Ana SayfaFaziletiKulillahümme Malikel Mülki Fazileti

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti

Kulillahümme malikel mülki fazileti bu duayı okuyanların sıklıklar dile getirdiği önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere hemen hemen herkes duaları bazı zor durumları aşmak için okumaktadır. Ya da zor durumları aşmak dışından Allah’tan istekte bulunmak içinde dua okunmaktadır. İşte bu duada gerek zor durumlardan kurtulmak gerekse de istekte bulunmak için okunulan oldukça etkili bir dua olarak bilinmektedir.

Peki bu duanın faziletleri nelerdir? Ne gibi durumlarda bu dua okunursa ne gibi geri dönüşler alınır? Ya da bu duayı en doğru şekilde kaç defa okumak gerekmektedir? Dilerseniz gelin tüm bu soruların cevaplarına birlikte göz atalım. Bu tarz etkili ve fazileti güçlü olan duaların devamına ulaşmak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kulillahümme Malikel Mülki Okunuşu ve Anlamı:

Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir.

“Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti

Öncelikle hepimiz hayatımızın bir noktasında bazı sıkıntılar yaşamaktayız. Kimi zaman bu sıkıntıların üstesinden gelmek için bazı çıkar yolları da bulmaktayız. Ancak hayat herkesi her zaman eşit davranmamakta. Bu noktada yine bazı durumlarda kendimizi oldukça yalnız hissedebilmekteyiz. Peki bu durumlarda pes mi etmeliyiz? Yoksa bir çözüm yolu var mıdır bu durumlardan çıkmak için? Kulillahümme malikel mülki fazileti yaşayanların söyledikleri tamda bu noktada aklımıza gelmekte. Kulillahümme malikel mülki fazileti yaşayanlar hayatta yaşadıkları zorlukları aşmak için bu duanın oldukça etkili olduğunu söylemektedirler. Peki bu ne anlama geliyor? Bu duayı okuyunca tüm sorunlarımız bir anda ortadan kalkıyor mu? Elin bunlara da birlikte bakalım.

Açıkçası bir dua okuyup tüm sorunlarınızın anında bitmesini beklemek doğru olmamaktadır. Zira böyle bir şey mümkün değildir. Bu noktada yapılması gereken şey içten ve inanarak bu duayı okumaktır. Sonrasında zamanla sıkıntılarınızdan kurtulmaya başladığınızı göreceksiniz. Ancak unutmayın burada en önemli nokta inanmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira dua Allah ve kul arasında bir bağ kurulmasına yardımcı olan bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden Allah ile bağ kurarken, kafanızdaki tüm bulanıklıkları gidermek gerekmektedir. Kafanızdaki bulanıklıkları giderdikten sonra gerçekten kalpten inanarak ve sonucunda iyi şeylerin olacağını düşünerek edilen her dua kabul olmaktadır. Bu yüzden Kulillahümme malikel mülki duasını okurken de bu doğrultuda hareket etmek oldukça büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kulillahümme Malikel-Mülk Ayetinin Havas İlmi

Kulillahümme Malikel-Mülk oldukça tesirli bir ayettir. Her gün 41 kere okursanız bu ayeti, mal ve mülk sahibi olursunuz. Bunun dışında Kulillahümme Malikel-Mülk Ayetinin Havas İlmi şudur:

  • Borçlardan kurtulmak için okunur
  • Namazdan sonra “Ya Kadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy, Ya Kaim, Ya Kuddus” eşliğinde Kulillahümme Malikel-Mülk okursanız sizi kötülüklerden korur.
  • Mal mülk sıkıntısı çekenler her gün bu ayeti 4 defa okuması gerekmektedir.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kulillahümme Havassı

Genel olarak Kulillahümme malikel mülki fazileti konusundan bahsettik. Şimdi ise Kulillahümme havassı konusunda bilgi vermek istemekteyiz. Zira birçok kişi bu duanın gerçekten ne amaçla okunduğunu ve ne gibi yararları olduğunu bilmemekte. Öncelikle genel olarak bir mal veya mülk sahibi olmak isteyenleri sıklıkla başvurduğu bir dua olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizin de bu noktada almak istediğiniz ancak bazı durumlardan dolayı alamadığınız bir ürün varsa doğru yerdesiniz demektir. Sizde istediğiniz ve almakta zorlandığınız ürünleri almak için bu duayı okuyabilir ve sonuçlarını kendiniz gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında ev almak isteyip bir türlü para biriktiremiyorsanız da bu duayı okuyarak ev alma hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Dilerseniz herhangi bir ürünü satın almak için dilerseniz de bir ev sahibi olmak için bu duayı okuyor olun, Kulillahümme malikel mülki fazileti ile bunu başaracaksınız. Özellikle herhangi bir mal veya mülk sahibi olmak istiyorsanız bu duayı günde 41 kere düzenli olarak okumanız oldukça büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bu okumalar sırasından kalpten inanmanız ve Allah’a sığınmanız gerekmektedir. Ayrıca bu dua borçlardan kurtulmak ya da daha fazla rızk içinde okunabilmektedir. Eğer sizde borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız ya da daha fazla rızk istiyorsanız bu dua size yardımcı olmaktadır. Bu duayı namazlardan sonra düzenli olarak okuyarak tüm bu durumlardan kurtulabilmektesiniz.

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları
Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

Özellikle günde 41 kere Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların oldukça faydasını gördüklerini belirtmişlerdir. Mal mülk sıkıntısı çekenlere bu ayet deva olmuştur. Deva olduğunu gören insanlar çevreleriyle bu ayeti paylaşmışlardır. Biz de bu paylaşan kişilerin yorumlarını sizler için derledik:

  • Kulillahümme Malikel Mülki duası oldukça etkili bir dua. Allaha şükürler olsun ki borçlarımdan kurtuldum. Size de nasip eder inşAllah
  • Her gün 41 defa okumaktayım. Ev alacağım az bir miktar eksiğim kaldı.

Kulillahümme Okuyup Faydasını Görenler Yorumları

Kulillahümme son derece anlamlı ve huzur dolu bir duadır. Herhangi bir mal ve mülk sıkıntısı olan kimselerin kesinlikle okuması gereken bir ayettir. Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti ise oldukça fazladır. Aşağıda Kulillahümme Okuyup Faydasını Görenler Yorumları listelenmiştir. Siz de bu kişilerin arasındaysanız alt kısma yorum olarak düşüncelerinizi bırakabilirsiniz.

“Kızım ve oğlum için para için çok dua ettim, Allahım inşallah kabul eyler. Sizin de duaları kabul olsun, İnşallah.”

“Son derece etkili ve tesirli bir dua, hem çok güzel anlamı var hem de içimizi ferahlatıyor. İnanıyorum ki dualarımız kabul olacak.”

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle. Sizin de merak ettiğiniz sorular olursa yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.

“Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti” üzerine bir yorum

  1. Bende yazmak istedim evim olması için bende hergün okuyordum ve hiç umulmadık bı anda ev almıştık çokta uygun bir fiyata şimdi çocuklarım oturuyor unutmuştum bu duayı bugün tekrar gördüm ve hatırladım şimdi ise tekrar başlıyorum inşallah hiç birakmamak üzere biz isteyelim Allah bize herşeyi verir.

    Yanıtla
Yorum yapın