Ana SayfaMucize DualarZenginliği Celbeden Salavat – Tevessül Duası Faziletleri

Zenginliği Celbeden Salavat – Tevessül Duası Faziletleri

Zenginliği celbeden salavat çeken kişi sayısı da son derecede fazladır. Ayrıca bu salavat bir dua niteliği de taşıyacaktır. Bununla beraber Tevessül Duası olarak da herkes tarafından bilinmektedir. Zenginlik getiren bu salavat, ayrıca var olan tüm sıkıntılardan arınmak için de önemli bir yerdedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tevessül Duası Okuyanların Yorumları

Tevessül Duası Okuyanların Yorumları
Tevessül Duası Okuyanların Yorumları

Öncelikle şunu belirtelim ki “Tevessül duası”, İslam dininde özellikle peygamberlerin, evliyaların ve salih kişilerin Allah’a yakınlaşmak için aracı olarak kullanılması ve onların şefaat talep edilmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca Tevessül etmek, bir şeyi elde etmek için aracı kullanmak veya bir konuda araya girmek anlamına gelmektedir. Tevessül duası, Allah’a yakınlaşmak ve araya aracılar koyarak duaların kabul edilmesini umut etmek için yapılan bir dua şeklidir. Bununla birlikte bu duayı eden kişinin maddi durumunun iyi olacağı söylenmektedir. İşte Tevessül Duası Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • Kiramı bile ödeyemeyecek durumdayken bu duayı ettim, çok şükür bir iş sahibi oldum.
  • Arkadaşlar bolluk bereket için kesinlikle okumanız gerekir.
  • Ekonomi daha da kötüye gidiyorken okumanızı tavsiye ederim. Yüce Allah kesinlikle duanızı kabul edecektir.

Kimsenin Bilmediği Zenginlik Duası

Zenginlik veya maddi refah ile ilgili dualar, İslam dininde de diğer dinlerde olduğu gibi mevcuttur. Ancak, bir duanın kişiye maddi zenginlik veya maddi refah kazandıracağını garanti etmek doğru değildir. Çünkü maddi durum, sadece duaya bağlı olmayıp birçok faktörün etkisi altındadır.

İslam dininde, zenginlik veya maddi refah için yapılan duaların ana amacı, kişinin rızkının bolluğuna ve bereketine vesile olmak, çalışma hayatında başarıya, borçların ödenmesine yardımcı olmak, maddi sıkıntılardan kurtulmak için Allah’tan yardım dilemek şeklindedir. Bu dualar, kişinin Allah’a güvenini ve bağlılığını arttırarak, zenginlik hırsından uzak durmasına ve hayatındaki maddi durumun doğru bir şekilde yönetilmesine yardımcı olabilir. Fakat genellikle Kimsenin Bilmediği Zenginlik Duası olarak şu dua okunmaktadır:

  • Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.’

Zenginliği Celbeden Salavat

Tüm sorunları çözüme ulaştırmak ve Allah’ın rahmetine erişmek için bu duaya sık sık başvurulması kesindir. Ayrıca duaya ilişkin olarak kısa süre içerisinde etki ettiğine dair bir inanış da vardır.

Ehl-i Beyt imamları, Tevessül Duası hakkında yorumlar yapmaktan geri kalmamıştır. Ayrıca her bir imam Tevessül Duasının son derecede güçlü ve kısa süre içerisinde etki eden halde olduğunu da belirtmiştir. Bununla beraber maddi açıdan zenginleşmek ve tüm sıkıntılardan kurtulmak adına Tevessül Duası önemli bir yöntem olarak kalacaktır. Zenginliği Celbeden Salavat bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tevessül Duası Faziletleri Nelerdir?

Tevessül Duası hakkında merak edilen konu sayısı son derecede yüksektir. Özellikle Tevessül Duası faziletleri nelerdir gibi bir durum da gelişme gösterecektir. Bununla beraber Tevessül Duası her tür sıkıntı ve sorunu gidermek açısından yeterlidir. Ekonomik sıkıntı çekenlerin yanı sıra bela içerisinde olanların da bu duadan yararlanması söz konusudur. Ayrıca başkasının sıkıntı yaşaması halinde de bu dua direkt olarak yüzüne okunarak üflenecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tevessül Duası Türkçe Yazılışı

Tevessül Duası okumak isteyenlerin bu duaya ulaşması da son derecede basittir. Ayrıca Tevessül Duası Türkçe yazılışı ile bu duayı okumak da her zaman kolayca gelişecektir. Uzun bir dua olmasından dolayı zor ezberlenecek düzeydeki Tevessül Duası, bu şekilde de okunacak türde bir konumdadır. Bununla beraber Tevessül Duası okumak isteyenlerin de bu hususta hareket etmesi kesindir.

Allahumme innî es eluke ve eteveccehu ileyke bi nebiyyike nebiyyir rahmeti muhammedin sallallâhu aleyhi ve âlihi yâ ebel kâsim yâ resulellâh yâ imâmer rahmeti yâ seyyidenâ ve mevlânâ innâ teveccehnâ vesteşfa’nâ ve tevesselnâ bike ilellâhi ve keddemnâke beyne yedey hâcâtinâ yâ vecihen indellâh işfa’ lenâ indellâh.

Yâ Ebel Hasen,Yâ Emir’el Mu’minin,Yâ Eli yebne Ebi Tâlib,Yâ Huccetellâhi elâ halkihi yâ seyyidenâ ve mevlânâ innâ teveccehnâ vesteşfa’nâ ve tevesselnâ bike ilellâhi ve keddemnâke beyne yedey hâcâtinâ yâ vecihen indellâh işfa’ lenâ indellâh.

Ya Fâtimetezzehrâ, Yâ binte Muhammedin, ya kurrate aynirresul yâ seyyidetenâ ve mevlâtenâ innâ teveccehnâ vesteşfa’ nâ ve tevesselnâ biki ilellâh ve keddemnâki beyne yedey hâcâtinâ yâ veciheten indellâh işfa’î lenâ indellâh.

Yâ Ebâ Muhammedin, Yâ Hasenebne Ali, eyyuhel Muctebâ yebne resullillâh,yâ huccetellâhi alâ helgihi yâ seyyidenâ ve mevlânâ innâ teveccehnâ vesteşfa’nâ ve tevesselnâ bike ilellâhi ve keddemnâke beyne yedey hâcâtinâ yâ vecîhen indellâh işfa’ lenâ indellâh.

Son olarak Zenginliği celbeden salavat yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın