Ana SayfaOkuyanlarYa Rafi Okuyanların Yorumları – Ya Rafi Mucize Dualar

Ya Rafi Okuyanların Yorumları – Ya Rafi Mucize Dualar

Ya Rafi okuyanların yorumları ve Ya Rafi Mucize Dualar birçok inançlı kişiye ilham verici niteliktedir. Yüce Allah’ın isimlerinden biri olan Rafi, yükselten manasına gelmektedir. Burada yükselten; aşağıdan yukarıya çıkaran anlamındadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Rafi Okuyanların Yorumları

Ya Rafi esmasını boş vakitlerinde okuyan kimseler ise çeşitli faziletlerle karşılaşır. Fakat özellikle sabah ve ikindi saatlerinde 351 kere okumak en uygun olandır. Yüce Allah’ın rızası için Ya Rafi okuyanların yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Ya Rafi okuyarak hayatımın en zor dönemlerinden birini atlattığımı söyleyebilirim. Yüce Allah’tan tek dileğim bana sabır ve güç vermesiydi. Ya Rafi’nin inançlı kimselerin gönülden istediği şeyleri gerçekleştirdiğini biliyordum. Allah-u Teala bu durumu benim için de gerçek kıldı.”
  • “Ya Rafi kötü giden evliliğimi düzeltme şansı verdi. Allah’a hamd olsun ki eşimle çok mutluyuz ve artık bir çocuğumuz bile var. Allah’ın isimlerini her fırsatta kelamlarından düşürmemeye dikkat ediyorum artık. Bunu tüm inançlı kardeşlerime öneriyorum.”
  • “Gece yarısı Ya Rafi okumanın hayalleri gerçeğe dönüştüreceğini okumuştum. Buna pek inanmamış olsam da işlerin en azından benim için çıkmaza girdiği bir dönemde denemek istedim. Yüce Allah’a kalpten sığınarak Ya Rafi okudum ve gerçekten de her şey istediğim gibi oldu. Bunu birkaç ay boyunca sürdürdükten sonra mucizeler beni buldu.”

Ya Rafi Mucize Dualar

Ya Rafi Mucize Dualar
Ya Rafi Mucize Dualar

Öncelikle Ya Rafi mucize dualar arasında yer alır. Yalnızca bir esma olarak bilinse de Yüce Allah’ın en hayırlı ve özel isimlerinden biri konumundadır. Allah-u Teala’nın yükselten ve yücelten manasındaki bu ismi sayesinde inançlı kimseler çeşitli faziletlerle karşılaşabilmektedir. Allah-u Teala, gün içerisinde kelamından ve konuşmalarından ismini düşürmeyenler için mucizeler sunmaktadır. Bu mucizelere Ya Rafi de dahildir. Ya Rafi’yi gündüzden ziyade gece okuyan kimseler için Allah-u Teala tüm melekleri görevlendirir. Bütün melekler Ya Rafi okuyan kimsenin duaları için amin der.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Rafi Fazileti ve Sırları

Ya Rafi fazileti ve sırları ile dikkat çeken esmalardan biridir. Gece ve gündüz fark etmeksizin Ya Rafi okuyan kimseler aşağıdaki faziletleri yaşayabilmektedir:

  • Ya Rafi’yi gün içinde 70 kez okuyan kimseler zalimlerin şerrinden Allah tarafından korunur.
  • Her gece yatmadan önce 351 kez Ya Rafi okuyan kimseler aradıkları gerçek huzura kavuşmaktadır.
  • Hafızası zayıf olan inançlı kimseler Ya Rafi’yi suya okurlarsa hafızaları güçlenir. Bu ritüeli her gün yapmaları gerekir.
  • Cuma gecesinden Pazar sabahına kadar toplamda 440 kez Ya Rafi okuyan kimseler düşmanlarının şerrinden korunur. Tüm düşmanlarının kalbinde ve bedenlerinde korkuyla birlikte ürperti oluşur.
  • Fakir ve yoksul kimselerin Ya Rafi okuyarak Allah-u Teala’ya sığınması durumunda yoksulluk son bulur. Rızık kapıları sonsuza kadar bu kişiye açık olur.

Ayrıca 1000 Ya Cami Ya Vedud Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

351 Ya Rafi

Her zikirin veya duanın belirli usulleri bulunmaktadır. Bu usuller genellikle duanın daha tesirli olması çok önemlidir. Bunun yanında 351 Ya Rafi okumak da ikindi ve sabah saatlerinde tercih edilmektedir.

Ya Latif Ya Rafi

Ya Latif Ya Rafi birlikte okunan iki önemli esmalar arasında yer alır. Bunun yanında Ya Latif, Yüce Allah’ın tüm işlerin inceliklerini bilen anlamındaki ismidir. Aynı zamanda yarattığı canlıların ihtiyaçlarını en küçük ayrıntısına kadar bilen ve hissedilemeyen yollarla karşılayan anlamındadır. Bu sebeple Ya Latif ve Ya Rafi birlikte okunduğunda büyük etkiye sahip olan önemli esmalar arasında yer alır. Ya Latif, Kur’an-ı Kerim’de de Fatır suresinin 11. ayetinde faziletleriyle birlikte bulunmaktadır. Aynı zamanda Ya Latif’in en mübarek zikir günü de Cuma günleri olarak bilinmektedir.

Bu sebeple Cuma günleri öğle namazının ardından başlayarak yatsıya kadar 504 Ya Latif ve Ya Rafi okumak dini bütün olan kimseler için önemlidir. Bu durum aynı zamanda Yüce Allah’ın şefkatini ve koruyuculuğunu da ön plana çıkarır. Allah-u Teala inançlı kullarını her daim esirgeyen ve onların sesini duyandır.

Ya Rafi okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ya Rafi okuyanların yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

351 Ya Rafi

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın