Ana SayfaMucize DualarKuvvetli Barıştırma Duası – Küslükleri Bitirmek İçin Dua

Kuvvetli Barıştırma Duası – Küslükleri Bitirmek İçin Dua

Kuvvetli Barıştırma Duası son yıllarda yeniden gündemin en üst sıralarında yer almaya başladı. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kuvvetli Barıştırma Duası

Kuvvetli barıştırma duası, küs olan ve epey süredir konuşmayan inançlı kimselerin arasındaki buzları kırmaya yardımcı olur. Yüce Allah, Müslümanlar arasında küslüğün olmaması gerektiğinden ayeti kerimelerinde defalarca kez bahsetmiştir. Fakat günlük yaşamda ortaya çıkan bazı dünyevi problemler iki kişinin arasının bozulmasına neden olabilmektedir. Kuvvetli barıştırma duası sayesinde küslüklerin son bulması mümkündür. En sık tercih edilen dua aşağıdaki gibidir:

  • “Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fil ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hâkimun.”

Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Ve onların kalplerinin arasını sevgiyle birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini verseydin, onların kalplerinin arasını asla birleştiremezdin. Ve Allah, onların arasını birleştirdi. Şüphesiz ki O; Azîz’dir, Hâkim’dir.”

Yukarıda Türkçe okunuşu yer alan bu duayı barışması istenen kişilere günde 20’şer kez okumak gereklidir. Bu sayede kişilerin arasındaki etkileşim ve birbirlerine davranışları zaman içerisinde değişecektir.

Peygamber Efendimizin Küsleri Barıştıran Duası 🙏

İlk olarak Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed tarafından küslerin barışması için çeşitli dualar edildiği bilinmektedir. Peygamber Efendimizin küsleri barıştıran duası, Türkçe olarak aşağıdaki şekilde okunabilir:

  • “Allah’ım! Aramızı ıslah et, kalplerimizi birleştir ve bizi selamete ilet! Bizi zulümden kurtar, nura ve huzura kavuştur. Bizi görünen ve görünmeyen bütün fenalıklardan uzaklaştır. Allah’ım! Kulaklarımız, gözlerimiz, kalplerimiz ve çoluk çocuğumuz konusunda bize feyiz ve bereket ihsan eyle. Tövbemizi kabul et. Sen, tövbeleri en çok kabul edensin. En büyük rahmetin sahibisin. Bizi sayısız nimete kavuşturup şükredenlerden kıl. Âmin.”

Peygamber efendimizin barışma duasını her gün okumak suretiyle Yüce Allah’a el açmak mümkündür. Şüphesiz ki inançlı kimselerin yapmaları gereken tek şey Allah-u Teala’ya el açmaktan başka bir şey değildir. Yaşanan her türlü olumlu/olumsuz gelişmede Allah’a el açmak suretiyle yardım istemek mümkündür. Yukarıdaki duayı okumak da bunun için önemli bir çözüm yoludur.

Ayrıca, başka bir dua örneği olan Fein Tevellev Fekul Hasbiyallahü Fazileti yazımıza da bakabilirsiniz.

Küsleri Barıştırmak İçin Dua

Küsleri Barıştırmak İçin Dua
Küsleri Barıştırmak İçin Dua

Öncelikle Küsleri barıştırmak için dua okumak uzun yıllardır tercih edilen önemli eylemlerden biridir. Yüce Allah, dilinden ve kelamından duayı düşürmeyen kimselerin sesini her daim duyar. İnançlı kimselerin belirli bir süreden fazla küs kalması doğru değildir. İslâm, inançlı kimselerin birbirine sıkı sıkıya bağlandığı bir çatı olarak görülmelidir. Bu nedenle -varsa- küslük, en kısa sürede sonlandırılmalıdır. Küsleri barıştırmak ve eski haline döndürmek için okunan dua aşağıdaki gibidir:

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Allahûmme Elif beyne kulûbina ve âslih. Zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Bu duayı her gün 32 kez okuyan inançlı kimseler, okuduktan sonra barışmak ya da barıştırmak istediklerini düşünmelidir. Bu sayede Yüce Allah’ın da izniyle küslük son bulur ve her şey eski haline geri döner. Şüphesiz ki o, kullarının sesini her ne olursa olsun duyandır.

Küslükleri Bitirmek İçin Dua

Öncelikle Küslükleri bitirmek için dua okumak son dönemde internetin en çok aratılan konularından biri haline gelmiştir. Küslükleri bitirmek ve huzurlu, mutlu yarınlara gidebilmek için Allah’a el açmak en doğru çözümdür. Yüce Allah’ın da izniyle küslükleri bitirmek için aşağıdaki dua okunabilmektedir. Her gün 9 kez okunması etkilerini kısa sürede göstermesini sağlayacaktır.

  • “El kariah, mel kariah ve ma edrâke mel karîah. Yevme yekûnün nasü kelferaşil mebsûs ve tekûnül cibalü kelıhnil. Menfuş, fe emma men sekulet mevazınüh. Fe hüve fi ıyşetir radîyeh ve emma men haffet mevazınüh. Fe ümmüühû havîyeh ve mâ edrâke mahiyeh, narûn hamiyeh.”

Barışma Duası 10 Okumada Etkili

Barışma duasının etkililiği kişisel inançlardan ve kullanılan metodlardan etkilenebilir. Ancak, birçok insan için dua etmeyi tek başına veya düzenli olarak okumayı içeren bir rutin, insanlar arasındaki ilişkileri iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, insanlar dua etme sırasında duygusal ve ruhsal bir rahatlama deneyimleyebilirler. Yukarıdaki başlıklarda da bahsettiğimiz gibi Barışma Duası 10 Okumada Etkili olmaktadır.

Ayrıca, Küsleri Barıştırmak İçin Dua ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ayrıca, Kuvvetli Barıştırma Duası ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Kuvvetli Barıştırma Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın