Ana SayfaOkuyanlar41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Okuyanlar

41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Okuyanlar

41 çörek otuna 41 Ayetel Kürsi okuyanlar faziletleri ve yararları konusunda bilgi sahibi olacaktır. Özellikle peygamberimizin konuya ilişkin olan hadisi de bu hususta öne çıkacaktır. Ayetel Kürsi okumanın başlı başına faydaları varken çörek otuna bu işlemi gerçekleştirmek de son derecede önemli olacaktır. Çörek otuna ya da çörek otu yağına dayalı olarak mucizevi faydaları mutlak suretle görmek gibi bir durum da gelişme gösterecektir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Okuyanlar

Ayetel Kürsi duasını çörek otuna okumanın pek çok faydası kendini gösterecektir. Ayrıca alimlerin bildirdiği üzere ne denli etkili bir sonuç verdiğini göreceksiniz. Bununla beraber Ayetel Kürsi duasının her derde deva olduğunu bu şekilde de göreceksiniz.

Peygamber efendimizin de işaret ettiği üzere çörek otuna okunacak olan en ideal ayet-i kerime biçiminde Ayetel Kürsi dikkat çekecektir. Ayrıca Ayetel Kürsi hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşmak da mümkün oluyor. Ayrıca Ayetel Kürsi, kişilerin var olan tüm dileklerini ve ihtiyaçlarını karşılayarak, onlara yanıt veren bir konumdadır. Özellikle huzur ve bereket arayışında olan herkese gerekli yanıtları vererek ferahlığa ulaşmasında yardımcı olmaktadır. Bu hususta peygamberimiz de bir hadisinde Ayetel Kürsi duasının ne gibi etkilere sahip olduğundan açıkça bahsetmiştir. 41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Okuyanlar da aşağıda önceden alimlerimiz ve peygamber efendimiz tarafından söylenen sözler ile karşınızdayız.

“Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki çörek otunda onun için bir deva bulunmasın.” Demiştir.

(Buhari, tıb 7. – Tirmizi tıb 5 – Müslim selam 89)

Muhakkak ki kara habbede samdan başka her derde şifa vardır. Sam, ölümdür. Kara habbe ise kendisine şuniz denilen çörek otudur.

(Sahih-i Müslim c.7 hadis no: 88)

Çörek otu için İbn-i Sina da şu şekilde bir açıklamaya yer vermiştir.

Peygamberimiz, çörek otunu bizzat kendisi kullanmış ve Ashab-ı Kiram’ında da değişik vesilelerle tavsiye etmişlerdir. Hz. Enes, “Allah’ın Elçisi, hastalandığı zaman, bir avuç çörek otu alıp onu su ve bal ile karıştırıp içerdi.

(Büyük Hadis Külliyatı, Rudani, cilt 4: hadis no: 7523)

Başka bir hadiste de peygamberimiz çok hastalanan ve aşırı zayıflayan Hz. Ali’ye “Ya Ali! Yemeklere çörek otu koy. O ölüm hariç her derde devadır.” Buyurmuştur.

Hz. Muhammed, tüm insanlığa her konuda bilgi vererek yol gösteren bir kişi olmuştur. Ayrıca çörek otunun da insan sağlığı için öneminden de bahsetmiştir. Günümüzde de bilimsel araştırmalara bağlı olarak bu durumun kanıtlanmış olması söz konusudur.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 9999 Fetih Suresi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Çörek Otu 41 Ayetel Kürsi

Çörek Otu 41 Ayetel Kürsi
Çörek Otu 41 Ayetel Kürsi

İlk olarak çörek otu, eski dönemlerden beridir modern tıbbın en doğal tedavi unsurlarından bir tanesi olarak gündeme geliyor. Vücuttaki zehirli maddelerin atılmasını sağlamasının yanı sıra kan şekerini düşürme konusunda da yeterli bir haldedir. Ayrıca bakteri ve virüslere karşı da ideal bir savunma aracı olarak varlık gösteriyor. Sindirime yardımcı olan ve mide ağrılarını azaltan çörek otu sayesinde gaz ve idrar sorunları da gündeme gelmiyor. Çörek Otu 41 Ayetel Kürsi ile bağdaştırılmıştır.

Ayrıca çörek otu astım hastalığına karşı çözüm sunmaktadır. Ayrıca öksürüğü azaltmasıyla da dikkat çekmektedir. Yüksek tansiyonun giderilmesinde de ideal bir halde kalmaktadır. Saf çörek otu yağı da alerji, egzama ve sedef hastalıklarına karşı bağışıklık sisteminin güçlü kalmasını desteklemektedir. Ayrıca çörek otunun kullanımı meme kanseri gibi rahatsızlıklar için tedbir almayı sağlayan bir gıda ürünü olduğu da saptanmıştır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İbn-u Hacer, hadisin bir örneğinde çok hapşırmaya bağlı olarak gelişen nezleye karşı çörek otunun nasıl kullanılacağından bahsetmiştir. “çörek otu ayıklanır ve incecik dövülür. Zeytinyağıyla karıştırılıp burna üçer damla damlatılır” biçiminde bir açıklamaya vermiştir. Ancak bu kullanımın hangi hastalıkla ilişkin olduğu net bir biçimde belirtilmemektedir.

Ayrıca, 41 çörek otuna 41 Ayetel Kürsi okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın