Ana SayfaOkuyanlarYa Fettah Okuyanların Yorumları – Her Kapıyı Açan Dua!

Ya Fettah Okuyanların Yorumları – Her Kapıyı Açan Dua!

Ya Fettah Okuyanların Yorumları yazımız ile birlikteyiz. Ya Fettah ismiyle anılan ve Kur’an’ın 89. suresinde geçen bir isimdir. Bu ismi okuyanların yorumları ise oldukça ilgi çekicidir. İnsanlar, bu ismin okunmasıyla birlikte hayatlarında olumlu değişikliklerin meydana geldiğini ve çeşitli sıkıntılarının ortadan kalktığını belirtirler. Bazıları ise bu ismin okunmasıyla birlikte manevi olarak daha huzurlu ve mutlu hissettiklerini ifade ederler. Ya Fettah ismi, İslam dininde de önemli bir yere sahiptir ve bu nedenle de birçok insan tarafından sık sık okunmaktadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Fettah Okuyanların Yorumları 🤲

Ya Fettah okuyanların yorumları son dönemde birçok kişi tarafından merak ediliyor. Allah-u Teala’nın her ismi ve ayeti kerimesinde çeşitli faziletlerin olduğu biliniyor. Bu kapsamda Ya Fettah okuyan inançlı kimseler ise birçok mucizeyle karşılaşıyor. Bu olayı her gün aksatmadan Ya Fettah okuyan kimselerin yorumları aşağıda yer alıyor:

  • “Allah’a hamdü senalar olsun ki işlerim yoluna girdi. Pandemi sonrasında işlerimin bir türlü toparlayamıyordum. Kepenk kapatmayı düşünmeye başladığım anda bir yakınım bana Ya Fettah okumamı söyledi. Her gün aksatmadan 999 kez Ya Fettah zikri çektim. Kısa süre içerisinde sonuç aldım. İşlerim eski rayına oturdu, herkese önerimdir.”
  • “Evdeki huzurumuz 2 yıldır yoktu. En sonunda Ya Fettah okumam gerektiğini bir hocamdan öğrendim. Evimizin huzuru ve neşesi Ya Fettah sayesinde geri geldi. Allah’ıma şükürler olsun ki artık mutlu bir aileyiz ve gül gibi geçiniyoruz. Bizim gibi sorunlara sahip olan ailelere önerim Ya Fettah okumalarıdır.”
  • “Annemin kalp hastalığı ilerlemeye başladıkça içimizi bir huzursuzluk kaplıyordu. Nitekim en sonunda kaçınılmaz sonun geleceğinden korkmaya başladık. Allah-u Teala’ya sığındık ve her gün Ya Fettah okumaya devam ettik. En sonunda annem bu hastalığı yendi ve huzurumuza kavuştuk.”

Her Kapının Açılması İçin Okunacak Dua 🙏

Her kapının açılması için okunacak dua aynı zamanda Ya Fettah ile birlikte okunmalıdır. Dolayısıyla her gün Ya Fettah zikrettikten sonra aşağıdaki duayı okuyanlar için Allah-u Teala her kapıyı açacaktır:

  • İzâş şemsu kuvvirat. Ve izân nucûmunkederat. Ve izâl cibâlu suyyirat. Ve izâl ışâru uttılet. Ve izâl vuhûşu huşirat. Ve izâl bihâru succirat. Ve izân nufûsu zuvvicet. Ve izâl mev’ûdetu suilet. Bi eyyi zenbin kutilet. Ve izâs suhufu nuşirat. Ve izâs semâu kuşitat. Ve izâl cahîmu su’ırat. Ve izâl cennetu uzlifet. Alimet nefsun mâ ahdarat. Fe lâ uksimu bil hunnes. El cevâril kunnes. Vel leyli izâ as’as. Ves subhı izâ teneffes. İnnehu le kavlu resûlin kerimin.

Ya Fettah İsminin Mucizeleri

Ya Fettah İsminin Mucizeleri
Ya Fettah İsminin Mucizeleri

Öncelikle Ya Fettah isminin mucizeleri son dönemin en çok merak edilenleri arasında yer alıyor. Her kapıyı açan, bolluk ve bereket getiren Ya Fettah isminin diğer mucizeleri aşağıdaki gibidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan La Havle Vela Kuvvete Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Her gün Ya Fettah zikri çeken kimseler için Allah-u Teala’nın da rızasıyla hayırlı kapılar birbiri arkasına açılır.
  • Zora düşen ya da darda kalan kimseler her gün Ya Fettah zikrederek içerisinde bulundukları zorlu durumdan kurtulabilir.
  • Allah-u Teala, amansız hastalıkları olan kişileri Ya Fettah ismiyle iyileştirir. Bu sebeple kendisi ya da yakınları hasta olan kişilerin her gün 999 Ya Fettah zikretmesi tavsiye edilir.
  • Ya Fettah, Allah-u Teala’nın tüm günahları affettiği ismidir. Bu sebeple geçmişte işlediği günahlarından ötürü pişman olan inançlı kimseler Ya Fettah zikretmelidir.

Sağlığa Kavuşmak İçin En Etkili Dua

Sağlığa kavuşmak için en etkili dua için Ya Fettah zikrinin yanı sıra aşağıdaki duanın da okunması gereklidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Müntekim Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Hâzihî cehennemulletî kuntum tûadûn. Islevhâl yevme bimâ kuntum tekfurûn. El yevme nahtimu alâ efvâhihim ve tukellimunâ eydîhim ve teşhedu erculuhum bimâ kânû yeksibûn. Ve lev neşâu le tamesnâ alâ a’yunihim festebekûs sırâta fe ennâ yubsırûn. Ve lev neşâu le mesahnâhum alâ mekânetihim fe mâstetâû mudiyyen ve lâ yerciûn. Ve men nuammirhu nunekkishu fîl halk(halkı), e fe lâ ya’kılûn. Ve mâ allemnâhuş şi’re ve mâ yenbagî lehu, in huve illâ zikrun ve kur’ânun mubîn. Li yunzira men kâne hayyen ve yehıkkal kavlu alâl kâfirîn.

Ayrıca, Ya Fettah Okuyanların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Ya Fettah Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın