Ana SayfaMucize DualarKocanın Karısına Düşkün Olması İçin Esmaül Hüsna – Etkili!

Kocanın Karısına Düşkün Olması İçin Esmaül Hüsna – Etkili!

Kocanın Karısına Düşkün Olması İçin Esmaül Hüsna yazımız ile beraberiz. Eşler arasındaki ilgi seviyesinin konusu, birçok evli çiftin karşılaştığı sorunlardan biridir. Allah’ın isimleri arasında yer alan ve evlilik hayatında da faydalı olabilecek çeşitli esmaül husna isimleri vardır. Bu isimlerin özellikle belirli bir niyet ve samimi bir şekilde okunması, evlilik hayatında eşler arasında sevgi, saygı ve bağlılık hislerinin artmasına yardımcı olabiliyor. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlgili videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kocanın Karısına Düşkün Olması İçin Esmaül Hüsna

Kocanın karısına düşkün olması için Esmaül Hüsna okumak son dönemde birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Yüce Allah, ailede birlik ve aile kurumunun dağılmamasını ifade etmektedir. Bu sebeple kocanın karısına düşkün olması da oldukça önemlidir. Aksi takdirde Yüce Allah’ın emirlerine karşı gelinmiş olacağı gibi bunun yanı sıra aile kurumu da dağılacaktır. Bu kapsamda her gün 450 kez Ya Vedûd esmasını zikretmek oldukça önemlidir. Yanı sıra aşağıdaki duayı okumak da gereklidir:

  • Elem tera ilâ-lleżîne ûtû nasîben mine-lkitâbi yud’avne ilâ kitâbillâhi liyahkume beynehum śumme yetevellâ ferîkun minhum vehum mu’ridûn. Żâlike bi-ennehum kâlû len temessenâ-nnâru illâ eyyâmen ma’dûdât veġarrahum fî dînihim mâ kânû yefterûn. Fekeyfe iżâ cema’nâhum liyevmin lâ raybe fîhi vevuffiyet kullu nefsin mâ kesebet vehum lâ yuzlemûn. Tûlicu-lleyle fî-nnehâri vetûlicu-nnehâra fî-lleyl vetuḣricu-lhayye mine-lmeyyiti vetuḣricu-lmeyyite mine-lhayy veterzuku men teşâu biġayri hisâb.

Eşimin Bana Düşkün Olması İçin Dua

Eşimin Bana Düşkün Olması İçin Dua
Eşimin Bana Düşkün Olması İçin Dua

Öncelikle Eşimin bana düşkün olması için dua konusu, birçok evli çiftin arasında oluşabilecek problemlerden biridir. İslam dininde, çeşitli dualar ve Allah’ın isimleri ile yapılan zikirler, evlilik hayatında eşler arasındaki bağın güçlenmesine yardımcı olabiliyor. Bu nedenle, eşinin kendisine daha düşkün olmasını isteyen bir kişi, belirli dualar ve Allah’ın isimleriyle yapacağı zikirlerle bu yönde bir niyetle Allah’tan yardım isteyebilir.

“Ya Vedud, Ya Baki, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Latif, Ya Hannan, Ya Mannan. Allah’ım, senin sonsuz merhametinle benim ve eşimin kalplerini birleştir, sevgimizi artır ve aramızda bağlılık hissi yarat. Eşimin bana karşı daha düşkün olmasını ve sevgiyle dolu bir ilişkimizin olmasını istiyorum. Yüce Allahım, dualarımı kabul buyur. Amin.” şeklide dua edilebiliyor.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Enes Bin Malik Korunma Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Dua

Kocasını avcunun içerisine almak isteyen kadınların her geçen gün sayısı artmaya devam etmektedir. Nitekim kocayı avucunun içine almak için dua da bu sebeple sıkça okunmaktadır. Bu duayla birlikte evli olan eşi kendine bağlamak ve mutlu bir gelecek kurmak mümkündür. Aşağıdaki 2 duayı okuyarak bu soruna çözüm bulunabilmektedir:

  • Yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû lâ tetevellev kavmen ġadiballâhu ‘aleyhim kad ye-isû mine-l-âḣirati kemâ ye-ise-lkuffâru min ashâbi-lkubûr. İnnemâ yenhâkumullâhu ‘ani-lleżîne kâtelûkum fî-ddîni ve aḣracûkum min diyârikum ve zâherû ‘alâ iḣrâcikum en tevellevhum vemen yetevellehum feulâ-ike humu-zzâlimûn.
  • İllâ men rahime rabbuk veliżâlike ḣalekahum vetemmet kelimetu rabbike leemleenne cehenneme mine-lcinneti ve-nnâsi ecme’în. Vekullen nekussu ‘aleyke min enbâ-i-rrusuli mâ nuśebbitu bihi fu-âdek vecâeke fî hâżihi-lhakku vemev’izatun veżikrâ lilmuminîn. Vekul lilleżîne lâ yu/minûne-’melû ‘alâ mekânetikum innâ ‘âmilûn. Velillâhi ġaybu-ssemâvâti vel-ardi ve-ileyhi yurce’u-l-emru kulluhu fa’budhu vetevekkel ‘aleyh vemâ rabbuke biġâfilin ‘ammâ ta’melûn.

Kocanın Karısından Başkasını Görmemesi İçin Dua

Bazı erkekler evliliğin ardından istediklerini elde ettikten sonra eşlerinden soğuyabiliyor. Bu tür durumlar için kocanın karısından başkasını görmemesi için dua eden kadınların sayısı artmaya devam ediyor. Nitekim bir kocanın karısından başkasını görmesi zaten oldukça büyük günahlardan birisidir. Bunun için kadınların aşağıdaki iki duayı her gün 3 kez okuması gereklidir:

  • Yâ eyyuhâ-nnebiyyu iżâ câeke-lmuminâtu yubâyi’neke ‘alâ en lâ yuşrikne billâhi şey-en velâ yesrikne velâ yeznîne velâ yaktulne evlâdehunne velâ ye/tîne bibuhtânin yefterînehu beyne eydîhinne ve erculihinne velâ ya’sîneke fî ma’rûfin febâyi’hunne vestaġfir lehunnallâh innallâhe ġafûrun rahîm.
  • Sirâtillâhi-lleżî lehu mâ fî-ssemâvâti vemâ fî-l-ardi elâ ilallâhi tasîru-l-umûr. Ve keżâlike evhaynâ ileyke rûhan min emrinâ mâ kunte tedrî mâ-lkitâbu velâ-l-îmânu velâkin ce’alnâhu nûran nehdî bihi men neşâu min ‘ibâdinâ ve-inneke letehdî ilâ sirâtin mustakîm. Vemâ kâne libeşerin en yukellimehullâhu illâ vahyen ev min verâ-i hicâbin ev yursile rasûlen feyûhiye bi-iżnihi mâ yeşâ innehu ‘aliyyun hakîm.

Eşimin Bana Düşkün Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Evliliğin ardından hem kadınlar hem de erkekler tarafından eşimin bana düşkün olması için ne yapmalıyım sorusu sıkça sorulmaktadır. Evlilik sonrasında arası soğuyan çiftlerin birbirine güzel hediyeler alması ve hoş sözler söylemesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra tahammül seviyesini yükselterek kalp kırmamaya da dikkat edilmelidir. Nitekim tüm bunların sonucunda belirli bir sürenin ardından aşk yeniden filizlenecek ve her şey eskiye dönecektir. Bu sayede eşler birbirine daha düşkün bir bakış açısına dönüşmeye başlaması kaçınılmazdır. Kısacası eşinin sadık olması için dua konusu bu şekildedir.

Ayrıca, Kocanın Karısına Düşkün Olması İçin Esmaül Hüsna yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın