Ana SayfaMucize DualarDışlanan İnsanın Okuyacağı Dua – Etkili Dua!

Dışlanan İnsanın Okuyacağı Dua – Etkili Dua!

Dışlanan insanın okuyacağı dua konusunda farklı ayet ve esmalar yer almaktadır. Bununla beraber toplum tarafından dışlanan ya da herkesten zarar görenlerin mutlak suretle fayda sağlamaları kesin olmaktadır. Özellikle insanların kendilerine zarar verdiğine düşündükleri kişilerden uzak kalarak hayatlarını normal seyrinde sürdürmeleri konusunda da etkili bir halde kalacaktır. Bu anlamda etrafında aynı durumu yaşayan kişiler için de yardımcı olmak kaydıyla bu yola başvuracaktır. Allah’a bu tip isteklerini yöneltmeleri için bazı dualar olacaktır. Her zaman bu duaları okumaları durumunda da mutlak suretle fayda görmeleri gibi bir gelişme ön planda kalacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dışlanan İnsanın Okuyacağı Dua

Dışlanan İnsanın Okuyacağı Dua olarak “HasbiyAllahu la ilahe illa hu” duası tavsiye edilmektedir. Bu dua, “Allah benim yolumu biliyor, O’na dayandım ve O’nunla beraberim” anlamına gelmektedir. Bu duayı okumak, Allah’a güvenerek kendimize olan inancımızı artırabilmektedir. Ve dışlandığımız durumlarda bile bizi koruyacağına inanarak huzur bulmamıza yardımcı olabiliyor. Ayrıca, Peygamber Efendimiz’in de bu duayı sık sık okuduğu bilinmektedir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Arayı Düzeltmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua 🌟

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua
Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua

Kişilerin kötü insanlardan uzaklaşmaları konusunda bazı dualar gündeme gelecektir. Ayrıca zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua konusunda da öne çıkan bir ayet vardır.

“Bismillahirrahmanirrahim. Ve kâle Rabbi eûzü bike min hamâzâtish şeyâtîn. Ve eûzü bike Rabbî en yahdurûn.”

Anlamı:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Rabbim dedi ki: Şeytanların vesvesesinden sana sığınırım. Rabbim, onların yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.”

Bu duayla birlikte kötü niyetli kişilerden ya da şeytanların zararlı tesirlerinden kurtulmak mümkün olacaktır. Ayrıca bu tip zarar gören kişilerin hukuki kanallara da başvurarak, gerekli güvenlik önlemlerini elde etmek son derecede önemlidir. Duaları da ek bir destek aracı olarak görmek bu süreçte uygulanması gereken yöntemdir.

Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için dua konusunda da bir ayet son derecede tesirli olacaktır. Bu ayeti düzenli olarak okumak mutlak suretle fayda almak için yeterlidir.

“Bismillahirrahmanirrahim. Vekalâ rabbuke fâtirissamâvâti vel’ardı alâ zâlike liyakûna’l-lahû hafîzâ. Ve mâ min dâbbetin fil ardı illâ alâllâhi rizkühâ ve ya’lemu mustaqarrahâ ve mustawdaha kullun fî kitâbin mubînin.”

Anlamı:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Gökyüzünü ve yeri yaratan Rabb’in vekilidir. Bu, Allah’ın her şeyi koruması içindir. Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki rızkı Allah’a ait olmasın. Onun duracağı yer ve yatacağı yeri Allah bilir. Her şey açık bir kitapta yazılıdır.”

Kötü İnsanları Uzaklaştırma Duası

Dualar, kötülüklerden korunmak ve olağan bir hayat sürmek konusunda etkilidir. Bununla beraber kötü insanları uzaklaştırma duası da genel olarak uygulanacaktır. Komşuları, akrabaları ya da arkadaşları uzaklaştırma konusunda bu dua son derecede etkili olacaktır. İnsanların daha da güvende hissetmeleri için ne kadar uygun bir halde olduğunu görmelerini destekleyecektir. Her gün 110 kez “Ya Aliyyü Celle Celalühü” duasını tekrar etmek son derecede önemli olacaktır. Ancak bu şekilde kötü niyetli kişilerden kurtulmak gibi bir durum ortaya çıkacaktır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kötü İnsanlardan Korunmak İçin Dua

Sürekli zararı olan insanlardan uzak kalmak için dualara yönelmek son derecede önemlidir. Bununla beraber kötü insanlardan korunmak için dua kapsamında da etkili sonuçları elde etmek genel olarak mümkündür. Söz konusu duayı günde 99 kez okumak ve her gün tekrarlamak bu hususta gerekli olacaktır. Bu dua son derecede faydalı bir halde de varlık gösterecektir.

“Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir”

İstemediğin Birini Uzaklaştırmak İçin Esma

İstemediğin birini uzaklaştırmak için esma da son derecede etkili olacaktır. Kötü niyetleri olan kişilerden uzaklaşarak huzurlu bir yaşantı sürmek adına son derecede önemli bir halde olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim Ya Mâni Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra. Ya Cebbâr Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm. Ya Hakîm Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. 

Ayrıca, Dışlanan İnsanın Okuyacağı Dua konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları derledik.

Son olarak Dışlanan İnsanın Okuyacağı Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın