Ana SayfaMucize Dualarİt Dirseği Duası – Gözde Arpacık Duası Diyanet

İt Dirseği Duası – Gözde Arpacık Duası Diyanet

İt dirseği duası genel olarak bu rahatsızlıktan kurtulmak isteyenler için etkilidir. Ayrıca arpacık olarak da adlandırılan bu rahatsızlık, göz kapağında var olan kirpiklerin iltihaplanması sonrasında gelişecektir. Bu enfeksiyon kapan kısımda da şişme ve kızarma meydana gelecektir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gözde Arpacık Duası Diyanet

Gözde Arpacık Duası Diyanet
Gözde Arpacık Duası Diyanet

İt dirseği rahatsızlığına uygulanacak olan tedavi yöntemlerinin yanı sıra dualara yönelmede de son derecede etkin sonuçlar gelişecektir. Ayrıca it dirseği duasının etkisi son derecede fazla olacaktır. Kısa süre içerisinde bu rahatsızlığın giderilmesi konusu da ortaya çıkacaktır. Bu duayla birlikte son derecede etkili neticelere erişmek mümkündür. Ayrıca it dirseği duasının ne derecede güçlü olduğu da her zaman için gelişme gösterecek konumda olacaktır. İşte Gözde Arpacık Duası Diyanet şu şekildedir:

  • Ve iza meriztü fehüve yeşfîn

Arpacık Nazar Duası Okunuşu

Arpacık, göz kapağında oluşan bir tür iltihabi bir durumdur. Bunun dışında arpacık nazar duası, bu rahatsızlığın iyileşmesi için okunan bir duadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Arpacık Nazar Duası Okunuşu şu şekildedir:

“Hasbiyallahu la ilahe illa hüve, aleyhi tevekkeltu ve hüve Rabbül-arşil azim.”

İt Dirseği Duası Okunuşu ve Türkçe Anlamı

İt dirseği duası okunuşu ve Türkçe anlamı konusu dahilinde de bu bilgilere rahatlıkla ulaşmak mümkün olacaktır. Ayrıca arpacık rahatsızlığının bir an önce ortadan kalkması hususunda bu duanın ne kadar uygun bir halde olduğu da gündeme gelecektir.

  • Allâhümme innî es’elüke ve eteveccehü ileyke bi habiybikel mustafâ ındeke yâ habiybenâ yâ muhammedü innã netevesselü bike ilâ rabbike feşfa’ lenâ ındel mevlel azıymi yâ nı’mer rasûlüt tâhir. Allâhümme şeffı’hü finâ hi câhihî ındek. Allâhümme vec’alnâ min hayril müsalliyne vel müsellimiyne aleyhi ve min hayril mllkarrabiyne minhü vel vãridiyne aleyh ve min ahyâril mühıbbiyne fîhi vel mahbûbiyne ledeyh ve ferrıhnâ bihi lî arasâtil kıyãmeti vec’alhü lenâ deliylen ilâ cennetin neıymi bi lâ meûnetin ve lâ meşekkatin velâ münâkaştil hısâbi vec’alhü mukbilen aleynâ ve lâ tec’alhü ğâdıben aleynã vağfi r lenâ ve li cemiy’ıl müslimiynel ahyãi minhüm vel meyyitiyne ve âhıru da’vânâ enil hamdü lillâhi rabbil âlemiyn.

Türkçe anlamı:

  • “Allah’ım, Habibin Muhammed Mustafa (Sav)) hürmetine senden niyaz eder, sana yönelirim. Ey tüm insanların sevgilisi Muhammed (Sav), ey en güzel ve temiz Hazreti Peygamber: bizler Rabbimize seni vesile ediyoruz, sen de yüce Mevlâmıza nezdinde bizim için şefaatçı ol. Allah’ım, kendi nezdi ilahinde kadrü kıymetin hürmetine, Peygamberi bize şefaatçı eyle. Allahım, bir de bizleri o peygambere en iyi ve en çok salat ve selam okuyan, onu sevenlerin en önde gelenleri, ona en iyi yaklaşan ve yönelen ve onun nezdinde bizi sevilenlerden kıl! Kıyamet zamanı Peygamber hürmetine bizleri sevindir. Sıkıntısız, zahmetsiz ve hesabın en derin ve ince ayrıntılarına değin çekilmeden Naim cennetine giderken de o peygamberi bizim kılavuzumuz eyle! O’nun bize teveccüh etmesini sağla ve o bizden hoşnutsuz olmasın. Bizi ve diri ya da ölü olsun bütün mümin kullarını affet. Dua da son olarak Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun”

İt Dirseği Duası Fazileti

Arpacık rahatsızlığı olanların doktorlara danışarak tedavilerini kullanmanın yanı sıra dualara yönelmelerinde de yarar vardır. Ayrıca it dirseği duası fazileti konusunda da gözlerinde rahatsızlık olan kişilerin mutlak sonuçlar alması kesindir. Bu duaya yer veren ve devamlı olarak okuyan kişilerin göz nuru aydınlanacaktır. Bu duayla birlikte gözde var olan enfeksiyonların ortadan kalkması kesin olarak gündeme gelecektir.

İt dirseği rahatsızlığına bağlı olarak acı çeken ve görme bozuklukları yaşayan kişilerin mutlak suretle dua okumaları gerekir. Ayrıca bu duaya bağlı olarak anlık bir biçimde sonuç elde etmek söz konusudur. Bu salavatı okuyan herkesin gerekli sonuçlara ulaşmaları her zaman için geçerli kalacaktır. Kişilerin doktor kontrollerinin yanı sıra bu duaya yönelmeleri de önemli sonuçları sağlayacaktır.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunun yanında İt dirseği duası yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın