Ana SayfaMucize DualarSivilcelerin Geçmesi İçin Dua – En Hızlı Geçiren Dua

Sivilcelerin Geçmesi İçin Dua – En Hızlı Geçiren Dua

Sivilcelerin geçmesi için dua etmek ve gerekli önlemleri aldıktan sonra sonucunu Allah-u Teala’ya bırakmak bir Müslümanın yapması gereken şeyler arasında yer almaktadır. Sivilcelerin geçmesi için edilen dua aynı zamanda cilt sağlığını korumak ve cilt hastalıklarından korunmak için de önemlidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sivilce Geçirme Duası

Sivilce Geçirme Duası
Sivilce Geçirme Duası

Genellikle ciltteki yağ bezlerinin tıkanması sonucu oluşan küçük kabarcıklara sivilce denir. Ciltte en sık görülen cilt sorunlarından biridir. Sivilceler genellikle yüz, göğüs, omuzlar ve sırt gibi yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde görülür. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz. İşte Sivilce Geçirme Duası şu şekildedir:

  • Huvellezî ahracellezîne keferû min ehlil kitâbi min diyârihim li evvelil haşri, mâ zanentum en yahrucû ve zannû ennehum mâniatuhum husûnuhum minallâhi fe etâhumullâhu min haysu lem yahtesibû ve kazefe fî kulûbihimur ru’be yuhribûne buyûtehum bi eydîhim ve eydîl mu’minîne fa’tebirû yâ ulîl ebsâr. Ve lev lâ en keteballâhu aleyhimul celâe le azzebehum fîd dunyâ, ve lehum fîl âhırati azâbun nâr.

Peygamberimizin Sivilce Duası

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) özel olarak sivilce için bir dua bildirilmemiştir. Ancak Peygamberimiz, genel sağlık sorunları veya sıkıntılarla karşılaşıldığında Allah’a yönelerek yardım istemeyi ve dua etmeyi öğretmiştir.

Özellikle Peygamberimizin şifalı duaları ve sağlıkla ilgili duaları, genel olarak vücut sağlığını ve iyiliğini dile getiren dualardır. Bu tür dualar, sadece sivilce değil, her türlü sağlık sorunu veya rahatsızlık için okunabilir. Peygamberimizin dualarını okurken Arapça aslında ifade edilen anlamı da anlamaya özen göstermek önemlidir. Ayrıca Peygamberimizin Sivilce Duası olmadığı için yazımız içerisindeki sivilcelerin geçmesi için duaları okuyarak fayda bulabilirsiniz. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua  yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Dua

Sivilceler genellikle ergenlik döneminde hormonal değişikliklerin etkisiyle daha sık görülür, ancak yetişkinlerde de ortaya çıkabilir. Cilt temizliğine dikkat etmek, sağlıklı bir diyet ve cilt bakım ürünleri kullanmak, sivilce oluşumunu azaltmada yardımcı olabilir. Ayrıca, aşırı sıkma veya sökmek sivilce izlerine neden olabileceğinden, sivilcelere müdahale ederken dikkatli olunması önemlidir. İşte Sivilcelerin Geçmesi İçin Duası şu şekildedir:

Zâlike bi ennehum şâkkûllâhe ve resûlehu, ve men yuşâkkıllâhe fe innallâhe şedîdul ikâb. Mâ kata’tum min lînetin ev teraktumûhâ kâimeten alâ usûlihâ fe bi iznillâhi ve li yuhziyel fâsikîn. Ve mâ efâallâhu alâ resûlihî minhum fe mâ evceftum aleyhi min haylin ve lâ rikâbin ve lâkinnallâhe yusallitu rusulehu alâ men yeşâu, vallâhu alâ kulli şey’in kadîr.

Nihat Hatipoğlu Sivilce İçin Okunacak Dua

Sivilceler, genellikle cilt yüzeyinde oluşan küçük kabarık lezyonlardır. Cildin gözeneklerindeki yağ ve ölü deri hücreleri bir araya geldiğinde, bu gözenekler tıkanabilir. Bu tıkanıklık sonucunda bakterilerin üremesi ve iltihaplanma başlayabilir. İşte bu durum sivilce oluşumuna neden olur. İşte Nihat Hatipoğlu Sivilce İçin Okunacak Duası şu şekildedir:

  • Senesimühü ale’ l- hurtum. İnna belevnaküm kema belevna ashabe’l- cenneti iz aksemu leyesrimünneha musbihıyne ve la yestesnun. Fetafe aleyna taifu’ m-mi’r-Rabbike ve hum naimun. Feesbehat ke’s- Sariym”

Sivilceyi Hızlı Geçiren Dua

Sivilceyi hızlı geçiren dua son zamanlarda sıkça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İnançlı kimseler tarafından yalnızca O’ndan istemek şartıyla her türlü konuda yardım alınabiliyor. Aziz Allah, kullarından gelen duaları ve talepleri hiçbir zaman geri çevirmiyor. Sivilceyi hızlıca geçiren dua aşağıdaki listede yer alıyor:

  • Mâ efâallâhu alâ resûlihî min ehlil kurâ fe lillâhi ve lir resûli ve li zîl kurbâ vel yetâmâ vel mesâkîni vebnis sebîli key lâ yekûne dûleten beynel agniyâi minkum, ve mâ âtâkumur resûlu fe huzûhu ve mâ nehâkum anhu fentehû, vettekûllâh, innallâhe şedîdul ikâb.
  • Lil fukarâil muhâcirînellezîne uhricû min diyârihim ve emvâlihim yebtegûne fadlen minallâhi ve rıdvânen ve yansurûnallâhe ve resûlehu, ulâike humus sâdikûn. Fe kâne âkıbetehumâ ennehumâ fîn nâri hâlideyni fîhâ, ve zâlike cezâuz zâlimîn. Yâ eyyuhâllezîne âmenûttekullâhe veltenzur nefsun mâ kaddemet li gadin, vettekûllahe, innallâhe habîrun bi mâ ta’melûn.
  • Vellezîne tebevveud dâre vel îmâne min kablihim yuhıbbûne men hâcera ileyhim ve lâ yecidûne fî sudûrihim hâceten mimmâ ûtû ve yu’sirûne alâ enfusihim ve lev kâne bihim hasâsatun, ve men yûka şuhha nefsihî fe ulâike humul muflihûn. Vellezîne câû min ba’dihim yekûlûne rabbenâgfir lenâ ve li ihvâninâllezîne sebekûnâ bil îmâni ve lâ tec’al fî kulûbinâ gıllen lillezîne âmenû rabbenâ inneke raûfun rahîm.

Cilt Sağlığı İçin Dualar

Cilt sağlığı için dualar özellikle kadınlar tarafından sıkça merak ediliyor ve araştırılıyor. Konuyla ilgili İslam alimleri tarafından aşağıdaki iki dua öneriliyor:

  • E lem tera ilâllezîne nâfekû yekûlûne li ihvânihimullezîne keferû min ehlil kitâbi le in uhrictum le nahrucenne meakum ve lâ nutîu fî kum ehaden ebeden ve in kûtiltum le nensurannekum, vallâhu yeşhedu innehum le kâzibûn. Le in uhricû lâ yahrucûne meahum ve le in kûtılû lâ yansurûnehum ve le in nasarûhum le yuvellunnel edbâr, summe lâ yunsarûn.
  • Le entum eşeddu rahbeten fî sudûrihim minallâhi, zâlike bi ennehum kavmun lâ yefkahûn. Lâ yukâtilûnekum cemîan illâ fî kuran muhassanetin ev min verâi cudur, be’suhum beynehum şedîd, tahsebuhum cemîan ve kulûbuhum şettâ, zâlike bi ennehum kavmun lâ ya’kılûn. Ke meseliş şeytâni iz kâle lil insânikfur, fe lemmâ kefera kâle innî berîun minke innî ehâfullâhe rabbel âlemîn.

Bunun yanında Sivilcelerin geçmesi için dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Sivilcelerin geçmesi için dua hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın