Ana SayfaOkuyanlarEvliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları – Adetliyken Oku?

Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları – Adetliyken Oku?

Evliyaların dilek duasını okuyanların yorumları internetin en çok araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Çünkü bu dua sayesinde bütün dileklerin kabul olduğu söylenmektedir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Evliyaların Dilek Duası Adetliyken Okunur mu?

Evliyaların Dilek Duası Adetliyken Okunur mu?
Evliyaların Dilek Duası Adetliyken Okunur mu?

Öncelikle Evliyaların dilek duası veya herhangi bir dua, İslam dini öğretilerine göre, adetli bir kadın tarafından okunması önerilmeyen bir zaman diliminde okunmamalıdır. İslam’da adet dönemi, kadının hayız (menstrüasyon) haline girdiği ve temizlenene kadar devam ettiği bir dönemdir.

Adet dönemindeki bir kadın, ibadetlerde bazı kısıtlamalara tabidir. Bu kısıtlamalar arasında namaz kılamama, Kur’an okuyamama ve dua etmeme gibi durumlar bulunur. Adetli bir kadın, temizlik süresi boyunca ibadetlerini yerine getiremez. Böylece Evliyaların Dilek Duası Adetliyken Okunur mu? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Mucib Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları

Bütün dileklerin kabul olması için okunan Evliyaların dilek duası oldukça etkili bir duadır. Çünkü okuyanların yorumlarını incelediğimizde birçok kişi bu dua sayesinde dileklerinin kabul olduğunu belirtmektedir. İşte Evliyaların Dilek Duasını Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • Derslerimde başarılı olmak için her gün ettiğim bir dua. İnşallah etkisini görürüm.
  • Uzun süredir devam eden hastalığımı atlatmam da kesinlikle yardımcı olmuştur. Harika bir dua.
  • Evimizin huzuru için okuyorum, şu ana kadar en ufak bir tartışmamız bile olmamıştır.

Evliyaların Dilek Duasını Yapan var mı?

Evliyalar tarafından tavsiye edilen ve çokça kaynakta geçen aşağıdaki duayı okuyan kimseler genellikle olumlu yorumlarda bulunuyor. Bu noktada yorumlar çoğu zaman isteklerinin gerçekleştiği yönünde oluyor. Evliyaların Dilek Duasını Yapan var mı? Sorusuna ise birçok kişi aşağıdaki duayı ederek dileklerinin kabul olduğunu söylemektedir. Tüm dileklerin gerçekleşmesini isteyen kişiler için dua aşağıdaki şekildedir:

  • Ve mâ lenâ ellâ netevekkele alâllâhi ve kad hedânâ subulenâ, ve le nasbirenne alâ mâ âzeytumûnâ, ve alâllâhi felyetevekkelil mutevekkilûn. Ve kâlellezîne keferû li rusulihim le nuhricennekum min ardınâ ev le teûdunne fî milletinâ, fe evhâ ileyhim rabbuhum le nuhlikennez zâlimîn. Ve le nuskinennekumul arda min ba’dihim, zâlike li men hâfe makâmî ve hâfe vaîdi. Vesteftehû ve hâbe kullu cebbârin anîd.

Bir Şeyi Çok İstersen Hangi Dua Okunur?

Bir şeyi çok istersen hangi dua okunur sorusu son zamanlarda internetin en çok aratılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Bir şeyi çok isteyen ve o şeye sahip olmak isteyen kimselerin okuması gereken iki farklı dua bulunuyor. İki duayı da özellikle vakit namazlarının ardından okumak oldukça önemlidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • E lem tere keyfe daraballâhu meselen kelimeten tayyibeten ke şeceratin tayyibetin asluhâ sâbitun ve fer’uhâ fis semâ. Tu’tî ukulehâ kulle hînin bi izni rabbihâ, ve yadrıbullâhul emsâle lin nâsi leallehum yetezekkerûn. Ve meselu kelimetin habîsetin ke şeceratin habîsetinictusset min fevkıl ardı mâ lehâ min karâr. Yusebbitullâhullezîne âmenû bil kavlis sâbiti fîl hayâtid dunyâ ve fîl âhırati, ve yudıllullâhuz zâlimîne ve yef’alullâhu mâ yeşâu. E lem tera ilâllezîne beddelû ni’metallâhi kufren ve ehallû kavmehum dâral bevâr.

En Büyük Dilek Duası

En büyük dilek duası Kur’an-ı Kerim’de de yer aldığı üzere aşağıdaki gibidir. İnançlı kimselerin Yüce Allah’tan bir şey diledikleri esnada aşağıdaki duayı okuması tavsiye edilir:

  • Ve berazû lillahi cemîan fe kâled duafâu lillezînestekberû innâ kunnâ lekum tebean fe hel entum mugnûne annâ min azâbillâhi min şey’, kâlû lev hedânallâhu le hedeynâkum, sevâun aleynâ e cezi’nâ em sabernâ mâ lenâ min mahîs. Ve kâleş şeytânu lemmâ kudıyel emru innallâhe vaadekum va’del hakkı ve vaadtukum fe ahleftukum, ve mâ kâne liye aleykum min sultânin illâ en deavtukum festecebtum lî, fe lâ telûmûnî ve lûmû enfusekum, mâ ene bi musrihikum ve mâ entum bi musrihiyy, innî kefertu bi mâ eşraktumûni min kabl(kablu), innez zâlimîne lehum azâbun elîm. Ve udhilellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ bi izni rabbihim, tahiyyetuhum fîhâ selâm.

Evliyaların Dilek Duası Kaç Kez Okunmalı?

Evliyaların dilek duası kaç kez okunmalı sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Bu noktada duanın kaç kez okunduğu tamamıyla kişiye kalmıştır. Fakat Yüce Allah’ın rızasını alabilmek ve dileklerin gerçekleşebilmesini sağlamak için çokça kez okunmalıdır. Böylece Allah-u Teala kulunun gösterdiği çabayı görecek ve dileklerini kabul edecektir.

Son olarak Evliyaların dilek duasını okuyanların yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın