Ana SayfaMucize DualarFetih Suresi İlk Ayeti – Mucize Dua

Fetih Suresi İlk Ayeti – Mucize Dua

Fetih suresi ilk ayeti, Kur’an-ı Kerim’in 48. suresi olarak da bilinmektedir. Allah rızası için okunması ve göğsü iman dolu kimseler tarafından okunması oldukça önemlidir. Şüphesiz ki kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’de yer alan her ayet ve her sure önemlidir. Bunun yanı sıra Fetih suresinin çeşitli mükafatlarının ve faziletlerinin olduğu da bilinmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fetih Suresi 1. Ayet

Bu sureyi okuyarak onlarca farklı fazileti yaşamak mümkündür. Fetih suresinin ilk ayeti aşağıdaki gibi okunmalıdır:

  • İnna fetahna leke fetham mübına

Bu surenin abdestli bir şekilde okunması gerekmektedir. Allah’ın izniyle kulun zorlandığı her anında Allah-u Teala’ya Fetih suresi sayesinde sığınması mümkündür. Fakat bu surenin ilk ayetinin yanı sıra tamamının okunması çoğu zaman daha etkili olarak bilinmektedir. Ancak yüksek sayıda olması sebebiyle yalnızca fazla zamanı olan inançlı kimseler tamamını okuyabilmektedir. Fetih suresi, tıpkı diğer sureler gibi çeşitli faziletlere sahiptir. Şüphesiz ki o, kullarını her daim görür ve sakınır.

Fetih Suresi İlk Ayeti 9999 Okuyanlar

Fetih Suresi İlk Ayeti 9999 Okuyanlar
Fetih Suresi İlk Ayeti 9999 Okuyanlar

Öncelikle Fetih suresinin yukarıda da paylaşılmış olan ilk ayetini 9999 kez okuyan kimseler çok önemli faziletler yaşamaktadır. Fetih suresi ilk ayeti 9999 okuyanlar yaşadıkları faziletleri internetin de ilerlemesiyle birlikte paylaşmaktadır. Bu kapsamda ayeti okuyan kimselerin yaşadığı faziletler ise aşağıdaki gibidir.

  • Fetih suresinin ilk ayetinin 9999 kez üst üste okunması gerekmektedir. Bu sayının 7 gün içerisinde tamamlanması durumunda evlenmek isteyen kimseler, hayırlı bir kısmet bulabilmektedir. Bu sayede uzun yıllar boyunca kısmetini arayan Müslüman kimselerin Fetih suresi sayesinde kısmeti açılmaktadır.
  • Fetih suresinin ilk ayetini 7 gün içerisinde 9999 kez okuyan işsiz kimselerin hayatı kolaylaşmaktadır. İş arayan ve iş bulamayan kimseler bu sureyle birlikte çok daha rahat bir şekilde iş bulabilmektedir. Allah-u Teala, bu sayede rızık kapılarını da sonuna kadar açmaktadır.
  • Sureyi 9999 kez okuyanlar borçlarından kurtulmaktadır. Çağın en büyük problemlerinden biri olan borçlar, Allah-u Teala’nın da izniyle sona ermektedir. Allah’ın izniyle Fetih suresi okuyan kimseler hiç beklemedikleri bir anda rızık kapılarının açıldığını fark eder. Beklenmedik bir yerden gelen yüklü miktar sayesinde tüm borçlar ödenebilir hale gelmektedir.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fetih Suresi Okuyanların Yorumları

Her duada olduğu gibi Fetih suresinde de okuyan kimselerin yorumları çok değerlidir. Fetih suresi okuyanların yorumları sayesinde sure, inançlı kimseler arasında daha da hızlı yayılmaktadır. Bu surenin birçok açıdan mükafata sahip olduğu bilinmektedir. Bu sureyi okuyan Müslüman kimselerin bazı yorumları ise aşağıda yer almaktadır.

  • “İnternet sayesinde bulduğum ender faydalı bilgilerden biri de Fetih suresidir. Allah’ın izniyle hayatımı düzene koymamı sağlamıştır. Fetih suresini okuduktan sonra yıllardır bulamadığım düzenli işimi buldum. Bu iş bana aslında birçok güzel şey için vesile olmuştu. İş bulabildikten sonra Allah bana hayırlı bir eş de nasip etti.”
  • Evlendiğim günden beri borç ödemeye devam ediyorum. Yıllardır ödememe rağmen hala yarısına bile ulaşamadığım borçlarım için Fetih suresi okumaya başlamıştım. Bu sureyi internette gördüm ve en başta açıkçası pek ihtimal vermedim. Fakat Allah-u Teala’nın da izniyle tüm borçlarımdan kurtuldum. Hiç beklemediğim bir anda bana gelen yüklü miktar sayesinde tek kalemde borçlarımı ödedim. Artık eşim de ben de çocuklarımız da çok mutluyuz. Yüce Allah’a hamd olsun.”

Bu konu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Fetih Suresi İlk Ayeti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın