Ana SayfaFaziletiElif Allah Mim Muhammed Tez Selamet Fazileti – Mucize Dua’

Elif Allah Mim Muhammed Tez Selamet Fazileti – Mucize Dua’

Elif Allah Mim Muhammed tez selamet fazileti sıkıntılardan kurtulmayı sağlar. Bunun yanı sıra inançlı kimseler tarafından Elif Lam Mim de okunmaktadır. Bakara suresinin ilk 5 ayeti olarak da bilinen Elif Lam Mim, inançlı kimselerin çeşitli fazilet ve mucizelerle karşılaşmasını sağlar. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Elif Allah Mim Muhammed Tez Selamet Anlamı

Elif, Allah’ın isimlerinden biridir ve “Elif” kelimesi aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’in başında bulunan bir harftir. Muhammed ise Hz. Muhammed’in adıdır ve İslam dininin peygamberidir. Elif Allah, Muhammed ise O’nun seçilmiş elçisidir.

Elif Allah Mim Muhammed Tez Selamet Anlamı

“Tez selamet”, Arapça kökenli bir ifadedir ve “hızlıca sağlık ve selamete ermek” anlamına gelmektedir. Bu ifade genellikle kişiye veya bir gruba, tehlikeli veya zorlu bir durumdan hızla kurtulmaları için dileklerde bulunmak amacıyla bu dua edililir.

Bu iki ismin fazileti oldukça büyüktür. Elif Allah, yaratıcı gücün temsilcisidir ve tüm kainatın varlığının kaynağı olan Yüce Rabbimiz’i temsil eder. Muhammed ise insanlara rehberlik eden son peygamberdir ve İslamiyet’in yayılmasına büyük katkı sağlayan bizim için oldukça önemli olan peygamberimizdir.

Elif Allah Mim Muhammed Tez Selamet ile rabbimize şükranlarımızı sunarken Hz. Muhammed’e de salavat getirmiş oluruz.

 1. Allahumme salli ala Seyyidina Muhammedin wa ala ali Seyyidina Muhammed (Ey Allahım! Efendimiz Hz.Muhammad’a ve onun ailesine rahmet eyle!)
 2. Elif Laam Meem. Hâ Mim. Ayn Sin Kaf. (Bu dualar Kur’an-ı Kerim’in bazı surelerinin başında yer alan harflerden oluşan dualardır.)
 3. Rabbenağfirli ve li valideyye ve lil müminine yevme yekumul hisab (Ey Rabbimiz! Gün gelip de hesap görüleceği gün, beni ve anne babamı da bağışla)

1340 Elif Lam Mim Fazileti

1340 Elif Lam Mim fazileti birçok kişi için önem taşır. Elif Lam Mim duasını 1340 kez okumak büyük bir mesai anlamına da geldiği için önemlidir. Yüce Allah tarafından mucize ve hidayetlere nail olmak isteyen inançlı kimselerin bir ay içerisinde 1340 sayısını hedeflemesi gerekir. Bu sayede onlarca farklı faziletle karşılaşabilmeniz mümkündür. En sık rastlanan fazilet ve mucizeler ise aşağıdaki gibidir:

1340 Elif Lam Mim Fazileti
1340 Elif Lam Mim Fazileti
 • Elif Lam Mim, huzurlu yarınlara sahip olmayı sağlar.
 • Haber bekleyen kişilerin okuması durumunda duyulacak olan haber olumlu sonuçlanmaktadır.
 • Çeşitli zorluklar yaşanmış olsa da Elif Lam Mim okuyan kişiler sonunda zafer ile ödüllendirilmektedir.
 • Allah-u Teala tarafından rızık kapıları sonuna kadar açılır ve hiçbir dünyevi problem yaşanmaz.
 • Elif Lam Mim, sağlık ve şifa veren bir duadır. Amansız hastalıklarda dahi birçok kişinin Allah tarafından şifaya kavuşturulduğu bilinir.

Elif Lam Mim Dilek Duası

Yüce Allah tarafından gönderilmiş olan beş ayeti kerime abdestli bir şekilde vakit namazlarının ardından okunmalıdır:

 • Elif Lam Mim. Zalikel kitabu lareybe fihi. Hüdenil müttekin. Ellezine yu’minune bil gaybi ve yukimunesselate ve mimma rezeknahûm yünfikûn. Vellezine yü’minune bima unzile ileyke ve ma unzile min kablike ve bil ahireti hüm yukinun. Ulaike ala hüden min Rabbihim ve ulaike hüm-ül muhfilun.

Elif Lam Mim, meali de merak edilen bir duadır. Bu sayede çok daha derin anlamların ortaya çıkması sağlanmaktadır. Duanın meali Diyanet İşleri özelinde aşağıdaki gibidir:

 • Elif Lam Mim. İşte o kitap, buna hiç şüphe yok. Bu kitap kötülüklerden korunacak olanlar için hidayeti simgeler. Onlar ki; gaybe iman eden ve namazlarını dürüst kılanlardır. Kendilerine verilmiş olan sınırlı rızkın büyük bir kısmını Allah yolunda harcamaktadırlar. Ve onlar ki; hem sana indirilmiş olana iman ederler hem de senden önce indirilenlere iman ederler. Bu kişiler ahirete de iman ederler. İşte bunlar; Rabbinin hidayeti üzerinde olacak olan ve felaha erecek olan kişilerdir.

Ayrıca 1001 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Elif Lam Mim Okuyanların Yorumları

Elif Lam Mim okuyanların yorumları sosyal medyada da oldukça sık paylaşılmaktadır. Dua ile fazilet bulan, ayeti kerime ile mutluluğun şifresini yakalayan birçok kişi vardır. Yorumlar ise aşağıdaki gibidir:

 • “Elif Lam Mim okumaya başladığım günden beri hayatım pozitif anlamda değişim gösterdi. Yüce Allah’a hamd olsun ki artık kafam ruhsal problemlerden ötürü karışık değil. Huzurlu yarınlara sahip olabilmek için Elif Lam Mim okumaya devam ediyorum. Karamsar, bitkin ve yaşam hevesi kalmamış kişilere de tek önerim bu.”
 • “Hayatım; Elif Lam Mim öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılıyor. Öncesinde yoksul, düşkün ve bıkkın bir yaşama sahiptim. Fakat artık her şey değişti ve Yüce Allah’ın da izniyle sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşama sahibim. Allah-u Teala bana rızık kapılarını sonsuza kadar açtı.”
 • “Bir haber duyacağım zaman hep Elif Lam Mim okurum. Haber öncesinde hem içimi ferahlatır hem de Allah’ın izniyle haberin olumlu olmasını sağlar.”
 • “Annem için Elif Lam Mim okumaya başladığım günden beri bu alışkanlığımı hiç bırakmadım. Allah’ım bize yardım etti ve doktorların dahi umudu yokken annem dualarla iyileşmeye başladı.”

Ayrıca 41 Kere Fe İn Tevellev konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Elif Allah Mim Muhammed Tez Selamet Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın