Ana SayfaOkuyanlarAllahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar – Yorumlar

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar – Yorumlar

Allahümme Ya Vedud ağzını bağla dilini tut okuyanlar internet üzerinden görüşlerini ve deneyimlerini paylaşmaktadır. Bu duayı okuyan kimseler, okudukları kişinin ağzını bağlayarak dilini tutmasını yani konuşamamasını sağlamaktadır. Bu duayı okuyanlar tarafından yapılan yorumlar genel itibarıyla olumlu yöndedir. Aziz Allah’ın da izniyle okunduktan yaklaşık 1 hafta sonra kişinin ağzı bağlanır ve dili tutulur. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar 🙏

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar konusu, dilin kontrolü ve güzel sözlerin önemine odaklanan bir konudur. İnsanların Allah’a dua ederek dilinin kötü kullanımından kaçınmaya yönelik niyetleri ifade ediliyor. İşte örnek cümleler:

  1. Dilimiz, hem kendimize hem de başkalarına zarar verebilecek gücüyle dikkatli kullanılmalıdır. Bu nedenle “Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut” demek büyük bir bilgelik örneği olabilmektedir.
  2. İletişimdeki en güçlü araç olan dil, sevgi dolu ve anlayışlı kelimelerle donatıldığında gerçek anlamda etkileyici olabilir; böylece insanlar “Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar” duasıyla dillerinin kontrolünü sağlamaya çalışır.
  3. Sözcüklerin yarattığı etkiyi takdir eden insanlar, duygularının esiri olmadan düşünerek ve “Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut” diyerek dillerini tutmayı hedefleyebiliyor.
  4. Herkes için geçerli olan “Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar”, sadece kendi iyiliği için değil aynı zamanda toplumun barış ve huzurunu sağlamak için de dilin gücünü fark eden kişileri ifade eder.

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Anlamı 🙏

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Anlamı
Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Anlamı

Öncelikle Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Anlamı “Ey Sevgi Sahibi Allahım! Ağzını bağla ve dilimi tut!” anlamına gelir. Bu dua, kişinin dilini kontrol etmeyi ve kötü sözlerden kaçınmayı istediği bir niyettir. İnsanlar bu duayı kullanarak, düşünmeden konuşmadan önce dikkatli olmayı ve sevgi dolu, saygılı sözlerle iletişim kurmayı hedefleyebilirler. Aynı zamanda bu dua, insanların kendilerine ve başkalarına zarar verebilecek olan dil gücünü fark edip onu doğru bir şekilde kullanma çabasını simgeler.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Kaç Kere Okunmalı 🤲

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Kaç Kere Okunmalı? Bu konuda belirli bir sayısal kısıtlama bulunmamaktadır. Bu dua, kişinin dilini kontrol etmeyi ve kötü sözlerden kaçınmayı istediği bir niyetin ifadesidir. Dolayısıyla, bu duayı dile getirmek ve anlamını içselleştirmek için kişi kendi ihtiyaçlarına ve zamanına göre uygun olan miktarı seçebiliyor. Önemli olan niyettir ve samimi bir şekilde Allah’a yönelmek amacıyla bu duayı yapmaktır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Büyümü?

Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Büyümü? Büyü yapmak için bir dua veya ritüel değildir. Bu ifade, kişinin dilini kontrol etmeyi ve kötü sözlerden kaçınmayı istediği bir niyettir. Allah’a yönelik yapılan bu dua, dilin gücünü fark edip onu doğru bir şekilde kullanma çabasını simgeler. Büyü gibi olumsuz veya zarar verici eylemlerle bağlantılı değildir. Dua ederek kendimizi geliştirme, sevgi dolu ve saygılı iletişim kurma amacı taşır.

Ya Vedud Duası Ne İşe Yarar?

Ya Vedud duası ne işe yarar diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Bu dua ağzını bağla dilini tut dualarından ziyade saygı ile alakalıdır. Bu duayı okuyan kimseler çevrelerinden büyük bir saygı görerek itibarlı bir pozisyona yerleşirler. Bunun yanı sıra okumayı düzenli hale getiren kimselerin kalbi nurla dolar ve içsel huzurlarını yakalayabilirler.

Ağzını Bağla Dilini Tut Duaları

Ağzını bağla dilini tut duaları yukarıda da anlatıldığı üzere istenen kişinin tabiri caizse sessiz kalmasını sağlayan dualardır. Bunun için üç farklı dua önerilmektedir. Bu üç duayı kişinin fotoğrafına üfleyerek okuduktan sonra namaza durulması tavsiye ediliyor.

  • Fedhulû ebvâbe cehenneme hâlidîne fîhâ fe lebi’se mesvâl mutekebbirîn. Ve kîle lillezînettekav mâzâ enzele rabbukum, kâlû hayran, lillezîne ahsenû fî hâzihid dunyâ haseneten, ve le dârul âhırati hayrun, ve le ni’me dârul muttekîn. Cennâtu adnin yedhulûnehâ tecrî min tahtihal enhâru lehum fîhâ mâ yeşâûn(yeşâûne), kezâlike yeczîllâhul muttekîn. Ellezîne teteveffâhumul melâiketu tayyibîne yekûlûne selâmun aleykumudhulûl cennete bimâ kuntum ta’melûn.
  • Hel yanzurûne illâ en te’tiyehumul melâiketu ev ye’tiye emru rabbike, kezâlike fe alâllezîne min kablihim, ve mâ zalemehumullâhu ve lâkin kânû enfusehum yazlimûn. Fe esâbehum seyyiâtu mâ amilû ve hâka bihim mâ kânû bihî yestehziûn.
  • Ve kâlellezîne eşrakû lev şâallâhu mâ abednâ min dûnihî min şey’in nahnu ve lâ âbâunâ ve lâ harramnâ min dûnihi min şey’in, kezâlike fe alâllezîne min kablihim, fe hel alâr rusuli illâl belâgul mubîn.

Kişinin Çenesini Kapatması İçin Dua

Kişinin çenesini kapatması için dua tabiri caizse söylememesi gereken bir şeyi söylemek üzere olan bir kişi için okunmaktadır. Bu noktada İslam alimleri soruya genellikle aşağıdaki dualar ile yanıt verir. Bu dualar kişinin sessiz kalmasını sağlayacaktır:

  • İn tahris alâ hudâhum fe innallâhe lâ yehdî men yudıllu ve mâ lehum min nâsırîn. Ve aksemû billâhi cehde eymânihim lâ yeb’asullâhu men yemût, belâ va’den aleyhi hakkan ve lâkinne ekseran nâsi lâ ya’lemûn. Li yubeyyine lehumullezî yahtelifûne fîhi ve li ya’lemellezîne keferû ennehum kânû kâzibîn.
  • İnnemâ kavlunâ li şey’in izâ eradnâhu en nekûle lehu kun fe yekûn. Vellezîne hâcerû fillâhi min ba’di mâ zulimû li nubevvi ennehum fîd dunyâ haseneten, ve le ecrul âhırati ekber, lev kânû ya’lemûn. Ellezîne saberû ve alâ rabbihim yetevekkelûn. Ve mâ erselnâ min kablike illâ ricâlen nûhî ileyhim fes’elû ehlez zikri in kuntum lâ ta’lemûn.
  • Bil beyyinâti vez zuburi, ve enzelnâ ileykez zikre li tubeyyine lin nâsi mâ nuzzile ileyhim ve leallehum yetefekkerûn. E fe eminellezîne mekerû seyyiâti en yahsifallâhu bihimul arda ev ye’tiyehumul azâbu min haysu lâ yeş’urûn. Ev ye’huzehum fî tekallubihim fe mâ hum bi mu’cizîn. Ev ye’huzehum alâ tehavvuf, fe inne rabbekum le raûfun rahîm. E ve lem yerev ilâ mâ halakallâhu min şey’in yetefeyyeu zilâluhu anil yemîni veş şemâili succeden lillâhi ve hum dâhırûn.

Son olarak Allahümme Ya Vedud Ağzını Bağla Dilini Tut Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın