Ana SayfaMucize DualarHz. Yusuf’un Yüz Güzelliği Duası – Güzellik ve Dualar

Hz. Yusuf’un Yüz Güzelliği Duası – Güzellik ve Dualar

Hz. Yusuf’un yüz güzelliği duası en fazla merak edilen konular arasındadır. Herkesin hayran olduğu ve güzel bulduğu ifade edilen Hz. Yusuf’un güzelliğine sahip olmak isteyenler için duaları ve esmaları tercih etmek kısa süre içerisinde sonuç verecektir. 7 gün boyunca sürekli olarak aksatmadan bu duaları okuma gibi bir durum fayda yaratacaktır. Özellikle Hz. Yusuf kadar güzel olmayı isteyenler için bu tip dualar bir hayli önem teşkil edecektir. Genel olarak sadece fiziksel güzelliği sağlamayacak olan bu dua ayrıca bedensel ve ruhsal anlamda da güzelliği yakalamanın bir yolu olacaktır. 7 gün boyunca arka arkaya okunması halinde yüze aydınlık sağlamakla kalmayarak psikolojik anlamda da özgüven sahibi olmayı destekleyecek olan bir konumdadır.

Hz. Yusuf Güzellik Duası Nasıl Okunur?

Güzelleşmek ve ruhsal sağlığa kavuşmak isteyenler için farklı türlerdeki dualar her zaman gündeme gelecektir. Bununla beraber Hz. Yusuf güzellik duası nasıl okunur konusu dahilinde de bu duanın 3 farklı biçimde geliştiği öne çıkmaktadır. Bu güzellik duasını doğru niyetle ve salih amelle okumak büyük oranda fayda sağlayacaktır. 3 bölümü birleştirdikten sonraki süreçte de içten bir okumayla kesin olarak sonuç almak gibi bir konu gelişecek düzeydedir.

 1. Esma-ül Hüsna’dan 7 Esma-ı Şerif
 2. Hz. Yusuf’un Güzellik Duası
 3. Nas Suresi ve İnşirah Suresi

Bu bölümler birleştikten sonraki süre zarfında doğru adımları atarak sonuç almak genel itibarıyla mümkün olacak düzeyde yer alacaktır. Ayrıca bu hususta ne şekilde hareket edeceğini bilmek de bir hayli önem teşkil edecektir.

 1. Esma-ül Hüsna’dan 7 Esma-ı Şerif

Esma-ül Hüsna içerisinde var olan Allah’ın 7 adını okumak ve anlamlarını bilmek mutlak suretle önemli olan konular arasındadır. Bu esmaları sırasıyla okumak oldukça ön planda olacak olan bir husustur.

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Muktedir – Tam Kudret Sahibi, Her şeye Gücü Yeten

Ya Kuddüs – Tertemiz, Pak, Kusurdan Arınmış

Ya Vedud – Çok Seven ve Çok Sevilen; Sevilmeye Layık Olan

Ya Latif – Nazik Davranan ve Yumuşaklıkla Muamele Eden

Ya Mucib – Kulların Dualarına Karşılık Veren, Kendine Yalvaranlara İsteklerini Veren

Ya Nur – Nurlandıran, Işık Veren, Nur Kaynağı; Alemleri Nurlandıran; İstediği Simalara, Zihin ve Gönüllere Nur Yağdıran

Ya Musavvir – Varlıkları Çeşitli Şekillerde Yaratan; Yarattığı Her Varlığa Ayrı Şekil ve Hususiyet Veren

 • Hz. Yusuf’un Güzellik Duası

Hz. Yusuf tarafından sürekli olarak tekrar edilen duayı da bu aşamada okumak son derecede önemli ve gerekli olan konular arasında yer alacaktır. Bu duanın anlamını bilmek de mutlak suretle gerekli olacaktır.

Allahümmec alni ve nuru Yusuf’a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten

Türkçe anlamı:

Ey Allah’ım, yüzümde Hz Yusuf (a.s) nuru ışığı olsun. Kim beni görürse sevsin.

 • Nas Suresi ile İnşirah Suresi

Nas Suresi ile İnşirah Suresi de Hz. Yusuf’un güzellik duası konusunda dikkat çekici surelerdir. Bu hususta sureleri de doğru ve sırasıyla okumakta da fayda vardır.

 1. Nas Suresi

Kul eûzu bi rabbin nâs

Melikin nâs

İlâhin nâs

Min şerril vesvâsil hannâs

Ellezî yuvesvisu fî sudûrin nâs

Minel cinneti ven nâs

 • İnşirah Suresi

Elem neşrah leke sadrek,

Ve vada’na ‘anke vizreke,

Elleziy enkada zahreke,

Ve refa’na leke zikreke,

Feinne me’al’usri yüsren,

İnne me’al’usri yüsren,

Feiza ferağte fensab, Ve ila rabbike ferğab.

Bu duaları ezberlemek son derecede önemlidir. Ancak ezberlenmemesi durumunda bakarak okumanın da bir mahsuru olmayacaktır. Bu duaları sırasıyla her gün 1 kez okumak yeterlidir. Ancak sünnete uymak isteyenlerin 3 kez okumalarında da bir sakınca yoktur.

Yüz Güzelliği İçin Dua Ederken Uyulması Gereken Hususlar

Yüz güzelliği için dua ederken uyulması gereken hususlar konusunda da dikkatli olmak son derecede önemli olan bir durumdur.

 • Hz. Yusuf güzellik duası okumadan önce muhakkak abdest almak gerekir.
 • Bu duayı aceleci bir biçimde okumak yerine sabırlı bir biçimde davranmak gerekecektir. Ayrıca bu duanın kabul görmesi hususunda da temiz kalple eyleme geçmekte yarar vardır.
 • Bu dua kesin olarak yalnız okunmalı ve duanın icra edildiği kimseye anlatılmaması gereken bir durum olmalıdır.

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın