Ana SayfaMucize DualarDerse Başlamadan Önce Okunacak Dua – En Etkili Dualar!

Derse Başlamadan Önce Okunacak Dua – En Etkili Dualar!

Derse başlamadan önce okunacak dua öğrencilerin fazlasıyla araştırdığı konular arasındadır. Ayrıca bu duanın ne gibi hallerde kullanıldığı ve ne gibi etkiler yarattığını bilmek de önemlidir. Mucize dualar arasında yer almasının yanı sıra öğrencilerin genel olarak başvurduğu yöntemler arasında da kalmaktadır. Bu duaya ilişkin sürekli olarak doğru niyetlerle okumak mutlak yarar sağlayacak konumda olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Derse Başlama Duası

Özellikle öğrenciler tarafından derse başlama duası gibi bir durum son derecede önemlidir. Derse oturmak ve düzenli olarak bu programı uygulamak oldukça zorlayıcı bir hal almaktadır. Bu tarz durumlarda gerek öğrenciler gerekse de aileleri tarafından bu tarz duaları okumak mutlak bir fayda sağlayacaktır. Allah’ın da izniyle bu duayı tekrar etmek son derecede etkili bir getirisi olacak olan durumlar arasındadır. Bununla beraber aşağıdaki duayı 3 kez tekrar etmek istenen sonuca ulaşmayı doğrudan destekleyecek olan bir durum olacaktır.

Derse Başlama Duası
Derse Başlama Duası

“Radıyâllahü teâlâ anna ve ankûm ve an kâffatîl müslîmin. Eûzu billahî min’eşşeytânir-racim. Bismillahirrahmanirrahim. Allahûmme ekrimnâ fehmen nebiyyîne ve hîfzel mürselîne ve ilhâme’l melâiketi’l mukârrabîn. Elhamdülillâhillezî halegâl însane allamehû’l beyâne ve ceâled dûnya dârel imtîhan. Esselâtû vesselâmü âlâ nebiyyinâ Muhammedîn menbeîl irfanî ve âlâ âlihi ve âlâ alihî ve eshabihi’l âmiline bi ahkâmi’l Kur’an-î âlâ rasûlina salavat.”

Bu duayı okuduktan sonraki süreçte tam anlamıyla odaklanarak ders çalışmaya başlamak söz konusudur.

Derse Başlama Duası Rabbişrahli

Bazı öğrenciler derse başlama konusunda gerçekten zorluk yaşayabiliyor. Ancak derse başlama duası Rabbişrahli durumunda da daha rahat bir odaklanma durumu gelişecektir. Kolay ve kısa bir dua olmasından ötürü genel olarak herkesin rahatlıkla yöneleceği düzeyde yer alacaktır.

“Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli.”

Türkçesi: “Ey Rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni.”

Derse Başlamadan Önce Okunacak Dua Diyanet

Ders çalışmaya başlayacak olanların öncelikli olarak Allah’a dua etmesi odaklanmayı arttırarak, kaliteli bir çalışma imkanı yaratacaktır. Bununla beraber derse başlamadan önce okunacak dua Diyanet kapsamında da herkesin okuyacağı bir dua işe yarar sonuçlar sağlayacaktır.

“Allah-u Teala bizden, sizden ve bütün inananlardan razı olsun. Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım. Allah’ın adıyla başlarım. Allah’ım! Bize Peygamberimizin anlayışını, resullerin hıfzını ve meleklerin ve kulların ilhamını bahşet. İnsanı yaratan, ona ifade ve anlamı öğreten, dünyayı bir imtihan yurdu kılan Allah’a hamd olsun. Salât ve selâm, irfanın kaynağı Peygamberimiz ve Kur’an-ı Kerim hükümleriyle amel eden ehline ve arkadaşlarına olsun. Âmin.”

Derse Başlama Duası Arapça

Ders çalışmaya başlayacak olanlar için son derecede kısa olan dualar vardır. Özellikle derse başlama duası Arapça noktasında bu ayet oldukça işe yarayacak ve kişilerin kaliteli bir ders çalışma ortamını yakalamaları gibi bir durumu beraberinde getirecektir. Bu dua şu şekilde ifade edilmektedir.

“Hasbiyâllahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhe tevekketû ve hüve rabbûl arşîl azîm.”

Derse Başlama Duası Türkçe

Arapça duaların Türkçe anlamlarını okumak da aynı etkiyi yaratacaktır. Arapça dualarının Türkçe anlamlarını okumak da aynı oranda odaklanmayı sağlayacak bir konu olacaktır. Ayrıca bu dua da oldukça etkili ve sonuç verici bir konumda olacaktır.

“Allah bana yeter. O’ndan başka ilah yoktur. Ben yalnız O’na dayanır ve sığınırım. Çünkü o, bütün arşın sahibidir.”

Bu dua da derse başlama ve odaklanma için yeterli olacaktır. Ayrıca diğer sorunlar için de önemli bir yer tutmaktadır.

Son olarak Derse Başlamadan Önce Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın