Ana SayfaMucize Dualarİşlerin Rast Gitmesi İçin Esmaül Hüsna – Çok Etkili

İşlerin Rast Gitmesi İçin Esmaül Hüsna – Çok Etkili

İşlerin rast gitmesi için esmaül hüsna okumak büyük oranda fayda sağlayacaktır. Herhangi bir işe başlamadan önce Allah rızasını kazanmak ve Allah’ın iznini almak adına dualara yönelmek de gerekmektedir. Ayrıca bu hususta Peygamber Efendimiz de her işe besmele ile başlanması gerektiğini vurgulamaktadır. Öte yandan ayet ve surelerden de yardım alarak okunması gerektiği ifade edilen hususlar arasındadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zor Olan İşin Kolaylaşması İçin Dua

Zor Olan İşin Kolaylaşması İçin Dua
Zor Olan İşin Kolaylaşması İçin Dua

Genellikle zor olan işin kolaylaşması için dua etmek, İslam geleneğinde yaygın olarak uygulanan bir ibadet şeklidir. İslam’da dua etmek, Allah’a yönelerek O’ndan yardım, rahmet ve kolaylık talep etmek anlamına gelir. Zorluklarla karşılaştığımızda veya bir işi başarmak için zorluklarla karşılaştığımızda dua etmek, Allah’ın yardımını ve lütfunu talep etmek için bir yol olarak kullanılır.

Bazı dualar, özellikle zorluklarla başa çıkmak veya bir işin kolaylaşması için önerilebilir. Bunlar arasında “Rabbi Yessir” duası yaygın olarak bilinir. Bu dua, “Ey Rabbim, işimi kolaylaştır” anlamına gelir ve bir işin zorluklarını aşmak, başarı elde etmek veya bir konuda yardım istemek için okunur. İşte Zor Olan İşin Kolaylaşması İçin Dua şu şekildedir:

  • Sübhanallahi vе bihamdihi sübhanallahil Azim vе bihamdihi еstağfirullah. Ya Kafi, Ya Gani, Ya Fеttah, Ya Rеzzak, Ya Kеrim, Ya Vеhhap, Ya Zеttavili, Ya Mеcid.

İşlerin Rast Gitmesi İçin Esmaül Hüsna

Her işin hayırlı olması, işlerin kolaylaşması ve rayına girmesi konusunda besmelenin etkisi şüphesizdir. Bu yüzden her zaman okunması da açıkça belirtilmekte olan durumlar arasındadır. Yeni bir işe başlamadan önceki süre zarfında Allah’ın rızasını kazanmak ve o işin kolayca gerçekleşmesi hususunda besmeleyle birlikte duaların edilmesi de önerilmektedir. Peygamberimizin yanı sıra din alimlerinin de Ayetel Kürsi ve bazı ayetlerin de okunmaların etkisinin ne denli ideal olduğunu görmek mümkündür. Böylece İşlerin Rast Gitmesi İçin Esmaül Hüsna‘ya bu şekilde cevap verebiliriz.

Sıkıntılı İşlerin Çözülmesi İçin Dua

Sıkıntılı işlerin çözülmesi için dua etmek, Allah’a yönelip yardım ve destek istemektir. İşte sıkıntılı işlerin çözülmesi için dua örnekleri:

  1. “Ya Rabbi, sıkıntılı işlerim için sana yöneliyorum. Sana olan güvenimle bana yardım et. Sorunlarıma çözüm bulmanı ve rahatlıkla aşmamı dilerim. İnancımı koruyup sıkıntılarıma sabır göstermem için bana güç ver. Amin.”
  2. “Ey Rabbim, benim her derdimi bilensin. Sıkıntılı durumlarımda sana sığınıyorum. Yardımına muhtacım ve kurtuluş yalnız sende. Beni bu sıkıntılı işlerimden kurtarmanı diliyorum. İnancımı koruyup sabırla beklememi sağla. Amin.”

Tüm İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua

Genellikle işleri yolunda gitmeyen kişiler işlerinin yoluna girmesi için birçok yol denemektedir. Bu yollardan biri de Tüm İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua etmektedir. Aşağıdaki duayı okuyarak işlerinizin yoluna girmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sinirli Birine Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunacak Dualar

İşlerini yoluna koymak ve hayırlı gelirleri elde etmek adına dualara yönelmek son derecede önemlidir. Ayrıca işlerin rast girmesi için okunacak dualar konusunda da farklı sureler ve ayetler yerinde bir sonuç yaratacaktır. Bu hususta farklı farklı dualarla fazlasıyla fayda sağlamak gelişecek olan durumlar arasındadır.

  • “Bismillahirrahmanirrahim Yâ Hayyü, yâ Gayyûm! Bi rahmetike esteğîsü fe eSlıh lî şe’nî küllehü ve lâ tekilnî ilâ nefsî Terfete aynin”

Anlamı: Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Ancak senin rahmetine sığınırım. Benim bütün işlerimi düzelt ve beni göz açıp kapayıncaya kadar (da olsa) asla nefsime (nefsimin eline) bırakma.

İşlerin Rast Gitmesi İçin En Etkili Dua

Pek çok kaynak içerisinde işlerin rast gitmesi adına dua okumak söz konusudur. Ayrıca işlerin rast gitmesi için en etkili dua da şu şekilde belirtilmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • “Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme inni es’lüke’s-sebate fi’l-emri ue’el-azlmete ‘ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şeka ni’metike ve hüsne ‘ıbadeüke. Ve es’lüke Usanen sadikan ve kalben sellmen. Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü. Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü. Amin”

Anlamı:

  • “Allah’ım! Senden işte sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınırım. Bildiğin bütün hayırları senden isterim. Bildiğin günahlardan dolayı beni affetmeni diliyorum”

Bir İşe Yeni Başlandığında Okunacak Dua

Tirmizi’nin belirttiğine göre farklı farklı dualar işlerin rast gitmesini sağlayacaktır. Ancak bir işe yeni başlandığında okunacak dua konusu dahilinde de önemli seçenekler gündeme gelecektir.

  • “Allahümme hır li uehter U.Vela telkini ala ihtiyari”

Anlamı:

Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle. Allah’ım beni kendi başıma bırakma.

Herhangi bir yeni işe başlama evresinde ya da önemli bir yolculuğa çıkarken de bazı duaları okumakta yarar vardır. Okunacak olan bu dua büyük oranda fayda getirecek halde kalacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâ na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ”.

İşlerin rast gitmesi için okunacak olan bu duaları tekrar etmek adına Perşembe günü akşamlarını tercih etmekte yarar vardır. Perşembe akşamları iki rekat niyet namazı kıldıktan sonraki süreçte bu duayı 3 kez tekrarlamanın büyük oranda faydası olacağı da ortaya çıkmaktadır. Bu hususta tüm yaşantının ve iş hayatının rayına oturacağı ve herhangi bir sorunun gelişmeyeceği gibi durumlar da ön planda kalacak biçimdedir.

Son olarak Surhubad Duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın