Ana SayfaYaşayanlarYa Fettah Mucizesi Yaşayanlar – Okuyanlar

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar – Okuyanlar

Ya Fettah mucizesi yaşayanlar hakkında pek çok kişinin soru işaretleri vardır. Ya Fettah, Allah-u Teala’nın kullarını sıkıntıdan ve sorunlardan kurtardığı “iyilik kapılarını açan” sıfatı olarak bilinmektedir. Bu nedenle her gün dualarının içerisine Allah-u Teala’nın bu sıfatını da yerleştiren kimselerin birçok mucizeyle karşılaştığı görülmektedir. Şüphesiz ki o, kullarının dualarını ve yalvarışlarını duyandır. Bunun yanında diğer duaları okuyup yaşayanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

Çok güzel ve birçok faydası olan bir duadır. Günümüzde birçok problem yaşamaktayız. Bu nedenle yaşanılan en ufak bir problemde dahi ilk olarak Allah-u Teala’ya sığınmak gereklidir. Ayrıca Ya Fettah mucizesini yaşayanlar bu duanın faziletinden fayda sağlamak için her gün aşağıdaki gibi dua etmek gerekir:

Ey gökleri ve yeryüzünü yaratan Yüce Allah’ım. Sen her şeyi hakkıyla ve doğrusuyla bilensin. Allâhümme înnî es’elüke bi esmaîke Ya Fettah! İslâm alemine haksızlık ve hukuksuzluk yapanları alçalt Allah’ım. Fettah isminle yalvarıyorum sana bize; hayrı, merhameti ve iyiliği göster ve kapılarını aç. Düğümlenen işlerimizi çok Ya Rab! Seni bulmamız ve hakkı görmemiz için gözümüzü aç Allah’ım! Fettah isminle yalvarıyorum sana; her sıkıntıda ve darlıkta gönüllerimizi aç ve bize ferahlık nasip eyle.

Ya Fettah Okuyanların Yorumları

Ya Fettah Okuyanların Yorumları
Ya Fettah Okuyanların Yorumları

İlk olarak Ya Fettah okuyan kimseler birçok sıkıntıdan ve dertten arınmaktadır. Ya Fettah okuyanların yorumları internet üzerinde çeşitli sitelerden bulunabilmektedir. Bu dua sayesinde birçok kişi dertli ve sıkıntılı günleri geride bırakarak aydınlık günlere kavuşmuştur. Bu duanın insanlar üzerinde çok büyük bir etkisi olduğu artık kabul edilmiştir. Allah-u Teala’ya edilen her duada olduğu gibi Ya Fettah’ta da faziletler ve güzellikler vardır. Şüphesiz ki dua edilen en güzel olduktan sonra gerisi önemli değildir.

  • Çocuklarım için okudum, güzel bir gelecek ve bereket adına. İnşallah kabul olur.
  • Maddi olarak biraz sıkıntıdayım, borçlarım var. O nedenle okudum. Kabul olmasını çok istiyorum.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Fettah Fazileti ve Sırları

Ya Fettah okuyanların karşılaştığı birçok fazilet ve sır vardır. Bu nedenle Ya Fettah fazileti ve sırları insanların birçok probleminin de üstesinden gelmektedir. Ya Fettah’ın en büyük faziletlerinden biri ise sıkıntı anında zikredilmesi durumunda sıkıntıdan kurtulabilmektir. Allah-u Teala, adını zikreden ve dualarında geçiren kimselerin sesini duymaktadır. Bu nedenle sıkıntılı ve dertli zamanlarda kapalı kapıların açılması için Ya Fettah duası etmek gerekir.

Aynı zamanda Ya Fettah, dermansız dertlerin ve amansız hastalıkların da tek çaresi olarak görülmektedir. Bundan dolayı hasta yakınları ve bizzat hastaların kendisi namaz sonrasında Ya Fettah okuyarak çareye kavuşabilir. Allah-u Teala kendisine gelen kullarını hiçbir zaman geri çevirmemektedir. Fettah’ın faziletlerinden bir diğeri de yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine bolluklar nasip etmesidir. Ya Fettah duasını eden yoksul kimseler belirli bir sürenin ardından kendilerini bolluk ve bereket içerisinde bulurlar.

Ayrıca Sinirli Kocaya Okunacak Dua Cübbeli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

489 Ya Fettah Okuyanlar

Her kim ki günde 489 kez Ya Fettah okur ise bu kimseye tüm kapalı kapıların açıldığı bilinmektedir. Allah-u Teala 489 Ya Fettah okuyanlar için farklı faziletler nasip eyler. Bunun yanı sıra yatmadan önce Ya Fettah’ı 489 kez okuyan ve abdestli yatan kimseler rüyasında hiç bilmediği şeyleri öğrenebilir. Ya Fettah okuyan kimselere Allah-u Teala; aşk ve sevgi nasip eyler. Yalnız ve kimsesiz ancak göğsü iman dolu kimselerin 489 Ya Fettah okuması sonucunda Yüce Allah tarafından hoş muhabbetli bir ilişki nasip olunur. Niyetteki kişiyi düşünmek ve bunun üzerine abdestli olarak 489 kez Ya Fettah okumak, Allah-u Teala’nın niyeti gerçeğe dönüştürmesini sağlar. İşte 489 Ya Fettah okuyanlar:

  • 5 aydır işsizdim. Çok şükür aradım ve sürekli olarak bu duayı ettim şuan işimi buldum.
  • Birtakım hazırlıklarım vardı. Kariyerim için en önemli sınavlardan bir tanesine girdim ve sürekli olarak “Ya Fettah” Okudum. Sonunda başarılı oldum.

Ya Fettah okuyan işsiz kimselerin geçimini sağlayabilmesi ve hayatının düzene oturabilmesi mümkün hale gelir. Allah-u Teala, inançlı kullarının hayatını yoluna koyabilmesi için faziletler nasip eyler. Önemli sınav ve görüşmelerin eşiğinde Ya Fettah okumak sınavın ve görüşmenin çok daha hayırlı ve olumlu geçmesini sağlar.

489 Ya Fettah Okuyanlar konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ya Fettah Okuyanların Yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ya Fettah mucizesi yaşayanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yasin Taylan Ak

Gaziantep Üniversitesi mezunu ardından Ankara İlahiyat Fakültesinde yüksek lisans yapan Yasin Taylan Ak hocamız, Din sosyolojisi, din psikolojisi, İslam tarihi hakkında birçok tez yazmış ve makaleler paylaşmıştır. Ülkemizde de çeşitli faziletler ve dua usulleri yaşayanlar hakkındaki yazılar da sitemizde mevcuttur.
Yorum yapın