Ana SayfaMucize DualarMal Satma Duası – Acil Mal Satmak İçin Okunacak Dua

Mal Satma Duası – Acil Mal Satmak İçin Okunacak Dua

Mal satma duası konusunda her zaman araştırma yapmak söz konusudur. Ev ya da araba gibi mülklerini satmak ama değerinde alıcı bulmak isteyenler için dualardan yardım almak önemlidir. Bu hususta da Allah’tan yardım istemek son derecede gerekli olan adımlardan bir tanesi olarak kalacaktır. Bu tip sonuçlara ulaşma konusunda farklı farklı duaları görmek mutlak olacaktır. Bu hususta çeşitli dualar yer alsa da her biriyle aynı tip sonuçları yakalamak genel olarak gelişecektir. Bununla beraber Allah’ın izniyle gerçekten yeterli şartlarda alım satım işlemlerini gerçekleştirmek gibi bir konu ortaya çıkacaktır.

Duaların anlamını ve nasıl uygulanacağını öğrenerek, Mal Satma Duası hakkında uygulama sağlayacağız inşAllah… Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Malını Satma Duası

Mal satmak ama değerinde alıcı aramak konusu dahilinde farklı farklı dualar gündeme gelecektir. Bu hususta malın satılması için dua konusu dahilinde Şahmeran Duası öne çıkacaktır. Bu duayla birlikte malın tam da istenen türde satışının gerçekleşmesi mutlak olan konular arasındadır. İşte Malını Satma Duası:

Ayrıca Şahmeran Duası okunuşu ve manası da şu şekilde ifade edilmektedir.

 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hayyu’l Kayyum
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Aliyyu’l hakim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’s Semiu’l Alim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’r Rahmanü’r Rahim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Vahidü’l Ehad
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Ferdü’l Varid
 • Allah’u la ilahe illa Hüve Raufu’r Rahim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Aziz’ur Rahim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’z Zahiru’l Batın
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Ahadu’s Samed
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Fettahu’l Alim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Azizu’l Alim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hannanu’l Mennanu Deyyan
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Kadiru’l Kadir
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’ Rafiu’l Alim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’r Rabbü’l Arş’il Azim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Meliku’l Kudüs
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hakku’l Mübin
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Baisü’l Varis
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Esmau’l Hüsna
 • Hüve’l Hayy’u la ilahe illa Hu Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn
 • Sübhane Birahmetike ya Erhame’r -rahimin
 • Ve’l Hamdu -lillahi Rabbi’l Alemin

Şahmeran Duası Manası:

Her şeye hayat vererek ayakta tutan, gerçek hayat sahibi Rabbim senden başka ilah yoktur. Her şeyden yüce olan hikmet sahibi Rabbim sen gizli ve saklı her şey bilir ve işitirsin. Sen her şeye çok merhametlisin. Her şeyin tek, ortaksız ve yalnız yaratıcısı Rabbim senden başka ilah yoktur. Eşi benzeri bulunmayan Rabbim sen yaradılanlara karşı merhametli ve şefkatli olansın. Azameti büyük, merhametli ve her şeye galip olan Rabbim senden başka ilah yoktur. Her şeyi hakkı ile bilen ve her şeyi hikmet ile açan Allah’ım, her şeye gücü yeten kadir Allah’ım, Büyük arşın ve her şeyin sahibi, tüm gaflet, acizlik ve hatalardan uzak Allah’ım senden başka ilah yoktur. Ölenleri diriltecek olan ve bütün varlıkların gerçek varisi Allah’ım senden başka ilah yoktur ve bütün güzel isimler yalnızca sana aittir.

Bu duayı yaparken içtenlikle samimi olun ve dualarınızda sabır ve hoşgörü dileğiyle niyetlenin. Mal Satma Duası kabul olacak inşAllah.

Acil Mal Satmak İçin Dua

Acil Mal Satmak İçin Dua
Acil Mal Satmak İçin Dua

İslam’da ticaret ve işlerin bereketli olması için genel dualar bulunmaktadır. Bu dualardan biri şu şekildedir:

“Rabbim! Bana sürekli rızık veren sensin. Beni ve ailemi nimetlerinle ihsan et, bana vereceğin hayırları kolaylaştır. İşimi bereketli kıl ve acil mal satışlarımı mümkün olan en iyi sonuçlarla gerçekleştirmeme yardım et.”

Acil Mal Satmak İçin Dua

Bir Malın Tez Satılması İçin

Özellikle Bir Malın Tez Satılması İçin indirimler veya promosyonlar gibi teşvik edici fiyat politikalarını kullanmak satış sürecini hızlandırabilir. Son olarak, müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla güvenilir ve hızlı teslimat sağlamak önemlidir.

Bu konuda okunacak dua ise şudur:

“Allah’ım! Rızık kapısını açan sensin, bereketi genişleten sensin, bana rızık olan bu malın süratle satılmasını nasip eyle ve hayra vesile kıl.”

Bir Malın Tez Satılması İçin

Satılmayan Malı Satma Duası

Duaların hayatın her anlamında bir yeri vardır. Ayrıca insanların genel itibarıyla yardımcısı konumundadır. SSatılmayan Malı Satma Duası konusunda da belli başlı dualar öne çıkacaktır. Bu anlamda da bir dua hem kısa hem de tesirli olması konusunda önemli olacaktır. Genel itibarıyla bu duayı okuyan herkesin sonuç alması kesin olacaktır.

“Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin.

Satılmayan Malı Satma Duası

Bu içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Sonuç

Sonuç olarak, önerdiğimiz Mal Satma Duası, ticari faaliyetlerde bulunan kişilerin işlerini daha da bereketli hale getirmek amacıyla okunmaktadır. İnsanlar genellikle ellerindeki malları kısa sürede değerlendirebilmek ve kazanç sağlamak adına bu duayı tercih ederler. Mal satma duasının etkili olabilmesi için içtenlikle yapılması ve düzenli bir şekilde tekrarlanması önemlidir. 

Bunun yanında Malını Satma Duası yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Mal Satma Duası hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın