Ana SayfaMucize DualarKaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Esma – İşe Yarıyor mu?

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Esma – İşe Yarıyor mu?

Kaybolan bir şeyi bulmak için esma ve dualar son derecede etkili bir yöntem olmaktadır. Ayrıca dua etmekle beraber kaybolan eşyaların daha da etkin bir biçimde bulunması durumu gelişmektedir. Çünkü insanlar bazen bir eşyayı nereye koyduklarını unutabilirler. Fakat o eşya lazım olduğu zaman bir süre aramak zorunda kalırlar. Bu yüzden dua ederek onun nerede olduğunu kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Esmaül Hüsna

Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Esmaül Hüsna
Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Esmaül Hüsna

Özellikle kaybolan eşyaların yerlerini daha kolay bir biçimde tespit etme konusundaki dua ve esmalar mutlak bir fayda sağlayacaktır. Bununla beraber gerekli detaylara sahip olmak ve eşyaya yeniden sahip olmak adına bu duaya yönelmekte de yarar vardır. Ancak bu şekilde istenen sonuçlara ulaşma gibi bir durum da gelişme gösterecek düzeydedir. Kaybolan her tip eşyanın yerini daha da rahat bir biçimde tespit etme konusunda da bu dualardan fayda sağlamak son derecede önemlidir. İşte Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Esmaül Hüsna şu şekildedir:

  • “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Denenmiş Kayıp Bulma Duası

Kayıp dualarının genel olarak rahatlıkla bulunması durumu söz konusudur. Ayrıca bu duaların bazılarına Kur’an-ı Kerim içerisinde denk gelmek de mümkün olacaktır. Ayrıca Hz. Muhammed’in de bizzat öğrettiği kayıp duaları da vardır. Her iki duadan yararlanarak sonuç almak gibi bir konu da gelişme gösterecek düzeyde varlık gösterecektir. İşte Denenmiş Kayıp Bulma Duası şu şekildedir:

‘’Ya cami annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi ad icma beyni ve beyne”

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Diyanet

Son zamanlarda Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Diyanet sık sık araştırılmaktadır. Çünkü herhangi bir eşyayı kaybettiyseniz onu bulmak için zaman harcayabilirsiniz. Fakat bunun yerine Hz. Ömer’in okumuş olduğu duayı okuyarak sizde kaybolmuş bir şeyinizi bulabilirsiniz. Bu duayı ise yukarıda sizlerle paylaştık. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Mehmet Emin Tokadi Dilek Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Dua

Kaybolan eşyaları bulma konusunda var olan bu dua Hz. Ömer tarafından okunmuştur. Kendisi de oğlunu kaybettiğinde bu duaya yönelmiştir. Bununla beraber söz konusu duanın geçmişten günümüze kadar kayıp duası adı altında yer aldığı da öne çıkmaktadır. Ayrıca tüm kayıp durumları halinde ilk okunan dualar arasında yer almaktadır.

  • “Ya cami’annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi’ad icma beyni ve beyne”

Kayıp Duaları Nelerdir?

Kaybolan eşyaların yerini öğrenmek adına dualara yönelmek en iyi yöntemlerle gerçekleşecektir. Bu yöntemler arasında kayıp dualarına yönelmek genel itibarıyla önemli olacaktır. Ayrıca kayıp duaları nelerdir konusunda da bir bilgi sahibi olmak da mutlak olarak gelişecektir. Kayıp dualarıyla birlikte tüm eşyaları en kolay yoldan tespit etmek gibi bir konu da gelişme gösterecektir.

  • “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Anlamı:

Ey kaybolanlara yolunu gösteren Allah’ım. Bana doğru bir kılavuz göster. Kudretin ile bana kaybettiğim şeyi geri ver. Çünkü bu senin falzındır.

Kayıp Duası Nasıl Okunmalıdır?

Eşyalarını kaybeden kişilerin dualara yönelmeleri etkili sonuçlara ulaşmaları açısından gereklidir. Ayrıca bu tip duaların mutlaka eşyayı kaybeden kişiler tarafından okunması da söz konusudur. Ancak kayıp duası nasıl okunmalıdır gibi bir soru dahilinde de hareket etmeleri gerekmektedir.

Kayıp duaları okunmadan önce muhakkak şükür namazı kılmak gerekecektir. Ayrıca iki rekat olan şükür namazını kılmadan önce mutlaka abdest almak da gerekecektir. Tüm bu süreci gerçekleştirecek olan kişilerin sonrasında kayıp duası okuması mümkün olacaktır. Duanın namazın hemen arkasından okunmasında da genel olarak yarar vardır. Özellikle bir bardak suya okunması ve sonrasında da suyun içilmesinin gerektiği de vurgulanan konular arasında yer almaktadır. Bununla beraber kaybolmuş olan eşyaların kolay yoldan bulunması durumu da gündeme gelecektir.

Kaybolan eşyaların bulunması konusunda bu duaların her biri etkili olacaktır. Ayrıca bu dualar ışığında son derecede faydalı sonuçlara ulaşmak da kesin olarak gelişiyor. Genel itibarıyla kayıp dualarına dayalı olarak ne şekilde okunacağı da bir hayli önemli olacak olan konular arasında yer almaktadır.

Kaybolan eşyalara yönelik olarak bu duaların son derecede etkin bir halde olduğunu görmek kesindir. Bununla beraber eşya kaybedenlerin ne şekilde hareket edecekleri de önemli bir husustur. Ancak bu şekilde bekledikleri gibi bir sonuca ulaşmaları da genel olarak gelişecek düzeyde de varlık gösterecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ayağına Kapandıracak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Kaybolan bir şeyi bulmak için esma yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın