Ana SayfaOkuyanlarLa İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin okuyanların yorumları çokça merak edilmektedir. Bu dua Enbiya suresinin 87. ayetinin son bölümünde yer almaktadır. Hz. Yunus duası olarak da bilinen bu dua birçok fazilete sahiptir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları

Yüce Allah’ın rızası için okunan bu duayla birlikte çeşitli mucizeler görülmektedir. Bu duayla ilgili çeşitli hadisler vardır ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in de her gün 40 kez okuduğu bilinmektedir. Allah-u Teala’ya bağlılığı da simgeleyen bu duayı Hz. Yusuf gibi gönülden okumak gerekmektedir. Okuyan bazı kişilerin La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları ise aşağıdadır:

  • “İçerisinde bulunduğum kötü ve beni yıpratan bir durum vardı. Allah’a sığınarak ettiğim duanın sonucunda bu durumun içerisinden sıyrılabildim. Yüce Allah, bana sevdiklerime sonrasında mutlu ve huzurlu bir gelecek nasip eyledi. Allah’a hamd olsun.”
  • “Psikolojik sorunlar yaşadığım bir dönemde bu dua ile karşılaştım. Hz. Yusuf tarafından sıkça okunduğunu ve Peygamber Efendimizin de her gün 40 kez okuduğunu gördüm. Sonrasında ertesi gün ilk iş olarak her gün 40 kez okumaya başladım. Bu sayede hiçbir sıkıntım kalmadı ve dertlerimin tamamı Allah’ın izniyle çözüme kavuştu.”
  • “Bu duayı her gün Hz. Yunus gibi gönülden okumaya çalışırım. Allah’a el açmak ve sığınmak biz Müslümanlar için en doğal eylemelerden biridir. Bu nedenle kalpten istediğim her şey için Allah-u Teala’ya sığınmaktayım. Bu duanın ardından gerçekten gönülden istediğim şeylerin tamamına erişmek nasip oldu. Yüce Allah’a şükürler olsun.”

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Anlamı

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Anlamı
La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Anlamı

Oldukça anlamlı ve faziletli olan bir duadır. Hatta Allah-u Teala ile aradaki köprüleri kaldırırken birde birçok yardım ve istekler için okunmaktadır. Şimdi sizlere La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Anlamı aşağıda verilmiştir:

‘Senden (Allah’tan) başka ilah olacak yoktur, Sen her türlü noksanlıklardan ve ortaklıktan berisin. Şüphesiz ben (Hz. Yunus) kendine yazık eden kimselerden oldum.’

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Anlamı

Ayrıca Tarık Suresi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Sırları

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü sırları ile dolu bir duadır. Bu dua sayesinde Enbiya suresini ve Kur’an-ı Kerim’deki tüm sureleri okumuş kadar olmak mümkündür. Yüce Allah’a el açmak ve bu şekilde yardım istemek sırların açığa çıkmasını sağlar. Bu dua sayesinde her gün 40 kez okuyarak çeşitli faziletlere erişmek mümkündür. Yukarıda okuyanların yorumlarında da yer aldığı gibi Allah, kalpten istenen şeylerin nasip olmasını sağlar. Aynı zamanda kişilerin günlük ibadetlerini de aksatmaması gerekir.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin 41 Kere

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 41 kere okunduğunda Yüce Allah ile aradaki tüm köprüler ortadan kalkar. Allah’ın izniyle sağlıklı ve huzurlu bir yaşam nasip olunur. Bunun yanı sıra Yüce Allah’a edilen tüm dualarda olduğu gibi temiz bir kalp ve inanç gerekmektedir. Aynı zamanda bu duanın abdestli olarak okunması şarttır. Vakit namazlarının ardından okunması ise yaşanan ve yaşanması beklenen faziletlerin ihtimalini arttırmaktadır. Yüce Allah, kullarına sayısız faziletin yanı sıra mutlu ve huzurlu bir gelecek sunmaktadır. Bu faziletler hem kişinin kendisine hem de sevdiklerine nasip olunur.

Ayrıca Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Fazileti

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü fazileti sayesinde birçok Müslüman dünyevi hayat ile ilgili endişelerinden kurtulmaktadır. Yüce Allah, inançlı kimselerin her daim ahirete hazırlanmasını istemektedir. Bunun için dünyevi sorunların ortadan kalkması da yalnızca Allah’ın rızasıyla mümkündür. Bu sayede bu dünya için değil ahiret için çalışmaya başlamak ve hazırlık yapmak mümkün olur. La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü okuyarak görülen faziletlerden bir diğeri ise rızık kapılarının sonsuza kadar açılmasıdır. Allah rızası için okunduğunda dünyevi hayatta rızık kapılarının açılmasıyla birlikte hiçbir yoksulluk yaşanmamaktadır. Yüce Allah, okuyan kimselerin etrafında sevdiği kişilerin de bu mucizelerden nasiplenmesini sağlar.

Ayrıca La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Fazileti ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Anlamı yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın