Ana SayfaMucize DualarAllahümme Ya Mufettihal Ebvab İftah Lena Hayral Bab 21 Defa

Allahümme Ya Mufettihal Ebvab İftah Lena Hayral Bab 21 Defa

Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab 21 defa okunduğunda maddi anlamda rahatlama ve bolluk manasını içerecektir. Herkesin var olan kötü ekonomik gidişatına karşı olarak bu duaya yer vermeleri önemlidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Allahümme Ya Müfettihal Ebvab, İftah Lena Hayral Bab Okuyanlar

Allahümme Ya Müfettihal Ebvab, İftah Lena Hayral Bab Okuyanlar
Allahümme Ya Müfettihal Ebvab, İftah Lena Hayral Bab Okuyanlar

Maddi sıkıntı çeken ve durumu oldukça kötü olan kişiler tarafından sık sık okunan bu dua oldukça etkilidir. Buna kanıt niteliğindeki Allahümme Ya Müfettihal Ebvab, İftah Lena Hayral Bab Okuyanlar yorumlarını inceleyebilirsiniz:

 • Arkadaşlar uzun bir süredir iş bulamıyordum. Bu yüzden kiramı ödeyemiyordum. Çok şükür bu dua sayesinde durumum düzeldi.
 • Maddi durumu iyi olmayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.
 • Benimde uzun zamandır olan borçlarımdan dolayı durumum bir hayli kötüydü. Şuanda çok şükür maddi durumum oldukça iyi.

Allahümme Ya Müfettihal Ebvâb, İftah Lenâ Hayral Bab Fazileti

“Allah’ım, Ey kapıları açan ve hayırlı kapıyı bizim için açan Rabbimiz, bize hayırlı kapıyı aç.” şeklinde çevrilebilecek olan bu ifade, faydalı bir kapının açılması için Allah’a yönelik bir duadır. Bu dua, kişinin hayırlı bir fırsatın, bereketin veya başarının kendisine nasip olmasını dilemek amacıyla kullanılır. İfade, Allah’a yönelik bir yakarıştır ve kişinin istek ve niyetlerini Allah’a arz etmesini ifade eder. Ayrıca Allahümme Ya Müfettihal Ebvâb, İftah Lenâ Hayral Bab Fazileti olarak maddi durumun düzeleceği söylenebilir.

Allahümme Ya Müfettihal Ebvâb İftah Lenâ Hayral Bab Evlilik

Genellikle Allahümme Ya Müfettihal Ebvâb İftah Lenâ Hayral Bab Evlilik için çok fazla tercih edilmez. Çünkü bu dua bereket, bolluk ve rızık için okunan bir duadır. Bu yüzden evlenmek için başka dualar okunmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allahümme Ya Mufettihal Ebvab İftah Lena Hayral Bab 21 Defa

Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab her gün 21 defa maddi bolluk olacaktır. İnsanların ticaret ya da yatırım durumlarında da Allah’tan yardım almaları hususunda bu dua son derecede etkili olacaktır. Öte yandan kamu yararına yapılacak olan binaların yapımı esnasında da Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab okunmasında her zaman yarar vardır.

Allah’tan kolaylık istenmesi konusunda Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab duasını 7 kez olmak kaydıyla okumak mümkün olacaktır. Ayrıca bu dua Allah’a şükretme konusunda da son derecede etkili olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allahümme Ya Mufettihal Ebvab İftah Lena Hayral Bab Duasının Tam Okunuşu

Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab duasının tam okunuşu hususunda da bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu salih amel ya da şükür duasına yönelik olarak her zaman fayda sağlamak kesindir. Bu duanın Türkçe okunuşunu ve manasını tespit etmek de bir hayli önemli olan bir durumdur. Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab duasına yönelik olarak bu şekilde bir arayış da açığa çıkacaktır.

 • Elhamdu lillâhi rabbil-‘âlemîn.
 • Ves-salâtü ves-selâmü ‘alâ rasûlinâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ve sahbihî ecma’în.
 • E’ûzü billâhi mineş-şeytânir-racîm
 • Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm.
 • Allâhümme yâ müfettihal-ebvâb! İftah lenâ hayral-bâb.
 • Allâhümmerzuknâ rızkan halâlen tayyiben ve rizkan vâsi’an bi rahmetike yâ erhamer-Râhimîn ve ente hayrur-râzikîn.

Türkçe Anlamı:

 • Kovulmuş Şeytandan Allah’a sığınırım. Rahman Rahim Allah’ın adı ile
 • Hamd âlemlerin rabbı olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e, onun aline ve ashabının üzerine olsun.
 • Ey kapıları açan Allah! Bize hayır kapılarını aç.
 • Allah’ım! Ey merhametlilerin en merhametlisi! Rahmetinle bize hela, temiz ve bol rızık ver. Sen rızık verenlerin en hayırlısısın.
 • Şükür ve Allah’a salih amelleri gösterme açısından okunacak olan farklı bir Türkçe dua da vardır. Bu dua da aynı etkiyi yaratacak ve kişilerin sonuçlarına ulaşmalarını da destekleyecektir.
 • Ey Yüceler Yücesi Rabbimiz! Yüce Kur’ân-ı Kerim’in “insanın eline ancak çalışmasının karşılığı geçer” fermanına uyarak, hayırlı hizmetlere vesile olması niyet ve temennisiyle bu temeli atıyoruz. Bu teşebbüs ve faaliyetimizi hakkımızda hayırlı, bereketli ve devamlı eyle.

Son olarak Allahümme ya mufettihal ebvab iftah lena hayral bab 21 defa yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın