Ana SayfaMucize DualarEşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua – Etkili!

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua – Etkili!

Eşler arasında soğukluğu gideren dua konusu dahilinde araştırmalar her zaman olacaktır. Kişiler arasındaki tartışmalara ve kavgalara bağlı olarak soğukluğun oluşumu son derecede doğaldır. Ancak bu durumun uzun vadede gelişmesi de ciddi sorunlara ve ayrılıklara neden olacaktır. Bu tip konuların önüne geçmek adına muhakkak dualara yönelmek gerekir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aile bireyleri arasında sevgi ve saygının varlığı mutluluk ve huzur gibi duygular için önemlidir. Ayrıca bireyler arasında muhakkak sabır ve hoşgörü gibi duyguların yer alması da gerekecektir. Bu hususta çeşitli dualar varlık gösterecektir. Her bir duayla birlikte mutlaka soğukluğu gidermek ve etkili türlerde sonuçlar almak gibi bir gelişme de ortaya çıkacaktır.

Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua

Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua konusuna bakalım. Allah’a samimi bir şekilde yönelerek, aradaki soğukluğun giderilmesi ve ilişkilerin düzeltilmesi için dua etmek önemlidir. Yürekten yapılan duaların kabul olma potansiyeli yüksektir. Bunun yanı sıra, karşı taraf ile açık bir şekilde iletişim kurmak, anlayışlı olmak ve sorunları çözmek adına adımlar atmak da önemlidir. İlişkilerin düzelmesine katkı sağlamak için hoşgörülü ve sevgi dolu davranmaya dikkat etmek de önemli bir unsurdur.

Bu içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua
Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Öncelikle eşlerin arasının açılmasını engellemek adına dualar da etkili olacaktır. Bununla beraber eşler arasında soğukluk için dua da aile bireyleri arasındaki huzurlu ve mutlu anların daim kalması açısından gereklidir.Genel itibarıyla bu tip durumların korunmasında karşılıklı olarak sevgi, saygı ve hoşgörü durumları ön planda olacaktır. Her evde küçük olarak tabir edilse de anlaşmazlıkların çıkması normaldir. Ancak soğukluk durumları halinde boşanmayla sonuçlanan evlilik halleri dahi olacaktır. Bu tip durumlara mani olmak adına muhakkak dualara yönelmenin artısı her zaman gelişecektir. Bu hususta bir dua ön plana çıkacaktır. İşte duanın yazılışı:

  • “Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.”

Türkçe manası:

  • “Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua

Sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua konusu dahilinde de gün içinde farklı esmaları okumak oldukça gereklidir. Özellikle Ya Vedud ve Ya Kaviyy esmalarını dile getirmek gerekecektir. Ayrıca aile ya da çiftler arasındaki mutluluğu sağlama konusunda Yasin-i Şerif okumak da tavsiye edilen konular arasındadır. Bu hususta Salaten Tefriciye okunması da etkili neticeler yaratacaktır. Ancak son derecede güçlü bir dua olan Ayetel Kürsi okunarak da önemli ölçüde yarar sağlamak gibi bir konu muhtemel olacaktır. Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı da şu şekilde ifade edilmektedir. İşte duanın yazılışı aşağıdaki gibidir.

  • Allâhü lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûm, lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm, lehû mâ fi’ssemâvâti ve mâ fi’l-ard, men-ze’l-lezî yeşfe’u ‘indehû illâ bi-iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm, ve lâ yuhîtûne bi-şey’in min‘ılmihî illâ bimâ şâe, vesi’a kürsiyyühü’s-semâvâti ve’l-arda ve lâ yeûdühû hifzuhumâ ve hüve’laliyyü’l-azîm.

Türkçe anlamı:

  • “Allah, O Allah’tır. O, yegâne hak mâbuddur ki O’ndan başka İlâh yok, yalnız O; daima yaşayan, duran, tutan, her an bütün hilkat üzerinde hâkim, Hayy ü Kayyum ancak O’dur. Ne gaflet basar O’nu, ne uyku. Göklerde, yerde ne varsa hepsi O’nundur. Kimin haddine ki izni olmaksızın O’nun yanında şefaat edebilsin? Allah, yarattıklarının işlediklerini, işleyenlerini, geçmişlerini, geleceklerini bilir. Onlar ise O’nun bildiklerinden yalnız dilediği kadarını kavrayabilir; başka bir şey bilemezler. O’nun kürsüsü, ilmi bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır ve bunların koruyuculuğu, bunları görüp gözetmek kendisine bir ağırlık da vermez. O, öyle ulu, öyle büyük ve yücedir.”

Bu duayı her gün okumak mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Kısacası eşler arasındaki tüm soğukluğun giderilmesi hususunda da ne kadar özel bir fazilete sahip olduğu açığa çıkacak olan konular arasında kalarak imkan yaratacaktır.

Eşler Arası Soğukluk İçin Esma

Eşler arası soğukluk için esma olarak “Ya Rahman” ve “Ya Vedud” esmalarını zikredebilirsiniz.

  • “Ya Rahman”: Bu isim, Allah’ın sonsuz merhametini temsil eder. Eşler arasındaki soğukluğun giderilmesi ve ilişkilerin yeniden sevgi dolu bir şekilde canlanması için bu ismi zikretmek faydalı olabilir.
  • “Ya Vedud”: Bu isim ise Allah’ın sevgiyi yayan ve şefkatli olan yönünü ifade eder. Eşler arasında daha derin bir muhabbet kurmak, anlayışlı ve sevgi dolu bir ilişki inşa etmek için bu ismi zikrederek dua etmek önemlidir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bunun yanında Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın