Ana SayfaMucize DualarArpacık Duası – İt Dirseği Duası

Arpacık Duası – İt Dirseği Duası

Arpacık duası bu tip rahatsızlıklardan kurtulmak isteyenlerin araştırdığı hususlar arasındadır. Gözün mikrop kapması sonrasında meydana gelen bu durum görüşü engelleyecek kadar büyüyebilir. Hayat kalitesi düşecek olan kişilerin bu rahatsızlıklarından bir an önce kurtulmaları konusunda duaya yönelmeleri normaldir. Ancak nasıl ve ne şekilde dua edecek olmalarını bilmeleri de önem teşkil etmektedir. Bu tip rahatsızlıklardan kurtulmak için genel olarak damla ya da kremlerin yanı sıra bitkisel formülleri kullanmanın artısı da olacaktır. Ayrıca bu hastalığa dair şifa bulmak isteyenler de dualara yönelerek bu hususta sonuç alacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İt Dirseği Duası

İt Dirseği Duası
İt Dirseği Duası

Arpacık rahatsızlığı, gözün sınırlarında yer alan yağ bezelerinde görülen bakteri enfeksiyonudur. Ayrıca bu rahatsızlık oldukça yaygın olarak görülmekte ve zararsız olarak nitelendirilmektedir. Gözün mikrop kapması sonrasında ortaya çıkan bu rahatsızlık genel olarak kızarmalar, hafif acı, ağrı durumu ve gözde rahatsızlık gibi durumlara neden olacaktır. İşte bundan kurtulmak için İt Dirseği Duasını okuyabilirsiniz.

  • “Allah’ım, Resul’ün Mustafa hürmetine senden niyaz ediyorum, sana yöneliyorum. Ey hepimizin sevgilisi olan Muhammed, ey en temiz ve güzel Peygamber, bizler senin Rabbine vesile ediyoruz, sen de yüce Allah nezdinde bize şefaatçi ol!” Bu dua 1 defa okunmalı ve duadan sonra Allah’tan şifa vermesi dilenmelidir.

Gözde Arpacık Duası Diyanet

Arpacık, genellikle küçük bir şişlik veya kırmızı nokta olarak başlar ve zamanla büyüyebilir. Ayrıca arpacığın belirtileri arasında ağrı, kaşıntı, hassasiyet, kızarıklık ve şişlik yer alır. Bununla birlikte kişi görüş açısı kaybolacaktır. Arpacık, genellikle kendiliğinden iyileşir ve birkaç gün içinde patlayarak boşalabilir. İşte Gözde Arpacık Duası Diyanet şu şekildedir:

‘ Allahümme inni es’elüke ve eteveccehü ileyke bi haybiykel mustafa indeke ya habiybena ya muhammedü inna netevesselü bike ila rabbike feşfa’lena ındel mevlel azıymi ya nı’mer rasülüt tahir. Allahümme şeffi’hü fina bi cahihi indek. Allahümme vec’alna min hayril müsalliyne vel müsellimiyne aleyhi ve min hayril mükarrabiyne minhü vel varidiyne aleyh ve min ahyaril mühıbbiyne fihi vel mahbübiyne ledeyh ve ferrıhna bihi fi arasatil kıyameti vec’alhü lena deliylen ila cennetin neıymi bi la meunetin ve la meşekkatin ve la münakeşetli hısabi vec’alhü mukbilen aleyna ve la tec’alhü ğadıben aleyna vağfir lena ve li cemiy’ıl müslimiynel ahyai minhüm vel meyyitiyne ve ahıru da’vana enil hamdü lillahi rabbil alemiyn. ‘

Arpacık Duası Cübbeli Ahmet Hoca

Arpacık, çoğunlukla zararsızdır ve ciddi bir tehdit oluşturmaz. Ancak, rahatsızlık verici olabilir ve zaman zaman tekrarlayabilir. Eğer arpacık büyür, şiddetli ağrıya neden olursa veya görüşü etkilerse, tıbbi yardım almak önemlidir. Bununla birlikte Arpacık Duası Cübbeli Ahmet Hoca sayesinde gözünüzdeki arpacığın hızlıca geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu dua yazımız içerisinde mevcuttur.

Arpacık Duası Var Mı?

Arpacık rahatsızlığından kurtulmak isteyenlerin dualara yönelmeleri de son derecede olasıdır. Ayrıca arpacık duası var mı şeklinde araştırmalar da gündeme gelecektir. İlaç tedavisini sürdürmekle beraber dualardan yararlanmak da bu iyileşme evresini hızlandıracaktır. Ancak arpacık duası ederken dikkatli davranmakta da yarar vardır.

Arpacık duası etme anında gözleri kapatarak 7 kez besmele çekmek gerekecektir. Sonrasında da avuç kısımlarına üfleyerek avcu göze ve arpacıklı bölgeye götürmekte yarar vardır. Hemen arkasından da gözleri açarak “Allah’ım gönüllere ve gözlere şifa veren sensin, senden arpacık rahatsızlığının giderilmesi amacıyla talepte bulunuyor ve bu niyetle dergâhı merhametine iltica ediyorum” duasını okumak gerekir.

Göz bölgesinde arpacık çıkması nazara da yorulan bir durumdur. Nazara inanan bir kişi de bu rahatsızlıktan kurtulmak için üç İhlas Suresi ve bir Fatiha Suresi okuması gerekir. Bu sayede nazarın etkisinden zaman içerisinde kurtulması mümkün olacaktır.

Yedi kez Ayetel Kürsi okuyarak ele üfledikten sonra arpacık oluşan bölge üzerinde gezdirmek de mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Arpacık Tedavisinde Anne Sütü Kullanılır Mı?

Her tür hastalığın tedavisi konusunda halk arasında doğru bilinen yanlışlar vardır. Aynı şekilde arpacık tedavisinde anne sütü kullanılır mı konusu da gündeme gelecektir. Bu hususta arpacık çıkan göze anne sütü damlatmak gibi bir alışkanlık da mevcuttur. Ancak halk arasında yaygın olan bu anlayış kesinlikle faydasız kalacaktır. Doktorlar tarafından yapılan açıklamada da arpacık olan bölgeye asla böyle bir işlemin yapılmaması gerektiği ifade edilmektedir. Daha çok doktorların vermiş olduğu damla ya da kremlerin kullanımı son derecede önemli ve yararlı olacaktır.

Arpacık Belirtileri Nelerdir?

Arpacık rahatsızlığının ortaya çıkmasıyla beraber bazı emareler gündeme gelecektir. Bununla beraber arpacık belirtileri nelerdir konusu dahilinde de bu emareleri dikkate almakta yarar vardır. Bu tip emareler gündeme geldiğinde de zaman kaybetmeden doktorlara yönelmekte yarar vardır. Gecikildiği süre zarfında cerrahi müdahaleye gerek görüleceğinden dolayı hızlı davranmak önemli bir husus olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Gözde kaşınma, batma ve yanma
  • Gözde sulanma
  • Gözde ortaya çıkan şişlik hali
  • İç arpacık hastalığında gözlerin kapanması ve dokununca hissedilmesi
  • Göz çevresinde meydana gelen sarı iltihaplar
  • Göz yaşı borusunda biriken iltihap keseleri
  • Uyanma halinde gözleri açmada zorluk çekme
  • Işığa karşı hassasiyetin oluşması
  • Göz içindeki sıvıların burun kanallarını tıkaması

Bu tip belirtiler ışığında arpacık rahatsızlığını anlamak söz konusudur. Ayrıca bu emarelerin biri ya da birden fazlasının görülmesi durumunda da muhakkak doktorlara danışmak gerekir. Kişilerin kendi başlarına ya da diğer insanların tavsiyeleri üzerinden hareket etmemelerinde de yarar vardır.

Bunun yanında Arpacık duası yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Arpacık duası hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın