Ana SayfaMucize DualarMahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dua – Denenmiş Tesirli Dua

Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dua – Denenmiş Tesirli Dua

Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dua kötü günlerinizi atlatmak için size en büyük yardımcıdır. Bu noktada insanların günümüzde mahkeme süreçleri olmaktadır. Davalar, insanları endişelendiren ve tedirgin eden durumlar arasındadır. Bu durumu yenmek ve mahkemeyi kazanmak için sizde bahsedeceğimiz duaları okuyarak davanızı kazanabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Denenmiş Mahkeme Duası

Denenmiş Mahkeme DuasıPin
Denenmiş Mahkeme Duası

Ciddi suç vakaları olmamakla birlikte, sıradan mahkeme işleri için duaların gücüne sığınarak sizde bu konuyu olumlu olarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Denenmiş mahkeme duası olarak bilinen Yusuf suresi 21. Ayeti okunmalıdır. Bu ayeti yaklaşık 6666 defa okunmalıdır.

Eğer uzun bir mahkeme süreciniz varsa Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dua çok önemlidir. Bu önerdiğimiz duaları her gün belirli aralıklarla okuyarak sizde mahkemenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Oldukça etkili ve güçlü dualardan biridir. Bu yüzden bu duayı okumadan önce abdest almayı unutmayınız.

Yusuf Suresi 21. Ayetinin Okunuşu:

‘’ Ve kalellezişterahü mim mısra limraetihı ekrimı mesvahü asa ey yenfeana ev nettehızehu veleda ve kezalike mekkenna li yusüfe fil erdı ve li nuallimehu min te’vılil ehdıs vallahü ğalibün ala emrihı ve lakinne ekseran nasi la ya’lemun ‘’

Mahkemeyi Kazanmak için Esmaül Hüsna

Mahkeme süreci insanları stres ve üzüntüye sokmaktadır. Fakat bu ruh halinden çıkıp yeryüzünün en kuvvetli duaların gücüne sığındığınızda her işinizin rast gideceğini zamanla göreceksiniz. Mahkemeyi kazanmak için Esmaül Hüsnalardan biri de; Enfal Suresi 7. Ayettir. Bu duayı eden kişilerin mahkeme sürecinin olumlu olarak çözüme kavuştuğu bilinmelidir.

Bu sureyi okumak için mahkeme sürecine kadar 555 sefer okunmalıdır. Aynı zamanda anlamını da tekrarlayarak okuduğunuzda sıkıntılarınızın zamanla gideceğini fark edeceksiniz. Genellikle duaların gücüne sığınan herkesin işlerinde kolaylıklar yaşadığı bilinmektedir.

Enfal Suresi 7. Ayetinin Okunuşu:

“ Yuhikku’l-hakka bi kelimatihi ve yaktaa dabiral’l-kafirin ”

Ayrıca Dil Tutukluğu İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mahkeme Günü Okunacak Dua

Mahkeme insanları yoran ve sabretmeniz gereken uzun bir süreçtir. Bu yüzden bu süreci beklerken aynı zamanda belirttiğimiz duaları okuduğunuzda davanızı kazanmanızın ihtimali oldukça yüksektir. Mahkeme günü okunacak dualar arasında Enfal Suresi, 7. Ayeti ve Yusuf Suresi 21. Ayeti yer almaktadır.

Ayrıca bu dualarla mahkemeyi kazanmanızı yanı sıra rahatladığınızı ve kendinizi iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Allah (C.C.) Dualarla gelen kullarını geri çevirmediği gibi aynı zamanda insanların hayatta işlerini kolaylaştıran kutsal emanetlerdir. Sizde mahkeme sürecinize yakın aşağıda yer alan duayı 101 defa okuyarak bu sıkıntılı ve zorlu sürecin üstesinden gelebilirsiniz.

 “Bismillâhir-rahmânir-rahıym.ferdün hayyün kayyûmün hakemün adlün kuddûsün asâ rabbünâ en yübdi lenâ hayraa. ”

Ayrıca Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mahkeme için Okunacak Esma

Yukarıda belirttiğimiz duaların yanı sıra “Ya Muhyi Celle Celalühü” esması Mahkeme için Okunacak Esmalar arasındadır. Bu esmayı 68 defa söylerseniz mahkeme sürecini kazanma ihtimaliniz yüksektir. Ayrıca dava sürecini sabırla beklerken aşağıda yer alan duayı 128 sefer okuduğunuzda mahkeme gününde kendinizi rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlarsanız.

 ‘’ Ya Hafizu ihfazna min külli kadain ve belain la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. ” 

Mahkemede galip gelmek için okunacak dualardan biri de; Yusuf Suresi 40. Ve 67. Ayetleridir. Bu dualar kişinin mahkemede işlediği suçlardan beraat etmesini sağlamaktadır. Bu yüzden duaların yardımıyla atlatacağınız zor zamanlarınızda belirttiğimiz duaların yardımıyla bu sıkıntılı süreci olumlu olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yusuf Suresi 40. Ayetinin Okunuşu:

‘’ Ma ta’büdune min dunihı illa esmaen semmeytümuha entüm ve abaüküm ma enzelellahü biha min sültan inil hukmü illa lillah emera ella ta’büdu illa iyyah zaliked dınül kayyimü ve lakinne ekseran nasi la ya’lemun ‘’

Yusuf Suresinin 67. Ayetinin Okunuşu:

‘’ Ve kale ya beniyye la tedhulu mim babiv vahıdiv vedhulu min ebvabim müteferrikah ve ma uğnı anküm minellahi min şey’ inil hukmü illa lillah aleyhi tevekkelt ve aleyhi fel yetevekkelil mütevekkilun ‘’

Mahkemeyi Kazanmak İçin Fetih Suresi

Mahkeme zorlu ve stresli bir süreçtir. Bu noktada verilen kararlar hayatımızı oldukça fazla etkilemektedir. Biz de hayatımızı kötü etkilemesinden korktuğumu için dualar ederiz. Aynı zamanda hakkımızın yenilmesini istemeyiz. Mahkemeyi Kazanmak İçin Fetih Suresi bu konuda bizlere yardımcı olmaktadır.

Mahkeme durumlarında Fetih suresi 26. ayet oldukça tesirlidir.

O zaman inkâr edenler gönüllerinde o bağnazlık; o câhiliye bağnazlığı ve gururunu alevlendirirken, Allah da Peygamberi’nin ve mü’minlerin üzerine sekînetini, huzur ve itminân duygusunu indirdi ve onların takvâ sözüne tutunmalarını nasip eyledi. Zaten onlar buna pek lâyık ve ehil idiler. Allah, her şeyi hakkiyle bilendir.

Fetih suresi 26. ayet meali

Denenmiş Mahkeme Duası konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:


Nihat Hatipoğlu mahkeme duası
ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

YouTube video

Son olarak Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın