Ana SayfaOkuyanlar1000 Tebbet Okuyanların Yorumları – Faziletleri!

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları – Faziletleri!

1000 Tebbet okuyanların yorumları noktasında da var olan değerlendirmeleri okumakta yarar vardır. Ayrıca Tebbet Suresi noktasında da ne kadar faydalı ve etkili bir dua olduğunu görmek de mümkün oluyor. Namazlarda okunan dualar arasında yer alan Tebbet Suresi, anlamı bakımından peygamber efendimizin amcası olan Ebu Leheb’in ve eşinin yaptığı kötülüklerden bahsetmiştir. Ayrıca Tebbet Suresi son derecede kısa olmasından dolayı ezberlenmesi de bir hayli kolay olacak bir yapıdadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tebbet Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olarak bilinmektedir. Ayrıca Tebbet Suresi sadece namazda okunan dualar arasında da yer almamaktadır. İbadet esnasının dışında da insanların bu duayı okumalarında bir sakınca olmayacaktır. Böylelikle hastalıklardan kurtulmaları ve düşmanlık eden kişilere karşı korunma sağlamaları konusunda da yeterli bir halde kalacaktır. İlgili videoya da bakabilirsiniz.

YouTube video

1000 Tebbet Fazileti

1000 Tebbet FaziletiPin
1000 Tebbet Fazileti

Öncelikle 1000 Tebbet duası, İslam dininde önemli bir duasıdır ve bazı hadislerde bu dua hakkında faziletlerden bahsedilmektedir. İşte 1000 Tebbet Fazileti sizlerle:

 1. Tebbet duası, kötü göz ve büyü gibi negatif enerjilerden korunmaya yardımcı olabilir.
 2. Bu dua, insanın kalbini arındırarak manevi bir yolculukta yardımcı olabilir.
 3. Tebbet duası, Allah’ın rızasını kazanmak için yapılan bir ibadet olarak kabul edilmektedir.
 4. Bu dua, kişinin iç huzurunu bulmasına yardımcı olabilir ve stresten arınmasına yardımcı olabilir.
 5. Tebbet duası, Allah’ın affına vesile olabilir ve günahların affedilmesi için dua eden kişiye yardımcı olabiliyor.
 6. Bu dua, kişinin kendini kötü düşüncelerden ve davranışlardan korumasına yardımcı olabilir.
 7. Tebbet duası, kişinin kalbindeki nefret ve düşmanlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olabiliyor.
 8. Bu dua, kişinin dua etme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olabilir ve manevi bir bağ kurmasına yardımcı olabiliyor.
 9. Tebbet duası, kişinin hayatındaki olumsuzlukları engellemeye yardımcı olabilir ve bereketli bir hayat yaşamasına vesile olabilmektedir.
 10. Bu dua, kişinin şeytanın vesveselerinden korunmasına yardımcı olabilir ve Allah’ın koruması altında olmasına vesile olabilir.

Tebbet Suresi Fazileti 41 Kez Okumak

Tebbet Suresi’nin geliş amacı peygamberimizin amcası olan Ebu Leheb’in kötülüklerini anlatmaya yöneliktir. Ayrıca Tebbet Suresi fazileti 41 kez okumak da son derecede ilgi çekecek bir konudur. Ebu Leheb, her ne kadar maddi durumu son derecede iyi seviyede olsa da oldukça kibir sahibidir. Kibirli olmasından dolayı peygamberimizin herkese eşit seviyede davranmasını sindirmemiştir. Bu yüzden Hz. Muhammed’e karşı da kötü davranışlar sergilemiştir.

Tebbet Suresi’ni 41 kez arka arkaya okumak da gece uyku esnasında insanların korku duygusunu yaşamalarına mani olacaktır. Ayrıca bu sureyi kim 41 kez arka arkaya okuduğunda da Ebu Leheb ile cehennemde bir araya gelmemesi istenecektir. Tebbet Suresi, son derecede etkili bir sure olarak bilindiğinden dolayı genel olarak tekrar edilenler arasında kabul görmektedir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tarık Suresi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Besmelesiz Tebbet Suresi Okumak

Sureleri daha hızlı ve iyi biçimde okumak da mümkündür. Ayrıca bu tarz bir durum Tebbet Suresi için de geçerlidir. Besmelesiz Tebbet Suresi okumak konusunda da herkes sonuç alacaktır. Sadece ilk başlandığında besmele çekmekle beraber arka arkaya istendiği kadar okunacaktır. Her bir başa dönüldüğünde tekrardan besmele çekmek gibi bir zorunluluk da gelişmeyecektir.

 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
 • Seyeslâ nâren zâte leheb
 • Vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Tebbet Suresi Okuma Sayıları

Tebbet Suresi, tüm dualarda olduğu gibi farklı biçimlerde okunmaktadır. Ayrıca değişik sayılarda Tebbet Suresi okumak da değişik yararları beraberinde getirecektir. Bununla beraber Tebbet Suresi okuma sayıları hususunda da bu tarz bilgi sahibi olarak harekete geçmek son derecede önemlidir. Ne derecede faydalı bir konumda olduğunu görme noktasında da bu sayıları bilmek genel itibarıyla yararlıdır. Tebbet Suresi odaklı olarak bu şekilde arka arkaya okuma işlemini her gün tamamlamanın etkileri de ortaya çıkacak türde olan bir gelişmedir.

 • 3 Tebbet Suresi, nazar için okunmaktadır.
 • 7 Tebbet Suresi, hastalıklardan kurtulmak ya da korunmak için okunmaktadır.
 • 21 Tebbet Suresi, geceleri daha da rahat bir biçimde uyumak için okunur.
 • 41 Tebbet Suresi, nazarlardan ve belalardan korunmak için okunur.
 • 48 Tebbet Suresi, istenmeyen insanlardan uzak durmak için okunur.
 • 1000 Tebbet Suresi, hastalıklardan ve düşmanlık edenlerden kurtulmak için okunur.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 41 Amenerrasulü Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları

Tebbet duası, özellikle son zamanlarda internet ortamında yaygın bir şekilde paylaşılan ve binlerce kez okunması tavsiye edilen bir dua olarak dikkat çekiyor. Bu dua hakkında yapılan yorumlar ise oldukça çeşitli ve merak uyandırıcı nitelikte. İşte 1000 Tebbet Okuyanların Yorumları sizlerle:

 • Tebbet duasını bin kez okumaya başladığımda içimdeki huzursuzluk ve endişeler azalmaya başladı. Duanın güçlü etkisini hissettim ve sürekli tekrarlamaya devam ediyorum.
 • Bin Tebbet duası okuduğumda kendimi manevi olarak daha güçlü hissettim. Dua, beni olumlu yönde etkiledi ve hayatımda değişiklikler yapmama yardımcı oldu.
 • Tebbet duasını okumak, iç huzurumu bulmama yardımcı oldu. Duanın sakinleştirici etkisini hissettim ve artık her gün düzenli olarak okuyorum.
 • Bin Tebbet duası okumak, benim için gerçekten bir deneyimdi. Duanın etkisini hissettim ve kendimi daha rahatlamış ve huzurlu hissettim.
 • Tebbet duası, benim için çok önemli bir dua haline geldi. Bin kez okumak, içimdeki negatif enerjiyi atmakta ve hayatımda pozitif bir değişim yaratmaktadır.

Tebbet Suresi Yorumları

Her bir dua hakkında söylemler vardır. Ayrıca Tebbet Suresi yorumları da bu duanın etkilerini öğrenme açısından önemli bir konu olmaktadır.

 • Her gün 41 kez Tebbet Suresi okuyan birisiyim. Hayatımı bu sayede kazasız belasız bir biçimde okumaya gayret ediyorum.
 • Eşim için 1000 Tebbet Suresi okudum. Hastalığından kurtulmasını da Allah’tan diliyorum.

Ayrıca, 1000 Tebbet Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın