Ana SayfaMucize DualarKaderi Değiştiren İsmi Azam Duası – Etkili Dua!

Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası – Etkili Dua!

Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası, İslam dinindeki en güçlü dualardan biridir. Bu dua, Allah’ın en büyük isimlerinden biri olan “Allah” kelimesinin harflerinden oluşur ve büyük bir manevi güce sahiptir. Bu duanın yapılış şekli ve kullanım alanları, İslam dinindeki pek çok kaynakta yer almaktadır. Bu makalede, “Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası”nın ne olduğu, nasıl yapılacağı ve hangi durumlarda kullanılabileceği gibi konulara değineceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası 🙏

Kaderi değiştiren İsmi Azam duası uzun olmasına rağmen inançlı kimseler tarafından her gün 11 kez okunuyor. Dua, aşağıda yer alıyor ve her gün abdestli olarak 11 kez okumak gerekiyor:

 • Bismillahirrahmanirrahim. Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü,yâ Hannanü,yâ Mennanü,ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard,Yâ zel celali vel ikram. Ya Hayyu,Ya Kayyûm.Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.
 • Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid,ve lem yüled,ve lem yekûn lehü küfuven Ehad. Elif Lâm Mim,Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm.Ve ilâhüküm ilâhün.
 • Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim.Yâ zel celâli vel ikram.Yâ Erhame’r-Rahimin.Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe,illâ entelVâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad.
 • Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh,lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir. Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim.Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem.Rabbi,Rabbi,Rabbi, Ya Rabbi,Ya Rabbi!

İsmi Azam Duasının Türkçe Okunuşu 🤲

İsmi Azam Duasının Türkçe Okunuşu
İsmi Azam Duasının Türkçe Okunuşu

Sıkça merak edilen İsmi Azam Duasının Türkçe Okunuşu konusunda bahsedelim. “El-İsmu’l-A’zam” veya “Kaderi Değiştiren İsmi Azam” duasının Türkçe okunuşu şöyledir:

 • “El-İsmu’l-A’zam” veya “El-İsmu’l-Â’zam” (El-İsmül-A’zam veya El-İsmül-Â’zam olarak da okunabilir)

Not: “El” kelimesi, Arapça’da “tanımlık” anlamına gelir ve “İsm” kelimesi “isim” anlamına gelir.

Reddedilmeyecek Bir Dua – İsmi Azam

El-İsmu’l-A’zam veya Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası, reddedilmeyecek güçlü dualardan biridir. Bu dua, Allah’ın en büyük isimlerinden biri olan “Allah” kelimesinin harflerinden oluşur ve büyük bir manevi güce sahiptir. İnançlı insanlar, bu duayı düzenli olarak okuyarak, Allah’ın yardımını ve merhametini talep ederler. Ancak dua etmek kişinin içtenliği ve samimiyeti ile alakalı olduğundan, duaların kabul olması için inançlı olmak ve duaları kalpten yapmak önemlidir. Kısacası Reddedilmeyecek Bir Dua – İsmi Azam duası hakkında söylenebilecekler bu şekildedir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Zincire Bağlı Olsa Getiren Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 İsmi Azam Duası Fazileti

41 İsmi Azam duası, Allah’ın 99 isminden oluşan bir liste içerisinde bulunan ve en güçlü isimlerden bir seçkiyi içeren bir duadır. İslam inancına göre, bu isimlerin her biri farklı bir manevi güce ve faydaya sahiptir. İşte 41 İsmi Azam Duası Fazileti aşağıdaki gibidir:

 1. Bu dua, sıkıntı ve zorluklardan kurtulmak için okunabilir.
 2. Hastalıklardan kurtulmak için okunabilir.
 3. Rızık ve bereket için okunabilir.
 4. Kötü niyetli kişilerden korunmak için okunabilir.
 5. İşlerin kolaylaşması için okunabiliyor.
 6. Dua eden kişinin kalbinde huzur ve sükunet sağlar.

Fakat unutulmamalıdır ki, dua etmek ve Allah’a yönelmek sadece isteklerimizi gerçekleştirmek için değil, aynı zamanda O’na yakınlaşmak ve O’na şükretmek için de önemlidir.

3 Günde Etkili İsmi Azam Duası

El-İsmu’l-A’zam veya Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası, İslam dinindeki en güçlü dualardan biridir. Bu dua, Allah’ın en büyük isimlerinden biri olan “Allah” kelimesinin harflerinden oluşur ve büyük bir manevi güce sahiptir. Bu dua, 3 gün boyunca düzenli olarak okunursa, etkisini göstermeye başlayabiliyor. Bu süreç boyunca, kişinin niyeti önemlidir ve dua ederken samimi olunması gerekir. 3 Günde Etkili İsmi Azam Duası ilk başlıkta yer almaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kötülük Yapanların Cezasını Bulmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam duası okuyanların yorumları sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer alıyor. Duayı okuyan ve olumlu/olumsuz sonuçlar elde eden kişilerin yorumları aşağıda yer alıyor:

 • “Allah’a şükürler olsun ki İsmi Azam duasıyla sevdiklerime şifa verdi. Her gün değil 11 111 kez okuduğum bu dua hayatımı değiştirdi.”
 • “Tüm inançlı kardeşlerime tavsiyemdir. İsmi Azam duası beklemediğiniz anda beklemediğiniz faziletlerle karşılaşmanızı sağlayacak.”
 • “İmam Azam duasının kaderi değiştirdiğini çokça kez duymuştum. Fakat buna bir türlü ihtimal vermemiştim. Nitekim sonunda yanıldığımı anlamamla birlikte İsmi Azam duasını her gün 11 kez okumaya başladım. Allah’ıma sonsuz kere şükürler olsun.”

Hz. Ali’nin Öğrettiği İsmi Azam Duası Arapça

Hz. Ali’nin öğrettiği İsmi Azam duası Arapça okunan ve her gün 55 kez okunan dualar olarak da bilinir. Pek çok farklı kaynağa göre Hz. Ali’nin öğrettiği İsmi Azam duası aşağıdaki gibidir. Bu duayı 5 vakit namazın ardından 11 kez okumak gereklidir. Böylece günde 55 kez okunmuş olacaktır. Şüphesiz ki Yüce Allah, kullarının sesini duyan ve görendir. Onların dualarını her zaman kabul eyleyendir. Bu sebeple O’na dönüp aşağıdaki duayı okumak gerekecektir:

 • Lâ ilâheillallahu Vahdehu lâ şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir.Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.

En Etkili Dilek Duası

En etkili dilek duası, kalbi temiz ve dini bütün inançlı kimselerin dualarının kabul olmasını sağlıyor. Nitekim aşağıdaki duayı okuyan inançlı kimselerin duaları Allah tarafından görevlendirilen binlerce meleğin âmin demesiyle sonuçlanır. Bunun için etkili olarak görülen iki farklı dua vardır. Her ikisi de aşağıdaki gibidir:

 • Hâ mîm. Tenzîlul kitâbi minallâhil azîzil hakîm. İnne fîs semâvâti vel ardı le âyâtin lil mu’minîn. Ve fî halkıkum ve mâ yebussu min dâbbetin âyâtun li kavmin yûkınûn. Vahtilâfil leyli ven nehâri ve mâ enzelallâhu mines semâi min rızkın fe ahyâ bihil arda ba’de mevtihâ ve tasrîfir rîyâhı âyâtun li kavmin ya’kılûn.
 • Tilke âyâtullahi netlûhâ aleyke bil hakkı, fe bi eyyi hadîsin ba’dallâhi ve âyâtihî yu’minûn. Veylun li kulli effâkin esîm. Yesmeu âyâtillâhi tutlâ aleyhi summe yusırru mustekbiran ke en lem yesma’hâ, fe beşşirhu bi azâbin elîm. Ve izâ alime min âyâtinâ.

Bu yazımıza benzer bir dilek duasını da sizler için paylaşıyoruz. İşte ilgili video aşağıda bulunmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=y2LL6Uwz_VU

Ayrıca, Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın