve Allah’ın onun duasını kabul etmesi hakkında bilgi verir. Ayrıca bu ayetler, Kabe’nin ve Mescid-i Haram’ın önemini vurgular ve bu yerlerin kutsallığına işaret eder. Bu nedenle, Müslümanlar bu ayetleri okuyarak Hz. İbrahim’in duasını hatırlar ve Kabe’nin ve Mescid-i Haram’ın önemini anlarlar. Ayrıca bu duanın hasta olan insanları iyileştirdiği de söylenmektedir. Böylece Tevbe Suresi 128 129. Ayet Ne İçin Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Tevbe Suresi Ne İçin Okunur?

Tevbe Suresi ne amaçla okunacağı da önemli bir husustur. Bununla beraber Tevbe Suresi ne için okunur dahilinde de sorular gündeme gelecektir. Özellikle sağlık konusunda ilgi gören bir dua olmaktadır. Bu yüzden insanların şifa bulmak için okudukları bir dua olarak da belirtilmektedir. Allah ile iletişim kurmak ve ondan sağlık dilemek için Tevbe Suresi önemli bir yerde kalacaktır. Ayrıca sabah ve akşam yedişer kez okunmasıyla beraber bu şekilde bir fayda sağlayacaktır. Ayrıca Tevbe Suresinin son 2 ayetinin bu tip bir etkisinin olduğu da gelişecektir.

Tevbe Suresi Son Ayet Fazileti

Tevbe Suresinin özellikle son ayeti pek çok konuya açıklık getirmektedir. Bununla beraber Tevbe Suresi son ayet fazileti hususunda da bilgi sahibi olmak rahatlıkla gelişecektir. Farklı işlevlere sahip bir ayet olduğu da genel itibarıyla fayda sağlayacak konumda olacaktır.

  • Beş vakit namazın hemen arkasından Tevbe Suresi son ayetinin okunması Hz. Muhammed’in övgüsünü kazanacaktır.
  • Bu ayeti düzenli olarak okuyanların göçük altında kalarak, yanarak ya da demir darbesiyle ölmesi söz konusu olmayacaktır.
  • Tevbe Suresi son ayeti okuyanların tüm dilekleri gerçekleşecektir.

Tevbe Suresi 128 129 Arapça

Tevbe Suresinin nasıl okunduğunu öğrenmek çok önemlidir. Ayrıca Tevbe Suresi 128 129 Arapça yazılışını bilmek de bu duayı her an okuyabilmek açısından etkili bir noktada kalacaktır. Bununla birlikte sizlere aşağıda Arapça okunuşundan bahsettik.

Bismillâhirrahmânirrahîm Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun). Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Tevbe Suresinin Son İki Ayeti Ne İçin Okunur?

Her bir duanın okunuş amacı vardır. Ayrıca Tevbe Suresinin son iki ayeti ne için okunur konusu da genel itibarıyla öne çıkacak olan konular arasındadır. Genellikle Tevbe Suresinin son iki ayeti genel olarak hastalıklardan kurtulmak ve şifa bulmak adına okunmaktadır.

Tevbe Suresi Neye İyi Gelir?

Tevbe Suresinin genelde hastalıklardan kurtulmak için okunması söz konusudur. Genel olarak Tevbe Suresi neye iyi gelir sorusu da bu şekilde yanıt bulacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sekine Duası Fazileti Cübbeli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tevbe Suresi Yorumları

Tevbe Suresi konusunda ne gibi fayda sağladığını bilmek son derecede kolayca gerçekleşecektir. Ayrıca Tevbe Suresi yorumları da bunun net bir göstergesi konumunda yer alacaktır.

  • Uzun zamandır sağlık sorunlarıyla boğuşuyordum. Tevbe Suresi okuduğumdan beridir hastalıklarımın etkisi giderek azalmaya başladı.
  • Tevbe Suresini sabah ve akşam yedişer kez okudum. Bu yüzden tüm hayatımda her şey yoluna girdi.

Son olarak da Tevbe Suresi 128 129 ayetlerinin fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer fazileti yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın