Ana SayfaFaziletiYa Mübdiel Beraya Duası Fazileti – Hemen Etki Eden Dua!

Ya Mübdiel Beraya Duası Fazileti – Hemen Etki Eden Dua!

Ya Mübdiel Beraya Duası Fazileti son dönemde yeniden çok konuşulmaktadır. Ruhsal sıkıntıların ve ruhsal bunalımların en büyük çözümü yine Allah-u Teala’ya sığınmaktır. Şüphesiz ki Allah, kullarının ruhsal bunlarımlar yaşamasını istememektedir. Her zor durumda olduğu gibi bu tür durumlarda da Allah’a el açmak önemlidir. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Mübdiel Beraya Duası

Ya Mübdiel Beraya Duası sayesinde birçok kişinin ruhsal bunalımlarından kurtulduğu görülmüştür. Bu duayı aşağıdaki gibi her gün abdestli bir şekilde 100 kez okumak gerekir.

“Ya mübdiel-beraya ve muıdeha ba’de fenaiha bikudratihi ve bihurmeti Muhammed’in ve ehli beyti Muhammed”

Dua, yukarıdaki şekilde okunmakla birlikte abdestsiz okunmaması gerekmektedir. Bu sebeple vakit namazlarının ardından 20’şer kez okumak ve günlük 100 sayısına ulaşmak sık tercih edilen bir durumdur.

Ya Mübdiel Beraya Fazileti

Her gün 100 kere bu duanın okunmasıyla birlikte ruhsal açıdan sıkıntıların giderildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra aşağıdaki faziletler de yaygın bir şekilde görülmektedir.

Ya Mübdiel Beraya Fazileti
Ya Mübdiel Beraya Fazileti
  • Her gün Ya Mübdiel Beraya duasını 100 kere okuyan kimselerin aile hayatlarında yaşadığı sıkıntılar çözümlenmektedir.
  • Bu duayı her gün aksatmadan okuyan kimseler büyük oranda hastalıkların şifası için de okunmaktadır. Bunun için bu duayı okuyarak üç kere suya üflemek ve o suyu içmek gerekir.

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Mübdiel Beraya Okuyanların Yorumları

Allah-u Teala’ya sığınan ve Ya Mübdiel Beraya okuyanların yorumları çok sık paylaşılmaktadır. Bu nedenle diğer Müslümanlar da bu duadan ve faziletlerinden haberdar olabilmektedir. Böylece birçok kişi düzenli olarak dua ederek şifa bulmaktadır. Bu duayı düzenli okuyan kişilerin yorumları aşağıdaki gibidir.

  • “Kaç doktora gittiysem hepsi farklı bir şey söyledi. Söylediklerinin tek ortak noktası da iyileşemeyecek olmamdı. Bir gün tam ümidimi kesmek üzereyken bir tanıdığım bana Ya Mübdiel Beraya diye bir duadan bahsetti. Bu duayı okursam hastalığım çözüme ulaşır ve Allah-u Teala yardım edermiş. Ben pek ihtimal vermesem de duayı okudum ve söylediklerinin gerçek olduğunu bizzat yaşadım. Allah’ıma şükürler olsun ki artık iyileşmeye başladım.”
  • “Ya Mübdiel Beraya duasını her gün 100 kere okudum. İlk hafta hiçbir şey olmadı. İkinci hafta da hiçbir şey olmadı derken tam ümidimi kaybetmeye başlamak üzereydim. Fakat üçüncü haftanın ardından Allah-u Teala içimi huzurla doldurmaya başladı. Yaşadığım ruhsal kökenli problemler hiçbir ilacın ve psikoloğun yardımıyla çözülmemişti. Allah’a hamd olsun.”
  • “Bir duanın ne kadar etkisi olabilir diye düşünmüştüm. Ama bu düşüncemden çok pişman oldum. Ya Mübdiel Beraya duasını artık psikolojik sorunlar yaşayan tüm tanıdıklarıma tavsiye ediyorum. Bu dua sayesinde hayata bakış açım ve dolayısıyla hayatım kökünden değişti. Allah’a şükürler olsun ki artık istemeden kafaya taktığım hiçbir şeyi kendime dert etmiyorum.”

Ya Mübdiel Beraya Duası Anlamı

Her duanın olduğu gibi Ya Mübdiel Beraya duası anlamı da çok merak edilmektedir. Bu dua Allah-u Teala’ya el açılacak en doğru şifa duası olarak bilinmektedir. Türkçe meali de aşağıdaki gibidir:

  • Ey insanlar! Var oldukça ve öldükten sonra tekrar dirilten Yüce Allah’ımdan Peygamberimiz Hazreti Muhammed ve yakınlarının hürmetine şifalar nasip eyle.

Müslümanların büyük bir çoğunluğunun sıklıkla okuduğu Ya Mübdiel Beraya duasının Türkçe anlamı yukarıdaki gibidir. Bu duadan tam olarak verim almak ve şifa bulmak için farklı yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerden biri de bu duayı üç kere bir suya okumaktır. Sonrasında bu suyu içerek Allah-u Teala’nın şifasına kavuşulmaktadır. Ya Mübdiel Beraya, abdestli ve mümkünse vakit namazlarının ardından gönülden okunması gereken dualar arasında yer alır.

Ya Mübdiel Beraya Duası Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Ya Mübdiel Beraya Duası Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın