Ana SayfaMucize DualarKalp Krizi Geçirmemek İçin Dua – Zikir

Kalp Krizi Geçirmemek İçin Dua – Zikir

Kalp krizi geçirmemek için dua etmek Yüce Allah’a el açarak gerçekleşebilmektedir. İnançlı kimseler özellikle ileri yaşlı ise kalp krizi riskiyle her gün baş başadır. Bu noktada aşağıdaki duaları her gün okuyarak O’na el açmak suretiyle kalp krizinden korunabilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kalp Damar Hastalıkları İçin Dua

Kalp Damar Hastalıkları İçin Dua
Kalp Damar Hastalıkları İçin Dua

Öncelikle şunu belirtelim ki kalp damar hastalıkları, kalbin veya kan damarlarının sağlığını etkileyen çeşitli rahatsızlıkları ifade eder. Bu hastalıklar genellikle kalp kasının veya damarların işlevini bozan durumlar olarak ortaya çıkar. Kalp damar hastalıkları, dünya genelinde en yaygın ölüm nedenlerinden biridir. Eğer bu hastalığa sahipseniz iyileşmeniz için Kalp Damar Hastalıkları İçin Duayı okuyabilirsiniz.

El hamdu lillâhillezî lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardı ve lehul hamdu fîl âhirati, ve huvel hakîmul habîr. Ya’lemu mâ yelicu fîl ardı ve mâ yahrucu minhâ ve mâ yenzilu mines semâi ve mâ ya’rucu fîhâ, ve huver rahîmul gafûr. Ve kâlellezîne keferû lâ te’tînâs sâatu, kul belâ ve rabbî le te’tiyennekum âlimil gaybi, lâ ya’zubu anhu miskâlu zerretin fîs semâvâti ve lâ fîl ardı ve lâ asgaru min zâlike ve lâ ekberu illâ fî kitâbin mubîn.

Kalp Sağlığı İçin Zikir

Kalp sağlığını korumak için zikir yapmak, manevi bir yaklaşım olarak değerlendirilir ve iç huzuru artırabilir. Ancak unutmayın ki kalp sağlığını korumak için aynı zamanda sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarına dikkat etmek, düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve tıbbi tavsiyelere uymak önemlidir. İşte Kalp Sağlığı İçin Zikir şu şekildedir:

  • Er Rezzak

Kalp Krizi Geçirmemek İçin Dua

Kalp krizi, tıbbi olarak “myokard enfarktüsü” olarak adlandırılır. Bu durum, kalp kasının bir bölgesinin aniden yetersiz oksijen alması veya hiç oksijen almaması nedeniyle hasar görmesi sonucu meydana gelir. Kalp krizi genellikle kalbin koroner arterlerinden birinin tıkanması veya daralması nedeniyle ortaya çıkar. Bu yüzden Kalp Krizi Geçirmemek İçin Dua olarak aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz.

  • Li yecziyellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti, ulâike lehum magfiratun ve rızkun kerîm. Vellezîne seav fî âyâtinâ muâcizîne ulâike lehum azâbun min riczin elîm. Ve yerâllezîne ûtûl ılmellezî unzile ileyke min rabbike huvel hakka ve yehdî ilâ sırâtıl azîzil hamîd. Ve kâlellezîne keferû hel nedullukum alâ raculin yunebbiukum izâ muzzıktum kulle mumezzekın innekum le fî halkın cedîd.

Kalp Hastalığı İçin Okunacak Dua

Kalp Hastalığı İçin Okunacak Dua son zamanlarda internetin en çok merak edilen ve araştırılan konu başlıkları arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Özellikle kalp hastalığı için aşağıdaki duaları okumak ve her gün rutin haline getirmek gerekiyor. O’na sığınarak ve aşağıdaki duaları O’na el açarak okumak yeterli olacaktır. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz.

  • Efterâ alâllahi keziben em bihî cinnetun, belillezîne lâ yu’minûne bil âhirati fîl azâbi ved dalâlil baîd. E fe lem yerav ilâ mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum mines semâi vel ardı, in neşe’ nahsif bihimul arda ev nuskıt aleyhim kisefen mines semâi, inne fî zâlike le âyeten li kulli abdin munîb. Ve lekad âteynâ dâvûde minnâ fadlâ, yâ cibâlu evvibî meahu vet tayra, ve elennâ lehul hadîd.
  • Eni’mel sâbigâtin ve kaddir fîs serdi va’melû sâlihâ, innî bimâ tamelûne basîr. Ve li suleymâner rîha guduvvuhâ şehrun ve ravâhuhâ şehrun ve eselnâ lehu aynel kıtri, ve minel cinni men ya’melu beyne yedeyhi bi izni rabbihî, ve men yezıg minhum an emrinâ nuzıkhu min azâbis saîr. Ya’melûne lehu mâ yeşâu min mehârîbe ve temâsîle ve cifânin kel cevâbi ve kudûrin râsiyâtin, i’melû âle dâvûde şukrâ, ve kalîlun min ibâdiyeş şekûr.

Kalp Yetmezliğine Okunacak Dua

Kalp yetmezliğine okunacak dua pek çok kişinin kalp yetmezliği ve kalp hastalıklarından korunmasını sağlayabilmektedir. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua  yazımızı da incelemenizi öneriyoruz. Aşağıdaki duaları her gün okumak sağlık açısından faydalı olacaktır:

  • Fe lemmâ kadaynâ aleyhil mevte mâ dellehum alâ mevtihî illâ dâbbetul ardı te’kulu minseetehu, fe lemmâ harra tebeyyenetil cinnu en lev kânû ya’lemûnel gaybe mâ lebisû fîl azâbil muhîn. Lekad kâne li sebein fî meskenihim âyetun, cennetâni an yemînin ve şimâlin, kulû min rızkı rabbikum veşkurû lehu, beldetun tayyibetun ve rabbun gafûr.
  • Fe a’radû fe erselnâ aleyhim seylel arimi ve beddelnâhum bi cenneteyhim cenneteyni zevâtey ukulin hamtın ve eslin ve şeyin min sidrin kalîl. Zâlike cezeynâhum bimâ keferû, ve hel nucâzî illâl kefûr. Ve cealnâ beynehum ve beynel kurâlletî bâraknâ fîhâ kuran zâhiraten ve kaddernâ fîhâs seyr, sîrû fîhâ leyâliye ve eyyâmen âminîn.

Bunun yanında Kalp krizi geçirmemek için dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Kalp krizi geçirmemek için dua hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın