Ana SayfaOkuyanlarYa Semken Ya Ehken Okuyanlar – Fazileti ve Anlamı!

Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar – Fazileti ve Anlamı!

Ya semken ya ehken okuyanlar genellikle bu duanın oldukça etkili bir dua olduğunu söylemektedir. Peki gerçekten bu dua denildiği kadar etkili midir? Ya da bu duanın etkileri nelerdir ve hani durumlarda okunması doğru olur. Dilerseniz elin tüm bu soruların cevaplarına hızlıca göz atalım. Bu tarz yazılarımız okuyanlar bağlantısı altında değerlendirilmektedir. Devamına bağlantıya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Öncelikle bu dua dahil olmak üzere hemen hemen her dua için en önemli nokta içten olmaktır. Eğer dua okurken içten ve samimi olmazsak bir etkisini göremeyeceğimizi unutmamak gerekmektedir. Bu yüzden eğer etkili bir sonuç istiyorsak, temel olarak kafamızı boşaltıp duaya odaklanmamız gerekmektedir. Peki ama ya semken ya ehken ne amaçla kullanılan bir duadır. Ya semken ya ehken okuyanlar bu duayı hani amaçla okumaktadır?

Bildiğiniz gibi hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde karşımızdaki kişilerin isteklerimize karşı çıkmamasını istemekteyiz. Hatta çoğu zaman isteklerimizin sorusuz şekilde gerçekleştirilmesi bizi mutlu etmektedir. Ancak hepimiz her zaman bu kadar şanslı olamıyoruz maalesef. Peki u durumda neler yapılmaktadır. Karşımızdaki kişinin isteklerimize karşı çıkmaması için neler yapılmaktadır.

Ya Semken Ya Ehken Duası Anlamı Nedir?

Daha önce duymamış olabilirsiniz ancak bu konuda yardımcı olabilecek bazı dualar bulunmaktadır. Ya Semken Ya Ehken Duası doğru ve düzenli bir şekilde okunduğunda karşınızdakileri susturma veya tabiri caizse dilini bağlama etkisini sağlamaktadır. Bu sayede karşınızdakilerin işlerinize karışmasını engelleyebilirsiniz. Bu dualar hangileri diye merak etmenize gerek yok. Zira bu yazımızın temel amacı size bu dua hakkında bilgi vermek. Yani bu dua ya semken ya ehken duası olarak karşımıza çıkmaktadır. Evet sizde ya semken ya ehken okuyanlar gibi bu duayı düzenli okumanın faydalarını görebilirsiniz.

Ya Semken Ya Ehken

4 defa ya fettah 4 kez ya allah 1 kez ya Semken ya Ehken okunur.

Bu duanın sonunda kesin olarak fayda görüp göremeyeceğiniz konusunda bazı şüpheleriniz olabilir ancak buna gerek bulunmamakta. Zira bunu deneyip sonuçlarını gözlemlemek size hiçbir şey kaybettirmez. Sizde evinizde oturduğunuz yerden bu duayı okuyarak sonuçlarına bakabilirsiniz. Zira sonuçların sizi tatmin edeceği düşünmekteyiz. Tabi bu duanın etkili ve sonuç verici olması için bazı yapılması gerekenler bulunmakta. İlk ve belki de en önemlisi duayı okurken içten ve samimi olmaktır. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Ya Semken Ya Ehken Fazileti

Ya Semken Ya Ehken Fazileti
Ya Semken Ya Ehken Fazileti

Özellikle Ya semken ya ehken okuyanlar ya da okumaya yeni başlayanların en merak ettikleri konuların başında bu duanın etkisi gelmektedir. Zira bu dua oldukça etkili bir dua olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki gerçekten Ya Semken ya ehken Fazileti nelerdir? Bu dua hangi durumlarda okunmaktadır. Gelin dilerseniz lafı uzatmadan konuya girelim.

Bir çoğumuz kimi zaman eşimize ya da farklı bir ilişki içerisinde olduğumuz kişilere bazı şeyleri kabul ettirmek istemekteyiz. Ancak özellikle günümüzde bu sanıldığını kadar kolay olmamaktadır. Peki kolay değil diye vazgeçmek mi gerekmektedir? Tabi ki hayır. Her ne kadar bu süreç oldukça zor olabilse de bazı çözümler bulunmaktadır. Bu çözümlerin başında ya semken ya ehken gelmektedir. Bu dua tam olarak bu durumlar için oldukça etkilidir. Eğer isteklerinizi eşinize ya da karşı tarafa uygulatmak istiyorsanız tek yapmanız gereken içten niyet ederek bu duayı okumaktır. Ancak tabi ki tek başına bu duayı okumaktan fazlası da yapılabilmektedir. Eğer duanın etkisini arttırmak istiyorsanız yapabileceğiniz birtakım şeyler bulunmaktadır.

Eğer gerçekten hızlı ve etkili bir çözüm arıyorsanız bu adımları dikkatlice takip etmenizde fayda olacaktır. Öncelikle 4 defa ya fettah okumanız gerekmektedir. Ardından yapmanız gereken şey yine 4 defa ya Allah okumaktır. Ve son olarak yapılacak şey tabi ki ya semken ya ehken okumaktır.

Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar

Allah-u Teala’nın karşısına Ya Semken Ya Ehken duasıyla çıkan kişilerin karşısındakinin dili bağlanmıştır. Bunun yanında bu duanın maddi ve manevi birçok derde deva olduğu da okuyan kişiler tarafından söylenmiştir. Son olarak sizlere Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar arasından birkaç örnek sunacağız:

  • Kaynanam sürekli işlerime karışıyordu. Bu okunacak dua ile bu sorunu çözdük.
  • Evliliğime kaynanamla problemlerim vardı. Bu esma ile evliliğim kurtuldu.
  • 40 gün boyunca düzenli Ya Semken Ya Ehken Okudum. Akrabalarımız suskun hallerine geçtiler.

Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle

Ya Semken ya ehken Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın