Ana SayfaMucize DualarSabah Namazından Sonra 100 Defa Okunan Dua – Kesin Kabul Olan Dua

Sabah Namazından Sonra 100 Defa Okunan Dua – Kesin Kabul Olan Dua

Sabah namazından sonra 100 defa okunan dua sayesinde Allah-u Teala’nın ayeti kerimelerini günlük yaşamında dilinden düşürmeyen kişiler çeşitli faziletlerle karşılaşır. Her sabah namazının ardından abdestli bir şekilde 100 defa hangi duanın okunduğu oldukça merak edilmektedir. Yazımız içerisinde sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sabah Namazından Sonra Okunan Her Muradın Kabul Olduğu Dua🙏

Sabah Namazından Sonra Okunan Her Muradın Kabul Olduğu Dua
Sabah Namazından Sonra Okunan Her Muradın Kabul Olduğu Dua

İşte çok fazla merak edilen Sabah Namazından Sonra Okunan Her Muradın Kabul Olduğu Dua “Rabbi İnni Leka Nebiyyun Mâmûn” duasıdır. Bu duanın anlamı şu şekildedir:

  • “Ey Rabbim! Ben, kabul edilmiş bir peygamber olarak senin huzurunda bulunuyorum.”

Bu dua, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) tarafından sabah namazından sonra okunan bir duadır ve tüm muratların kabul edildiğine inanılır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sabah Namazından Sonra 100 Defa Okunan Dua🤲

Namaz kılan insanlar özellikle sabah namazından sonra dua etmektedir. Çünkü bu zamanda edilen duaların kabul olduğuna inanılmaktadır. İşte Sabah Namazından Sonra 100 Defa Okunan Dua şu şekildedir:

  • “Bismillahillezi lâ yedurru mea’smihî şey’ûn fil-ardı velâ fis-semâ ve hüve’s semîul-alîm.”

Yukarıdaki duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “O’nun ismi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O, her şeyi işitir ve bilir.”

Yukarıdaki duayı her gün sabah namazının ardından 100 defa okuyan kişiler Allah’ın bol rızık ve bereketine kavuşur. Aynı zamanda Yüce Allah, bu kişiler için sonsuz şifa kapılarını açar. Dünyevi hiçbir problem yaşamadan yalnızca ahiret için çalışmaya başlayabilirler.

Sabah Namazından Sonra 7 Kez Okunan Dua

Sabah namazından sonra 7 kez okunan bir dua, “Astaghfirullah” duasıdır. Bu duanın anlamı şu şekildedir:

“Allah’ım, seni tenzih ederim ve günahlarım için sana istiğfar ederim.”

Bu dua, günahların affına ve Allah’ın mağfiretine vesile olması için okunur. Ayrıca, bu duayı okumak, insanın günde 7 kez Allah’ı hatırlamasına ve O’na dua etmesine olanak tanır. Böylece Sabah Namazından Sonra 7 Kez Okunan Duanın hangisi olduğundan sizlere bahsetmiş olduk.

Sabah Namazından Okunacak Dilek Duası

Sabah namazını kıldıktan sonra insanlar Sabah Namazından Okunacak Dilek Duası ederek bütün isteklerinin kabul olmasını istemektedir. Bu yüzden sabah namazından sonra okunabilecek bir dilek dua, şu şekildedir:

“Rabbim, bugün ve her zaman hayatımda doğru ve güzel şeyleri, senin rızan ve hoşnutluğunla elde etmemi nasip et. Senin yolunda ilerlemeyi, doğru söylemeyi, iyilik yapmayı ve kötülüklerden kaçınmayı hep birlikte kolaylaştır. Senin rahmetini, bereketini, güvenliğini ve huzurunu hep yanımda hissetmemi nasip et. Amin.”

Bu dua, insanın hayatında Allah’ın rahmetini, bereketini, güvenliğini ve huzurunu istemesini ve bu dua kabul edilmesi için Allah’a yalvarmasını içermektedir. Ayrıca, insanın doğru yolu bulması, iyilik yapması, kötülüklerden kaçınması ve hep doğru şeyleri elde etmesini istemesini de içermektedir.

Sabah Namazından sonra okunacak Rızık duası

Dua, insanların Allah’a yönelik yakarışlarıdır. Çünkü dua, insanların Allah’ın yardımını, rahmetini, mağfiretini ve lütuf ve ihsanını istemelerini ifade eder. Dua, insanların hayatlarındaki ihtiyaçlarını, endişelerini, arzularını ve muratlarını Allah’a sunmasıdır. İşte Sabah Namazından sonra okunacak Rızık duası şu şekildedir:

“Rabbim, senin rızan ve hoşnutluğunla, bugün ve her zaman rızıklarımı kolayca ve bereketli bir şekilde arttır. İhtiyaçlarımı karşıla, güçsüzlüklerimi güçlendir. Senin rahmet ve bereketini hep yanımda hissetmemi nasip et. Amin.”

Bu dua, insanın hayatında rızığının kolayca ve bereketli bir şekilde arttırılmasını, ihtiyaçlarının karşılanmasını ve güçsüzlüklerinin güçlendirilmesini istemesini içermektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Haksızlığa Uğrayanın Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sabah Namazından Sonra 10 Defa Okunan Dua

Her gün sabah namazından sonra 10 defa okunan dua sayesinde Yüce Allah’ın sonsuz rahmetinden faydalanmak mümkündür. Yüce Allah, dualarında ayeti kerimelerini eksik etmeyen inançlı kimselerin her daim yanındadır. Kullarının sesini her zaman işitendir onları her zaman görendir. Aşağıdaki duayı her gün sabah namazının ardından 10 kez okumak önemlidir.

  • “Ey Hayy ve Kayyûm olan Allah’ım! Senin rahmetine iltica ediyor ve senden yardım diliyorum. Benim bütün işlerimi düzelt ve beni göz açıp kapayıncaya kadar bir an bile olsa nefsimle baş başa bırakma. Âmin.”

3 Gün Sabah Namazından Sonra Okunacak Dua

Sabah namazının ardından okunan duaların kabul olma olasılığının daha yüksek olduğu bilinmektedir. Yüce Allah, dualarını eksik etmeyen ve kalbi temiz olan kimselerin duaları kabul edilmektedir. Aşağıdaki duayı 3 gün boyunca her sabah namazının ardından okumak ve abdestli bir şekilde uyumak gerekir. Böylece mucize ve faziletlerle karşılaşmak mümkündür.

  • “Ve zellelnâhâ lehüm feminha rekûbühüm ve minhâ ye’kulûn. Ve lehûm fihâ menâfiu ve meşâribu efelâ yeşkürûn. Vettehazû min dûnillâhi âliheten leallehüm yünsarûn. Lâ yesteitûne nasrahûm ve hüm lehüm cündün muhdarûn. Felâ yahzünke kavlühûm. İnnâ na’lemû mâ yüsirrûne vemâ yu’linûn. Evelem yerâl insânü ennâ halaknâhü min nutfetin feizâ hüve hasîmun mübîn. Ve darebe lenâ meselen ve nesiye halkah kale men yuhyil izâme ve hiye ramîm.”

Yukarıdaki duanın Türkçe kesiti de aşağıdaki gibidir:

  • Artık onların sözü sizi üzmesin. Biz onların sır olarak tuttuklarını da açıkladıklarını da biliyoruz. Görmedi mi insan, kendisini bir spermden yarattığımızı! Bir de bize açık bir hasım kesilmiştir o. Kendi yaratılışını unutmuş da bize örnek veriyor. Ve bir de şöyle diyor: “Şu çürümüş kemiklere hayatı kim verecek?” De ki: “Onlara hayatı verecek olan, onları ilk kez yaratandır. O, bütün yaratılmışları ve her türlü yaratmayı çok iyi bilendir.”

Peygamber Efendimiz Sabah Namazından Sonra Nasıl Dua Ederdi?

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed, her sabah namazının ardından belirli ritüeller eşliğinde dua ederdi. Allah’ın Resulü, bu ritüelleri çevresine de önermekteydi. Bu nedenle son dönemde Peygamber Efendimiz sabah namazından sonra nasıl dua ederdi sorusu sorulmaktadır. Bu dua, aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ım innî eûzü bike mine’l buhli ve eûzü bike mine’l cübni ve eûzü bike min en ûredde ilâ erzeli’l umûri ve eûzü bike min fitneti-d dünyâ ve eûzü bike min azâbi’l kabri.”

Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ım! Cimrilikten ve korkaklıktan sana sığınırım. Düşkün ve bakıma muhtaç bir yaşlılıktan sana sığınırım. Düşkün ve bakıma muhtaç bir yaşlılık halinden de sana sığınırım. Dünyanın fitnesinden ve kabir azabından sana sığınırım.

Ayrıca, Sabah Namazından Sonra 100 Defa Okunan Dua ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Sabah Namazından Sonra 100 Defa Okunan Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın