Ana SayfaMucize DualarZinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna – İşte O Dua!

Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna – İşte O Dua!

Zinadan kurtulmak için Esmaül Hüsna ile ilgili merak edilen ve yanıtı araştırılan pek çok konu ve soru vardır. Zinadan kurtulmak isteyen kimseler Yüce Allah’a sığınarak Ya Müntekim Celle Celalüh esmasını çekebilir. Her gün 99 kez bu esmayı zikrederek zinadan kurtulunabilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna konusuna bakalım. Allah’a yönelerek samimi bir şekilde dua etmek ve O’ndan yardım istemek önemlidir. Zina gibi günahları terk etmek, nefis kontrolünü sağlamak, ahlaki değerlere bağlı kalmak ve pişmanlık duymak da gereklidir. İslam’da zina ile mücadele konusunda toplumda kabul görmüş tavsiyeler vardır, ancak ilgili konuda profesyonel yardım almak da faydalı olabilir.

Zinadan Kurtulmak İçin Etkili Dua

Zinadan Kurtulmak İçin Etkili Dua
Zinadan Kurtulmak İçin Etkili Dua

Öncelikle Zinadan kurtulmak için etkili dua arayan inançlı kimselerin sayısı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Zinadan kurtulmak isteyenlerin okuması gereken dua İslam alimlerinin önerilerine göre aşağıdaki gibidir:

  • Vetteba’tu millete âbâî ibrâhîme ve ishâka ve ya’kûb, mâ kâne lenâ en nuşrike billâhi min şey’in, zâlike min fadlillâhi aleynâ ve alân nâsi ve lâkinne ekseren nâsi lâ yeşkurûn. Yâ sâhibeyis sicni e erbâbun muteferrikûne hayrun emillâhul vâhıdul kahhâr. Mâ ta’budûne min dûnihî illâ esmâen semmeytumûhâ entum ve âbâukum mâ enzelallâhu bihâ min sultân, inil hukmu illâ lillâh, emere ellâ ta’budû illâ iyyâhu, zâliked dînul kayyimu ve lâkinne ekseren nâsi lâ ya’lemûn.
  • Yâ sâhıbeyis sicni emmâ ehadukumâ fe yeskî rabbehu hamrâ, ve emmâl âharu fe yuslebu fe te’kulut tayru min ra’sihî, kudiyel emrullezî fîhi testeftiyâni. Ve kâle lillezî zanne ennehu nâcin minhumâzkurnî inde rabbike fe ensâhuş şeytânu zikre rabbihî fe lebise fîs sicni bid’a sinîn. Ve kâlel meliku innî erâ seb’a bakarâtin simânin ye’kuluhunne seb’un icâfun ve seb’a sunbulâtin hudrin ve uhara yâbisât, yâ eyyuhâl meleu eftûnî fî ru’yâye in kuntum lir ru’yâ ta’burûn.
  • Ve lemmâ cehhezehum bi cehâzihim kâle’tûnî bi ahin lekum min ebîkum, e lâ terevne ennî ûfîl keyle ve ene hayrul munzilîn. Fe in lem te’tûnî bihî fe lâ keyle lekum indî ve lâ takrabûni. Ve kâle li fityânihic’alû bidâatehum fî rihâlihim, leallehum ya’rifûnehâ izânkalebû ilâ ehlihim leallehum yerci’ûn. Fe lemmâ raceû ilâ ebîhim kâlû yâ ebânâ munia minnâl keylu fe ersil meanâ ehânâ nektel ve innâ lehu le hâfizûn.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Haksızlığa Uğrayan Kişinin Okuyacağı Dualar

Haksızlığa uğrayan kişinin okuyacağı dualar sayesinde haksızlığı yapan kişinin Yüce Allah tarafından cezalandırılması mümkündür. Zulme ve haksızlığa uğrayan kimselerin aşağıdaki iki duayı bir süre okumaya devam etmesi sorunun çözümü olacaktır.

  • Kâlû adgâsu ahlâm, ve mâ nahnu bi te’vîlil ahlâmi bi âlimîn. Ve kâlellezî necâ minhumâ veddekere ba’de ummetin ene unebbiukum bi te’vîlihî fe ersilûni. Yûsufu eyyuhâs sıddîku eftinâ fî seb’ı bakarâtin simânin ye’kuluhunne seb’un icâfun ve seb’ı sunbulâtin hudrin ve uhare yâbisâtin, leallî erciu ilân nâsi leallehum ya’lemûn. Ve mâ uberriu nefsî, innen nefse le emmâretun bis sûi illâ mâ rahime rabbî, inne rabbî gafûrun rahîm.
  • Kâle tezraûne seb’a sinîne deebâ, fe mâ hasadtum fe zerûhu fî sunbulihî illâ kalîlen mimmâ te’kulûn. Summe ye’tî min ba’di zâlike seb’un şidâdun ye’kulne mâ kaddemtum lehunne illâ kalîlen mimmâ tuhsinûn. Summe ye’tî min ba’di zâlike âmun fîhi yugâsun nâsu ve fîhi ya’sırûn. Zâlike li ya’leme ennî lem ehunhu bil gaybi ve ennallâhe lâ yehdî keydel hâinîn.
  • Ve kâlel meliku’tûnî bihî, fe lemmâ câehur resûlu kâlerci’ ilâ rabbike fes’elhu mâ bâlun nisvetillâtî katta’ne eydiyehunn, inne rabbî bi keydihinne alîm. Kâle mâ hatbukunne iz râvedtunne yûsufe an nefsihî, kulne hâşe lillâhi mâ alimnâ aleyhi min sûin, kâletimraetul azîzil âne hashasal hakku ene râvedtuhu an nefsihî ve innehu le mines sâdikîn.

Bunun yanında Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın