Ana SayfaMucize DualarZayıflamak İçin Dua – Hızlı Zayıflamak İçin Okunacak Dualar

Zayıflamak İçin Dua – Hızlı Zayıflamak İçin Okunacak Dualar

Zayıflamak İçin Dua ve sureler bizlere ideal kilomuza ulaşmakta yardımcı olacaklar. Allah’ın izniyle. Bizlere sıkıntı veren tüm kilolara elveda demeye hazır olun. Ancak unutmayalım ki inanarak duamızı ettikten sonra diyet ve sporu da elden bırakmayacağız.

Kilo Verme Duası konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz yazımızı okurken o videoyu da açabilirsiniz.

Hızlı Zayıflamak İçin Dualar

Özellikle Hızlı Zayıflamak İçin Dualar kapsamında esmalar bizim yardımımıza yetişiyor. Allah’ın isimleri zayıflama konusunda da oldukça etkili. Alt kısımda belirtilen isimleri 1000’er defa suya okunma suretiyle 41 gece içerseniz zayıflamanızda sizlere yardımcı olur. Sizleri oldukça tok tutar.

 • Ya Gabidu
 • Ya Samedü
 • Ya Mugitu

Zayıflamak İçin Okunacak Dua

Zayıflamak için dua edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kilolu olmak, çoğu zaman ilerlemesi durumunda sağlığı ciddi oranda tehdit eden bir durumdur. Nitekim bu sebepten Allah-u Teala’ya el açan kimselerin sayısı da çoktur. Zayıflamak İçin Dua aşağıdaki dualar okunmalıdır:

 • Erricâlu kavvâmûne ‘alâ annisâ-i bimâ faddalallâhu ba’dahum ‘alâ ba’din vebimâ enfekû min emvâlihim fe-ssâlihâtu kânitâtun hâfizâtun lilġaybi bimâ hafizallâh vellâtî teḣâfûne nuşûzehunne fe’izûhunne vehcurûhunne fî-lmedâci’i vadribûhun fe-in eta’nekum felâ tebġû ‘aleyhinne sebîlâ innallâhe kâne ‘aliyyen kebîrâ.
 • Ve-in ḣiftum şikâka beynihimâ feb’aśû hakemen min ehlihi vehakemen min ehlihâ in yurîdâ islâhan yuveffikillâhu beynehumâ innallâhe kâne ‘alîmen ḣabîrâ.

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua

Kişiler fazla kilolarından kurtulmak için dua etme gereksinimi duymaktadırlar. İşte Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua aşağıdaki belirtilmiştir:

“Yûazzibel münafıkîyne vel münafîkati vel müşrîkıne vel müşrikatîz zannîne billahî zannev sev’aleyhîm dairatüs sev’ve ğadıbellahu aleyhîm ve leanehûm ve eadde lehûm cehennu ve sâet masîyra.”

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua

Yukarıdaki duayı her gece yatmadan önce okuyan kimselerin mucizevi bir şekilde metabolizmanıza iyi geldiğini göreceksiniz. Zira Zayıflama, bir gecede sabaha kadar olmasa da belirli bir sürece yayılarak yaşanacağı için bol bol dua etmeyi unutmayalım.

Kilo Verme Duası – Türkçe

Kilo Verme Duası
Kilo Verme Duası

Özellikle Kilo vermek, sağlıklı bir yaşam sürdürmek adına önemlidir. Özellikle Kilo vermek için yapılan diyet ve egzersizlerin yanı sıra, manevi bir destek de almak gerekir. Bunu da okunacak dualar ile sağlayacağız. Kilo verme duası, Allah’tan yardım isteyerek ve güç isteyerek kilo verme sürecinde destek olabilmektedir.

“Rabbim, beni kilolarımdan kurtar ve sağlıklı bir beden ver. Beni doğru yolda tut ve bana güç ver. Beni sabırlı ve kararlı kıl, kötü alışkanlıklarımdan uzaklaştır. Senin gücün sayesinde, sağlıklı bir yaşam sürdürebilirim. Amin.”

Dikkatinizi Çekebilir: Cazibe ve Çekicilik Duası

Suya Okunan Zayıflama Duası

Yukarıdaki Suya Okunan Zayıflama Duası dışında bir de alt kısımda listelediğimiz dua bulunmaktadır. Alttaki ayeti 270 defa suya okursanız ve gün içerisinde tüketirseniz sizi oldukça tok tutacaktır. Böylece Zayıflamak İçin Dua kapsamında metabolizmanıza iyi gelecektir.

“Vehulikal İnsanu Zaiyfen”

Suya Okunan Zayıflama Duası

Zayıflamak İçin 41 Ettehiyyatü

Özellikle zayıflamak için 41 Ettehiyyatü okuyanların da olumlu yönde etkilerin olduğunu görebilmekteyiz. Alttaki Ettehiyyatü duasını 41 kere suya okunmak suretiyle her sabah aç karnına içilmektedir. Yemeğe başlamadan önce de Euzu besmele çekilip yemek yenilir. Böylece Zayıflamak İçin Dua kapsamında iştahınız kesilir. Ve oldukça az yemek yersiniz.

El-hamdü lillahi rabbil-âlemîn. Es-salâtü ve’s-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resûlühü.

“Bütün âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun. Efendimiz Muhammed’e, ailesine ve tüm sahabesine salât ve selam olsun. Şahitlik ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur ve Muhammed O’nun kulu ve resulüdür.”

Zayıflamak İçin 41 Ettehiyyatü

Hangi Dua ile Zayıflanır?

Hangi dua ile zayıflanır konusu uzun yıllardır İslam alimlerine sorulan önemli sorulardan birisidir. Fazla kilolarından rahatsızlık duyan kişiler için çeşitli dualar tavsiye edilmektedir. Bu duaları her gün 5 kez okumak ve bunu vakit namazlarının ardından yapmak doğru olacaktır.

 • Elleżîne yebḣalûne veye murûne-nnâse bilbuḣli veyektumûne mâ âtâhumullâhu min fadlih vea’tednâ lilkâfirîne ‘ażâben muhînâ. Velleżîne yunfikûne emvâlehum ri-âe-nnâsi velâ yuminûne billâhi velâ bilyevmi-l-âḣir vemen yekuni-şşeytânu lehu karînen fesâe karînâ. Vemâżâ ‘aleyhim lev âmenû billâhi velyevmi-l-âḣiri veenfekû mimmâ razekahumullâh vekânallâhu bihim ‘alîmâ.
 • İnnallâhe lâ yazlimu miśkâle żerra ve-in teku haseneten yudâ’ifhâ veyuti min ledunhu ecran ‘azîmâ. Fekeyfe iżâ ci nâ min kulli ummetin bişehîdin vecinâ bike ‘alâ hâulâ-i şehîdâ. Yevme-iżin yeveddu-lleżîne keferû ve’asavû-rrasûle lev tusevvâ bihimu-l-ardu velâ yektumûnallâhe hadîśâ.
 • Yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû lâ takrabû-ssalâte veentum sukârâ hattâ ta’lemû mâ tekûlûne velâ cunuben illâ ‘âbirî sebîlin hattâ taġtesilû ve-in kuntum merdâ ev ‘alâ seferin ev câe ehadun minkum mine-lġâ-iti ev lâmestumu-nnisâe felem tecidû mâen feteyemmemû sa’îden tayyiben femsehû bivucûhikum veeydîkum innallâhe kâne ‘afuvven ġafûrâ.

Diğer Okunacak Dualar: Aynı Gün Getiren Dua

Çok Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Çok hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunun yanıtı oldukça basittir. Fakat çok hızlı kilo vermenin fiziksel olarak çeşitli sorunlara yol açtığını da bilmek gerekir. Bu sebeple uzun vadede başarılı olabilmek için hızlı değil verimli ve sürdürülebilir şekilde kilo vermek daha doğru olacaktır. Bunun için uygulanması gereken ilk yöntem diyettir. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programıyla birlikte kilo vermek kaçınılmaz olacaktır.

Bir diğer seçenek de spor yapmaktır. Spor ve diyetin birleşimi ise başarıya götüren kesin yollardan birisidir. Fakat herkes tarafından önemsenmeyen ancak önemsenmesi gereken bir durum da uyku düzenini sağlamaktır. Yeterli şekilde uyumak, kilo kaybını destekleyen unsurlardan biridir. Bunun yanı sıra tüm bu önlemleri aldıktan ve gereklilikleri yerine getirdikten sonra Allah’a el açarak dua etmek de önemlidir.

Zayıflamak İçin Dua Edenlerin Yorumları

Zayıflamak için dua edenlerin yorumları son dönemde sıkça merak ediliyor. Yukarıdaki listelerde yer alan duaları okuyan ve sonuç almış olan kişilerin yorumları şöyle:

 • “Zayıflamak için dua etmek aslında en son düşündüğüm şeydi. Pek ihtimal de vermiyordum fakat yine de denemek istedim. Allah’a hamdü senalar olsun ki artık hem sağlığıma hem de ideal kiloma kavuştum.”
 • “Mevcut kilomla birlikte günlük yaşamım büyük oranda olumsuz etkileniyordu. Bunun üstesinden gelmek için çeşitli araştırmalar yaptım. Tam umutsuz kaldığımda ise Allah’a sığındım. Yüce Allah’a şükürler olsun hayallerim gerçek oldu.”
 • “Okulumda kilom nedeniyle büyük bir baskı görüyordum. Bu sebeple Allah’ıma her fırsatta şükretmeye ve bu duaları benim gibi fazla kiloları olan kişilere önermeye devam edeceğim.”

Sonuç

Sonuç olarak, Zayıflamak İçin Dua kapsamında birçok duayı sizlerle buluşturduk. Bu duaları sık sık okuyarak, istediğiniz beden kilosuna ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Sizin de konu ile alakalı sorularınız varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Son olarak Hızlı Zayıflamak İçin Dualar yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.

“Zayıflamak İçin Dua – Hızlı Zayıflamak İçin Okunacak Dualar” üzerine bir yorum

Yorum yapın