Ana SayfaMucize DualarEski İşyerine Tekrar Geri Alınmak İçin Dua

Eski İşyerine Tekrar Geri Alınmak İçin Dua

Eski işyerine tekrar geri alınmak için dua genel olarak yönelinen konular arasındadır. Bıraktığı işlerini yeniden yapmaya başlamak isteyenler için bu duaya yönelmek oldukça etkili bir husus olmaktadır. Genel olarak bu tip bir durum içerisinde olanların Yusuf Suresi 54, 55 ve 56 ayetleri okuması son derecede faydalı bir konu olacaktır. İçten ve düzenli olarak bu duaya yer veren herkesin mutlak suretle işlerine geri dönmeleri gelişecek bir konu olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaybettiğin İşi Geri Almak İçin Dua

Kaybettiğin İşi Geri Almak İçin Dua
Kaybettiğin İşi Geri Almak İçin Dua

İşlerinden ayrıldıktan sonra pişmanlık duyup geri dönmek isteyen insanlar Kaybettiğin İşi Geri Almak İçin Duaların neler olduğunu internette araştırmaktadır. Genellikle yeni geçtikleri iş yerinde eski iş yerini özlediklerini fark ettikleri zaman bu duayı etmek istemektedirler. İşte o dua şu şekildedir:

 • Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.

Eski İş Yerine Yeniden Başlamak İçin Dua

Bazı insanlar iş değiştirdikleri zaman eski iş yerini özlediklerini fark etmişlerdir. Bu yüzden eski çalıştıkları yere dönmek için her şeyi yaparlar. Bunun içerisinde Eski İş Yerine Yeniden Başlamak İçin Dua da yer almaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Arayı Düzeltmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

“Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda.”

Eski İşyerine Tekrar Geri Alınmak İçin Dua

İş hayatınızdaki durumu düzeltmek için dua ederken, işinizdeki başarı ve bereket için dua etmeniz daha uygun olacaktır. Allah’a içtenlikle dua ederek, O’ndan size en hayırlı işi ve fırsatları sunmasını isteyebilirsiniz. Fakat yine de Eski İşyerine Tekrar Geri Alınmak İçin Dua istiyorsanız o dua aşağıda verilmiştir.

 • “Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda.”

Türkçe anlamı

 • Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla.

İşe Geri Çağrılmak İçin Esmaül Hüsna

İşe geri çağrılmak için Allah’a yönelmek ve Esmaül Hüsna isimlerini zikretmek elbette faydalı olabilir. Esmaül Hüsna, Allah’ın farklı niteliklerini ve yüce sıfatlarını ifade eder. Bu isimleri anmak, Allah’a olan ibadet ve yakınlığımızı artırabilir. İşe geri çağrılmak veya başka bir konuda dua ederken Esmaül Hüsna isimlerini zikrederek Allah’a yönelmek sizin için olumlu bir etki yaratabilir. İşte İşe Geri Çağrılmak İçin Esmaül Hüsna şu şekildedir:

 • Estağfurullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh

Dileğin Kabul Olması İçin Hangi Dua Okunur?

Dileğin kabul olması için hangi dua okunur konusu dahilinde de sorgulamalar mevcuttur. Genel olarak belirli zikirleri belirli sayılarda icra etmek bu süreçte önemli olacaktır. Ayrıca bu duanın ne eksik ne de fazla olacak şekilde okunması da önemlidir. “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir” esmasını 70 kez okuyan kişilere Allah tüm istediklerini verecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İş İçin Dua Nasıl Yapılır?

İş için dua nasıl yapılır konusu dahilinde de okunması elzem olan dualar mevcuttur. Bu hususta duanın Türkçe anlamını bilmek de bir hayli önemli olan bir husustur. Ayrıca söz konusu duayı 70 kez okumak da fayda sağlayacak olan bir durumdur.

 • Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda.

Türkçe anlamı:

 • Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla.

Hangi Ayetlerle Dua Kabul Olur?

Hangi ayetlerle dua kabul olur sorusu konusunda da belli başlı ayetler her zaman etkili olacaktır. Bu anlamda isteklerin kabul olması adına bazı ayetler her zaman önem teşkil edecektir.

 • Hasbiyallahü la ilahe illa hu.
 • Hasbünallahu veni’mel vekil.

Çabuk Öğrenmek İçin Hangi Dua Okunur?

Bir an önce kavramak ve unutmamak adına da mevcut duaları okumak son derecede önemlidir. Ayrıca çabuk öğrenmek için hangi dua okunur noktasında da öne çıkan dualar her zaman etkili olacaktır.

Subhânallâhi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber. Ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Adede külli harfin kütibe ve yüktebu ilâ ebedil âbidîn, ve dehriddâhirîn, yâ rabbel âlemîn.

Duanın Kabul Olması İçin Ne Yapılmalıdır?

Duanın kabul olması için ne yapılmalıdır konusu itibarıyla da öne çıkan bir husustur. Bununla beraber ne şekilde hareket edeceğini bilmek son derecede gerekli olacaktır. Belirli aşamalarda hareket etmek her zaman sonuç verecek bir konu olarak kalacaktır.

 1. Duadan önce tövbe ve istiğfar edilmelidir.
 2. Dua etmeden önce Allah’a hamd etmek ve Hz. Muhammed’e salavat getirmek gerekir.
 3. Duaların mutlaka içten ve tevazu odaklı olarak yapılması gerekmektedir.
 4. Duada ısrarcı ve net olunmalıdır.
 5. Umut ve korku hisleri içerisinde dua etmek önemlidir.
 6. Dua ederken ne zaman yapmak gerektiğini bilmek gerekecektir.

Dileğin Kabul Olması İçin Ne Yapmalı?

Dileklerin kabul olması adına hangi ayetlerin okunacağı son derecede de önemlidir. Ayrıca dileğin kabul olması için ne yapmalı konusu dahilinde bilinçli olmakta da fayda vardır. Bu hususta her zaman bazı ayetler öne çıkacaktır.

 • Hasbiyallahü la ilahe illa hu. Allah bana yeter. …
 • Hasbünallahu veni’mel vekil. Allah bize yeter. …
 • İyyake na’büdü ve iy’yake nestain. …
 •  Velhamdü lillahi rabbil alemin.

Son olarak Eski İşyerine Tekrar Geri Alınmak İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın