Ana SayfaMucize DualarVücuda Enerji Veren Dualar – Negatifi Yok Edecek Dua!

Vücuda Enerji Veren Dualar – Negatifi Yok Edecek Dua!

Vücuda Enerji Veren Dualar yazımız ile beraberiz. İnsanların bedensel ve zihinsel güçlerini artırmak, pozitif bir enerjiyle dolmak ve yaşamın getirdiği zorluklarla başa çıkabilmek için yapılan dualardır. Bu dualar, Allah’a yönelerek O’ndan yardım dilemek ve içsel huzuru sağlamak amacıyla okunur. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Vücuda Enerji Veren Dualar

Vücuda enerji veren dualar son dönemde internetin en çok araştırılan ve trend olan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Yorucu bir tempoya sahip olan ve gün içerisinde enerjiye ihtiyaç duyan inançlı kimseler bu konuda da her zaman olduğu gibi O’na el açmaktadır. Bunun yanında vücuda enerji veren ve günün daha verimli şekilde gerçekleşmesini sağlamak isteyen kişilerin okuması gereken dua aşağıda yer alıyor. Bu duaları günün ortasında ve mümkünse öğle namazının ardından abdestli şekilde okumak gerekiyor:

  • Ve mâ cealehullâhu illâ buşrâ lekum ve li tatmeinne kulûbukum bih, ve men nasru illâ min indillâhil azîzil hakîm. Li yaktaa tarafen minellezîne keferû ev yekbitehum fe yenkalibû hâibîn. Leyse leke minel emri şey’un ev yetûbe aleyhim ev yuazzibehum fe innehum zâlimûn.
  • Ve lillâhi mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard, yagfiru li men yeşâu ve yuazzibu men yeşâu, vallâhu gafûrun rahîm. Yâ eyyuhâllezîne âmenû lâ te’kulur ribâ ad’âfen mudâafeh, vettekûllâhe leallekum tuflihûn.

İnsanın Enerjisini Yükselten Dualar

İnsanın Enerjisini Yükselten Dualar
İnsanın Enerjisini Yükselten Dualar

Öncelikle İnsanın enerjisini yükselten dualar ile birlikte inançlı kimseler, O’na kulluk etmeye yaraşır şekilde enerjiyle dolup taşabilmektedir. Böylece gün içerisinde hem ibadetlere daha yoğun katılım gösterebilir hem de daha verimli bir gün geçirebilirler. İnsanın enerjisini yükselten ve günü daha verimli kılan dualar aşağıdaki gibidir. Kısacası enerji yükseltme duası şu şekildedir.

  • Vettekûn nârelletî uiddet lil kâfirîn. Ve atîûllâhe ver resûle leallekum turhamûn. Ve sâriû ilâ magfiretin min rabbikum ve cennetin arduhâs semâvâtu vel ardu, uiddet lil muttekîn. Ellezîne yunfikûne fîs serrâi ved darrâi vel kâzımînel gayza vel âfîne anin nâs, vallâhu yuhibbul muhsinîn.
  • Vellezîne izâ fealû fâhişeten ev zalemû enfusehum zekerûllâhe festagferû li zunûbihim, ve men yagfiruz zunûbe illâllâhu ve lem yusırrû alâ mâ fealû ve hum ya’lemûn . Ulâike cezâuhum magfiretun min rabbihim ve cennâtun tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ, ve ni’me ecrul âmilîn.

Pozitif Enerji Veren Esmalar

Pozitif Enerji Veren Esmalar arasında şu isimleri zikretmek faydalı olabiliyor:

  1. “Ya Latif” – Bu isim, Allah’ın ince ve nazik olan yönünü ifade eder. Pozitif enerjiyi artırmak, hoşgörülü olmak ve anlayışlı bir şekilde yaklaşmak için bu ismi zikrederek dua etmek önemlidir.
  2. “Ya Rahman” – Bu isim, Allah’ın sonsuz merhametini temsil eder. İç huzurunu artırmak, sevgi dolu ilişkiler kurmak ve pozitif enerji yaymak için bu ismi zikrederek dua etmek faydalı olabiliyor.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Evdeki Negatif Enerjiyi Yok Edecek Dua

Evdeki negatif enerjiyi yok edecek dua ile birlikte inançlı kimseler çok daha huzurlu ve mutlu bir yaşam elde edebilmektedir. Kısacası Evdeki tüm enerjiyi pozitife döndüren iki dua aşağıda yer alıyor:

  • Kad halet min kablikum sunenun, fe sîrû fîl ardı fenzurû keyfe kâne âkıbetul mukezzibîn. Hâzâ beyânun lin nâsi ve huden ve mev’ızatun lil muttekîn. Ve lâ tehinû ve lâ tahzenû ve entumul a’levne in kuntum mu’minîn.
  • İn yemseskum karhun fe kad messel kavme karhun misluh, ve tilkel eyyâmu nudâviluhâ beynen nâs, ve li ya’lemallâhullezîne âmenû ve yettehize minkum şuhedâe vallâhu lâ yuhibbuz zâlimîn.

Ne İstersem Hemen Kabul Olan Dua

Ne istersem hemen kabul olan dua sayesinde inançlı kimseler hayallerindeki her şeyi elde edebilme fırsatına sahip olabiliyor. Kısacası Ne isterse kabul olunan iki dua da şöyle:

  • Em hasibtum en tedhulûl cennete ve lemmâ ya’lemillâhullezîne câhedû minkum ve ya’lemes sâbirîn. Ve lekad kuntum temennevnel mevte min kabli en telkavhu, fe kad raeytumûhu ve entum tenzurûn. Ve mâ muhammedun illâ resûl, kad halet min kablihir rusûl, e fein mâte ev kutilenkalebtum alâ a’kâbikum, ve men yenkalib alâ akıbeyhi fe len yadurrallâhe şey’â, ve se yeczîllâhuş şâkirîn.”
  • Ve mâ kâne li nefsin en temûte illâ bi iznillâhi kitâben mueccelâ, ve men yurid sevâbed dunyâ nu’tihî minhâ, ve men yurid sevâbel âhirati nu’tihî minhâ, ve se neczîş şâkirîn.

Bunun yanında Vücuda Enerji Veren Dualar yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Vücuda Enerji Veren Dualar hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın