Ana SayfaMucize Dualarİsrafu Umar Duası – Okuyanların Yorumları

İsrafu Umar Duası – Okuyanların Yorumları

İsrafu umar duası, son dönemde en sık aratılan ve merak edilen dualardan biri olmuştur. Bu duaya ilişkin faziletler, okuyanların yorumları ve nasıl okunması gerektiğine ilişkin birçok soru işareti bulunmaktadır. Allah-u Teala, yerlerdeki ve göklerdeki her şeyin tek sahibi ve yaratıcısıdır. Bu sebeple inançlı kulları da Allah’a el açmak suretiyle çeşitli dualar edebilmektedir. İsrafu umar duası, cinlerden ve kötü enerjilerden korkan kimselerce tercih edilmektedir. Bu duayı aşağıdaki gibi okumak oldukça önemlidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İsrafu Umar Duası Okuyanların Yorumları🤲

İsrafu Umar Duası Okuyanların Yorumları
İsrafu Umar Duası Okuyanların Yorumları

Genellikle İsrafu umar duası okuyan kimseler bulunulan mekânın temizliğini ister. Bu noktada temizlik, sanıldığının aksine cin ve kötü enerjileri kasteder. Yüce Allah, ayeti kerimeleri ve dualarıyla el açan inançlı kullarının seslerini her daim duymaktadır. Bu nedenle İsrafu umar duası okuyan kimseler her zaman Allah’ın bereketiyle bereketlenir, O’nun gölgesi altında korunur. İsrafu umar duası okuyanların yorumları ise aşağıdaki gibidir:

  • “Genç yaşımdan itibaren korku filmi izlemeye başlamıştım ve yaşım ilerledikçe artık dayanılmaz bir hal almaya başladı. Bu sebeple internette araştırma yaparken bu dua ile karşılaştım. Her gün 7 kez okuyorum yaklaşık 10 gün oldu başlayalı ve şimdiden etkilerini görmeye başladım.”
  • “Yüce Allah’a hamd olsun ki en çok korktuğum şey olan cin ve kötü enerjilerden beni uzaklaştırdı. Artık geceleri çok daha sakin ve huzurlu bir şekilde vakit geçirebilmeye başladım. Bu duruma yaklaşık 3 ay boyunca İsrafu umar duası okuyarak geldim. Okumaya halen devam ediyorum ve hiç bırakmayacağım.”
  • “7 kez bu duayı okumak bir günde toplamda yarım saatimi alıyor. Gün içerisinde saatlerimizin boşuna geçtiği bu dünyada yarım saatimi neden dua okumaya ayırmayayım ki diye düşündüm. Korkularımın üzerine gitmeye ve İsrafu umar okumaya karar verdim. Allah’a şükürler olsun artık korkularımı yendim.”

İsrafu Umar Duası 🙏

Son zamanlarda oldukça fazla merak edilen bu dua şu şekilde okunmaktadır:

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Aksemtû aleyküm ve eyyûhel umvâr. Ellezîne fi haze’l mekân. En tenzilû tensserafû fi hazel mekân. Entüm ve kebirikûm vesigarikûm va harimikûm ve avaniküm ve lâ fesat fî amelî ve kıraatî ve kitâbeti ve devairî bi hakkı tarişin. Meruşîn barışîn elardû biküm tagzîf. Vel ervahû bi küm taksif ve esmaüllâhi tüfitu bi kûm vessemâü tamturî min fevkî ruusikûm naren ve şerâren. İn teahhartûm anil insari min hâzel mekân akdî hacetî simme. Terciûne bahin bi selamûn men azze mikdarûhu ve lehû menarü elvahen elacele essate. Lâ ilâhe illallahûl melikül hakkun mübîyn. Âmin.”

Yukarıdaki şekilde her gün 7 kez İsrafu umar okunması gereklidir. Bu sayede Yüce Allah, cin ve diğer kötü enerjileri kullarının üzerinden uzaklaştıracaktır. İsrafu umar duasını abdestli bir şekilde okumak oldukça önemlidir. Vakit namazlarının ardından birer kez ve yatmadan önce iki kez okunması en sık tercih edilen uygulama yöntemidir. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterse de gün içerisinde toplamda 7 kez okunması elzemdir.

İsrafu Umar Koruma Nasıl Yapılır?

Özellikle helal rızık kazanmak isteyen kişiler sık sık bu duayı okumaktadır. Bunun için öncelikle iyi niyetli olmanız gerekir. Genellikle hocaların rızık ve zengin olmak için insanlara tavsiye ettiği bir duadır. Abdestli bir şekilde okumanız önerilir. Böylece İsrafu Umar Koruma Nasıl Yapılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Haksızlığa Uğrayanın Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İsrafu Umar Duası Okunuşu

İsraf ve Umar duası, insanların aşırı harcama yapmaktan kaçınmak ve maddi kaynakları düzgün kullanmak amacıyla okunan bir dua değildir. İslam inanç sistemi, insanların düzenli olarak okuduğu bir dua değildir. Ancak, insanlar maddi kaynaklarını düzgün kullanmak için Allah’a sıklıkla dua edebilirler.

İslam inancına göre, maddi kaynakları düzgün kullanmak, Allah’ın lütuf ve nimetlerine saygı göstermekle eşdeğerdir ve bu nedenle insanlar daima bu konuda dikkatli ve hassas davranmalıdırlar. Özellikle İsrafu Umar Duası Okunuşu rızık için okunduğu söylenmektedir.

İsrafu Umar Duası Tehlikesi

“İsraf ve Umar” duasının tehlikesi yoktur ve bu duanın okunması güvenli bir şeydir. İslam inancına göre, dua etmek, insanların Allah’a yakınlık kurması ve O’na sığınması için önemli bir yoldur. Dua etmek, insanların kalplerini temizlemesi, rahatlaması ve rahatlık bulması için de yardımcı olabilir. Böylece İsrafu Umar Duası Tehlikesi diye bir şey olmadığını kanıtlamış oluruz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İsrafu Umar Duasının Fazileti

İsrafu umar da tıpkı diğer dualar ve ayeti kerimeler gibi çeşitli faziletlere sahiptir. Bu minvalde İsrafu umar duasının fazileti oldukça merak edilmektedir. Her gün Allah-u Teala’ya el açmak suretiyle okunan bu dua, aşağıdaki faziletleri içerir:

  • İsrafu umar, kişiyi cinlerden korur.
  • İsrafu umar, korku ve endişe dolu gecelerin yerini huzurun almasını sağlar.
  • Bu duayı okuyan kimseler kötü enerjilerden sonsuza değin uzaklaşır.
  • Yüce Allah, İsrafu umar okuyan kimseleri koruması altında tutmaktadır.
  • İsrafu umar, bulunulan mekânın tüm kötü ruh ve enerjilerden sonsuza dek temizlenmesini sağlar.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın