Ana SayfaMucize DualarSinirli Birine Okunacak Dua – Sakinleştiren Dua!

Sinirli Birine Okunacak Dua – Sakinleştiren Dua!

Sinirli birine okunacak dua da herkesin baz aldığı hususlardan bir tanesidir. Hayat şartları ve iş yaşamı gereğince insanların hemen hemen her zaman kızgın modda olması görülmektedir. Ancak sinirli bir biçimde hareket ederek kalp kırmak Allah katında hoş karşılanmayan durumlar arasındadır.

Ayrıca insan ilişkilerine de ciddi anlamda zarar verecektir. Bu yüzden destek almak kadar kalplerin dingin olmasını sağlamak adına dualara yönelmek çok önemlidir. Bu tarz durumlarda olan kişilerin genel olarak sakin kalması adına Allah’tan yardım istemeleri görülen konular arasındadır. Bu hususta farklı faydaları bu dualar eşliğinde görmek memnun edecek düzeyde olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sinirli Birine Okunacak Dua

Peygamberimiz de kalp kırmanın en büyük sorunlardan ve günahlardan bir tanesi olduğunu belirtmiştir. İnsanların sinirlenerek etrafındakilerden hıncını çıkarmak yerine nefsini yenmek adına gayret sarf etmesinin önemini vurgulamıştır. Bu hususta sakince abdest alması ve 2 rekat namaz kılmasının gerekli sonuçları doğuracağını ifade etmiştir. Sinirli kişinin hem kendisi hem de çevresi adına zarar yaratacağından dolayı nefsine yenik düşmeden besmele çekerek dualara yönelmeleri gerektiğini vurgulamaktadır. Bu hususta da sakinleşmek adına bir duayı tercih edeceklerdir.

Euzu billahi mineşşeytanirracim

Allahummağfir li zenbi ve’zheb ğayza kalbi ve ecirni mineş’şşeytani’rracim

Anlamı:

Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım. Allah’ım günahımı bağışla. Kalbimin öfkesini gider. Beni kovulmuş şeytandan uzak tut.

Bu duanın okunduğu kişinin adının söylenmesi sonrasında da 100 kez zikredilmesi önemlidir. Ayrıca bu duaya yer verdikten sonraki süreçte de 7 kez Fatiha Suresi okunur. Ardından 11 kez İhlas Suresi okunacaktır. Peygamber Efendimizin ruhuna bağışlanarak bu dua süreci sonuç verecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Cazibe ve Çekicilik Duası

Sinirli Birine Okunacak Esma

Sinirli Birine Okunacak Esma
Sinirli Birine Okunacak Esma

Kur’an’da sinirli birine okunacak özel bir Esma bulunuyor. Kur’an-ı Kerim’de sabır, hoşgörü ve affetmenin önemi vurgulanmaktadır. Sinirli bir kişi için okunabilecek dualar arasında “Ya Rauf” esması yer alır.

  • Ya Rauf her gün 286 defa sinirli kişiye okunur.

Sinirli Birini Sakinleştirmek İçin Okunacak Dua

Bir diğer dua da aynı etkiyi yaratacağından dolayı kişilerin yönelmesinde yarar olan türdedir. Ayrıca bu duaya yönelik olarak herkesin sakinleşmesi gibi bir konu ortaya çıkacaktır. Bu dualara bağlı olarak sakinleşme hali gelişecektir.

Ve lehû mâ sekene filleyli vennehâr “Sinirli Kişinin Adı” ve hüvessemîúl álîm

Sinirli olan ve her şeye karşı tepki veren kişiler için bu duayı okumakta yarar vardır. Ayrıca Allah’ın esmaları arasında olan Er-Rauf esmasını her gün 286 kez okumak da gerekecektir. Ayrıca Ya Rauf celle celalühü diye okumaları durumunda da bu alışkanlıklarından kurtulmaları gibi bir gelişme söz konusudur. Yumuşak huylara sahip ve kolay kolay sinirlenmeyen biri olacaklardır.

Başkasının Öfkesini Dindirmek İçin Dua

Sinirli kişilerin okuyacakları diğer bir zikir de Ya Halim zikri olarak öne çıkmaktadır. Öfkeli, sinirli ve asabi olan kişilerin öfkelendikleri andan itibaren 88 kez Ya Halim zikrini çekmeleri öfkelerinin geçmesine ve sakinleşmesine neden olacaktır. Bu sayede de diğer insanların kalplerini kırmayacaklar ve daha sakin bir hayat sürmeleri de kesin hale gelecektir.

Sinirli Kocayı Sakinleştiren Dua

Bunların dışında farklı hadisler ve olaylar da bu hususta belirleyicidir. Muaz bin Cebel’in rivayetine göre: ”İki adam Peygamber (sav)’in yanında birbirleriyle tartıştılar. Birbirlerine olan öfkeleri yüzlerinden belli oluyordu. Bunun üzerine Allah Rasulü (sav):  ”Ben bir kelime biliyorum ki, eğer bu kelimeyi söyleselerdi muhakkak öfkeleri giderdi. O kelime:”Eûzü billâhi mineş-şeytânirracîm.”’dir.

Rasûlullah (sav) bir gün: ”Siz aranızda kimi pehlivan addedersiniz?” diye sordu. Ashab: ”Erkeklerin yenmeye muvaffak olamadığı kimseyi!” dediler. Rasûlullah (sav): ”Hayır”, dedi, ”gerçek pehlivan öfkelendiği zaman nefsine hakim olabilen kimsedir.”

“Kuvvetli kimse, güreşte hasmını yenen pehlivan değil, öfkelendiği zaman nefsini yenendir.”

“Öfke şeytandandır, şeytan da ateşten yaratılmıştır, ateş ise su ile söndürülmektedir. Öyleyse biriniz öfkelenince hemen kalkıp abdest alsın.”

“Biriniz ayakta iken öfkelenirse hemen otursun. Öfkesi geçerse ne ala, geçmezse yatsın.”

Sonuç

Sonuç olarak, Yukarıdaki önerdiğimiz dualar sinirli birine okunacak dua, kişinin sakinleşmesine ve öfkesini kontrol altına almasına yardımcı olabilmektedir.

Ayrıca, Sinirli Birine Okunacak Esma konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Bunların dışında Sinirli Birini Sakinleştirmek İçin Okunacak Dua konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz o videoyu da izleyebilirsiniz.

Sinirli Birine Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın