Ana SayfaMucize DualarDil Tutukluğu İçin Okunacak Dua – Etkili Çözüm!

Dil Tutukluğu İçin Okunacak Dua – Etkili Çözüm!

Dil tutukluğu için okunacak dua kapsamında dilin çözülmesi ve kişinin rahatça konuşulması amaçlanır. Dualar insanların işlerini kolaylaştıran ve zor zamanlarında en büyük yardımcıdır. Bu yüzden eğer dil tutulması yaşıyorsanız Taha Suresinin 25, 26, 27 ve 28. Ayetlerini okuyabilirsiniz. Bu ayeti her gün eksiksiz bir şekilde okumanız gerekir. Ayrıca Dil Tutukluğu İçin Okunacak Dua haricinde dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Herkesin bu konu hakkında merak ettiği sorulardan biri de; günde kaç defa okumalıyım? Tarzında sorulardır. Taha suresinin 3 ayetini günde yaklaşık olarak 45 sefer okumanız dilinizin çabuk çözülmesinde yardımcı olacaktır. Dil tutukluğu için okunacak dua olarak Taha suresinin 25, 26, 27 ve 28. Ayetlerinin okunuşu şöyledir;

‘’ Bismillahirrahmanirrahim,

25. Kale rabbişrah lı sadrı
26. Ve yessir lı emrı
27. Vahlül ukdetem mil lisanı
28. Yefkahu kavlı ‘’

Konuşmayı Kolaylaştıran Dua

Konuşmayı Kolaylaştıran Dua
Konuşmayı Kolaylaştıran Dua

Dil tutulması, konuşma güçlüğü ve kekeme gibi sorunlar yaşayan insanların gitmediği doktor kalmamışken, bu anlamda duaların yeryüzünde en güçlü deva olduğunu unutuyoruz. Bu yüzden Konuşmayı kolaylaştıran dualar arasında; İsm-i Şerif-i duasını 66, 99 ve 133 arasında yer alan sayılarla okuduğunuzda diliniz çözülecektir. İsm-i Şerif-i duasının okunuşu aşağıda yer alır.

‘’ Yâ muide mâ efnâhu izâ berezel halâiku li da’vetihi min mehâfetih Ya muidü ‘’

Kısa ama etkili olan bu duayı sadece dilin çözülmesi için değil, namazlardan sonra okuduğunuzda istediğiniz her şey kabul olur. Konuşma zorluğu yaşayan kişilerin ve çocuklar için sıklıkla okunan dualar arasındadır.

Son zamanlarda insanların konuşma zorluğu, kekemelik ve dilin tutulması gibi problemler artmaktadır. Ayrıca bu sorunu çözmek için İsm-i Serif-i duasını her gün belirttiğimiz sayılarda okuduğunuzda konuşmayı kolaylaştırdığını fark edeceksiniz.

Dilin Çözülmesi İçin Okunacak Dua

Konuşma problemi yaşayan birçok kişinin tıp dilinde tedavi yöntemi olmasına rağmen çare olamamıştır. Özellikle bu konuda Dilin çözülmesi için okunacak dualar vardır. Bunun yanında bu duaları günlük sıklıkla okuyarak bu önemli problemin kalıcı olarak ortadan kalktığını göreceksiniz. Aşağıda yer alan duayı süzenli aralıklarla okumayı unutmayınız.

‘’ Bismillahirrahmanirrahim.Vel’âdiyâti dabhân. Felmûriyâti kadhân. Felmuğîrâti Subhan. Feeserne bihî nek’ân. Fevesatne bihî cem’an. İnnel’insâne lirabbihî lekenûd. Ve innehu’alâ zâlike leşehîd. Ve innehu lihubbilhayri leşedîd. Efelâ ya’lemü iza bu’sire mâ fîlkubur.Ve hussile mâ fîssudûr. Inne rabbehüm bihim yevmeizin lehabîr. ‘’

Bu duanın anlamı oldukça büyüktür. Hem yetişkinlerin hem de çocukların konuşma bozukluklarını düzeltecek güçlü dualar arasında yer alır.  Sizde kalıcı gördüğünüz sorunların üstesinden gelmek için belirttiğimiz duaları okuyabilirsiniz.

En Etkili Kekeme Duası

Dualara inanarak ve en önemlisi kalp temizliğine sahip insanların okuması durumunda konuşma sorunlarında etkili olmaktadır. Bunun yanında kekemelik insanlar için oldukça zorlu bir süreçten ibarettir. Kendini ifade edememe duygusu, bu sorunları yaşayan kişiler için problem haline gelmiştir.

İşte tamda bu noktada yukarıda bahsettiğimiz Taha suresinin 25, 26, 27 ve 28. Ayetleri, İsm-i Şerif- i ve Esma dualarını okuyarak konuşma problemlerinizin çözüme kavuştuğunu göreceksiniz. Özellikle En etkili kekeme duası konusunu araştıranlar için; Taha süresinin 27. Ayetini günde 21 kez okuyarak bu problemi yenebilirsiniz.

Ayrıca Alak suresi bir diğer adıyla İkra suresi olarak bilinen duanın konuşma sıkıntısı çeken insanların üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sizde sizin için paylaştığımız duaları düzenli aralıklarla okuyarak duaların gücüyle bu problemi aşabilirsiniz. Ayrıca Alak suresi, Taha suresi, İsm-i Şerif- i ve Esma dualarını belirttiğimiz sayılar içerisinde düzenli olarak okumayı unutmayınız.

Dilin Açılması İçin Dua

Günümüzde pek çok insan rahat konuşamama konusunda birtakım problemlere sahiptir. Bunun sebepleri arasında:

  • Genetik faktörler
  • Küçüklüğünde veya geçmişinde yaşadığı travmalar
  • Fiziksel problemler

Bu durumlar arasında gösterilmektedir. Bunun yanında sağlık alanında desteğin yanı sıra belirli dua ve ibadet usullerini sizlerle paylaştık. Dilin Açılması İçin Dua oldukça elzemdir. Bunları da uygulayabilirsiniz.

Dilin açılması için dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Dilin Çözülmesi İçin Okunacak Dua yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Dil Tutukluğu İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın