Ana SayfaMucize DualarBirinin Defolup Gitmesi İçin Dua – Kesinlikle Etkili

Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua – Kesinlikle Etkili

Birinin defolup gitmesi için dua ederek Allah’a el açmak ve sonuç almak mümkündür. İnançlı kimseler, bir kimseyi sevmeseler ve hatta nefret etseler dahi ona karşı yargı veremezler. Yargı yalnızca Allah’a mahsustur. Nitekim birinin defolup gitmesi için dua etmek isteyenler de yazımız içerisindeki duaları okuyabilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sevmediğin Kişinin Evine Gelmemesi İçin Dua

Sevmediğin Kişinin Evine Gelmemesi İçin Dua
Sevmediğin Kişinin Evine Gelmemesi İçin Dua

Öncelikle belirtmek isterim ki, dua etmek kişinin özgür iradesine müdahale etmek anlamına gelmez ve başka insanların evine gelip gitme kararını değiştirmez. Ancak, kalbinizde sevmediğiniz bir kişinin evine gitmesini istemiyorsanız, Allah’a dua etmek size huzur ve sükunet verebilir. İşte Sevmediğin Kişinin Evine Gelmemesi İçin Dua şu şekildedir.

“Allah’ım, Sen her şeyi bilensin ve her şeyi en iyi şekilde yönetensin. Kalbimdeki sıkıntıları, sevmediğim bir kişinin evine gelmesi kaynaklı endişelerimi Senin huzuruna getiriyorum. Lütfen beni bu kaygılardan kurtar ve sevmediğim kişinin evime gelmesini engelle. Bana güç ver ve bu durumu en iyi şekilde yönetmem için beni yönlendir. İnşallah, Senin rahmetin ve lütfunla kalbimde huzur bulacağım. Amin.”

Sevmediğin Birinin Gitmesi İçin Dua

Eğer sizlerin de sevmediğiniz biri varsa ve onun yanınıza gelmesini istemiyorsanız dua edip onları gitmesini sağlayabilirsiniz. İşte Sevmediğin Birinin Gitmesi İçin Dua şu şekildedir:

 • Lekad tâballâhu alân nebiyyi vel muhâcirîne vel ensârillezînettebeûhu fî sâatil usrati min ba’di mâ kâde yezîgu kulûbu ferîkın minhum summe tâbe aleyhim, innehu bihim raûfun rahîm. Ve alâs selâsetillezîne hullifû, hattâ izâ dâkat aleyhimul ardu bimâ rahubet ve dâkat aleyhim enfusuhum ve zannû en lâ melcee minallâhi illâ ileyhi, summe tâbe aleyhim li yetûbû, innallâhe huvet tevvâbur rahîm.

Birinin Defolup Gitmesi İçin Esma

Sürekli yanınıza gelen birinin sizlerden uzaklaşmasını istemek gayet normaldir. Çünkü bazı insanlar bir süre sonra sıkılırlar. Bu yüzden Birinin Defolup Gitmesi İçin Esma okumaktadır. Böylece etrafınızdan uzaklaştırmak istediğiniz kişiyi uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua okumak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü aşağıdaki duayı okuyarak sizlerde eğer düşmanınız varsa sizlerden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kalp Temizliği İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike.
 • Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike.
 • Ve bi-himâyetike li-meni’htemâ bi-âyâtike.
 • Neselüke yâ Allâhu yâ Garîbü yâ Semîu yâ Mücîbü yâ Serîu yâ Cebbâru yâ Mütekkebbiru yâ Gahhâru yâ Şedîdü’l batşi.
 • Yâ men lâ yu’cizühü gahru’l cebâbirati velâ ya‘zumu ‘aleyhi helâkü’l mütemerridîne mine’l mülûki’l ekâsirati ve’l-a‘dâi’l fâcirati en-tec‘ale keyde men kâdenî fî nahrihî ve mekra men mekeranî ‘âiden aleyhi ve hufrate men hafera lî vâgı‘an hüve fîhâ.
 • Ve men nesabe lî şebekete’l hıdâ‘i ic‘alhü yâ Seyyidî müsâgan ileyhâ ve müsâden fîhâ ve esîran ledeyhâ.

Musibetten Kurtulmak İçin Hangi Sure?

Musibetten kurtulmak için hangi sure diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Başına onlarca musibet gelen kişiler için çözüm oldukça basittir. Nitekim yapılması gereken tek şey aşağıdaki Bakara suresinin 62-70 ayetlerini okumaktır.

 • İnnellezîne âmenû vellezîne hâdû ven nasârâ ves sâbiîne men âmene billâhi vel yevmil âhiri ve amile sâlihan fe lehum ecruhum inde rabbihim, ve lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn. Ve iz ehaznâ mîsâkakum ve refa’nâ fevkakumut tûr huzû mâ ateynâkum bi kuvvetin vezkurû mâ fîhi leallekum tettekûn. Summe tevelleytum min ba’di zâlik, fe lev lâ fadlullâhi aleykum ve rahmetuhu le kuntum minel hâsirîn. Ve lekad alimtumullezîne’tedev minkum fîs sebti fe kulnâ lehum kûnû kıradeten hâsiîn. Fe cealnâhâ nekâlen li mâ beyne yedeyhâ ve mâ halfehâ ve mev’ızaten lil muttakîn.

Belaları Def Etmek İçin Ne Yapmalı?

Belaları def etmek için ne yapmalı sorusunun yanıtı elbette ki Allah-u Teala’nın isimlerini zikretmekten geçer. Dertlerden ve belalardan kurtulmak için her gün 900 kez Lâ havle vel’â kuvvete illâ billah demek gereklidir. Bu sayede inançlı kimseler belalardan korunacak ve onlardan kurtulacaktır. Bunun yanı sıra yüz kez salavat getirdikten sonra aşağıdaki duayı okumak da faydalıdır:

 • Belâ men kesebe seyyieten ve ehâtat bihî hatîetuhu fe ulâike ashâbun nâr, hum fîhâ hâlidûn. Ve iz ehaznâ mîsâkakum lâ tesfikûne dimâekum ve lâ tuhricûne enfusekum min diyârikum summe ekrartum ve entum teşhedûn.

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanın belasını bulması için dua okumak isteyenler için İslam alimleri aşağıdaki duayı önermektedir. Her gün 14 kez okunması gereken bu dua bir süre sonra düşmanın belasını bulmasına neden olacaktır. Dua sonrasında düşmanın ismini ve cismini zikretmek de önemlidir.

 • Fe radednâhu ilâ ummihî key tekarra aynuhâ ve lâ tahzene ve li ta’leme enne va’dallâhi hakkun ve lâkinne ekserahum lâ ya’lemûn. Ve dehalel medînete alâ hîni gafletin min ehlihâ fe vecede fîhâ raculeyni yaktetilâni hâzâ min şîatihî ve hâzâ min aduvvihî, festegâsehullezî min şîatihî alâllezî min aduvvihî, fe vekezehu mûsâ fe kadâ aleyhi kâle hâzâ min ameliş şeytân, innehu aduvvun mudillun mubîn.

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua

Sevmediğin ve sana zarar veren birinin hayatından gitmesi için dua edebilirsin. Bu dua, Allah’tan o kişinin sana zarar vermesini engellemesini ve onu senden uzaklaştırmasını dilemektir.

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua:

“Bismillahirrahmanirrahim. Allah’ım, bana zarar veren (isim) kişisini benden uzaklaştır. Onun şerrinden beni koru. Bana ve aileme zarar vermesine izin verme. Beni onun kötülüklerinden koru. Amin.”

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Sevmediğin birinin gitmesi için internette ve kitaplarda birçok dua bulabilirsin. Bu dualardan bazılarının denenmiş ve etkili olduğu söylenmektedir.

Denenmiş Uzaklaştırma Dualarından Birkaçı:

 • Ayetel Kürsi: Ayetel Kürsi’yi 7 defa okumak ve her okuyuştan sonra şu duayı okumak: “Ya Rabbi, (isim) kişisini benden uzaklaştır. Onun şerrinden beni koru. Amin.”
 • Felak ve Nas Sureleri: Felak ve Nas Sureleri’ni 3 defa okumak ve her okuyuştan sonra şu duayı okumak: “Ya Rabbi, (isim) kişisini benden uzaklaştır. Onun şerrinden beni koru. Amin.”
 • Esma-ül Hüsna: Ya Kahhar, Ya Adl, Ya Celil gibi Esma-ül Hüsna’yı zikretmek ve her zikirden sonra şu duayı okumak: “Ya Rabbi, (isim) kişisini benden uzaklaştır. Onun şerrinden beni koru. Amin.”

Ayrıca Birinin defolup gitmesi için dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın