Ana SayfaMucize DualarGül Hastalığı Duası – Nasıl Kurtulabilirim?

Gül Hastalığı Duası – Nasıl Kurtulabilirim?

Gül hastalığı duası sayesinde inançlı kimseler yaşadıkları sorunlardan sonsuza değin kurtulabiliyor. Nitekim hayrın da şerrin de O’ndan geldiğini bildiğimize göre, bu tip durumlarda yine O’na sığınmalıyız. Bu sebeple gül hastalığı duası okuyarak Allah-u Teala’dan yardım istemek mümkün. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gül Hastalığından Kurtuldum

Gül Hastalığından Kurtuldum
Gül Hastalığından Kurtuldum

Ciddi bir hastalık olan Gül hastalığı, kronik otoimmün bir hastalık olan “Sistemik Lupus Eritematozus”un (SLE) diğer adıdır. SLE’de bağışıklık sistemi vücudun sağlıklı dokularına ve organlarına saldırarak iltihaplanma ve hasara yol açar. SLE semptomları çok çeşitli olabilir ve deri, eklemler, böbrekler, kalp ve akciğerler gibi vücudun birçok farklı bölümünü etkileyebilir. Bunun için dua eden kişiler Gül Hastalığından Kurtuldum demektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Negatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Tâ sîn, tilke âyâtul kur’âni ve kitâbin mubîn. Huden ve buşrâ lil mu’minîn. Ulâikellezîne lehum sûul azâbi ve hum fîl âhırati humul ahserûn. İz kâle mûsâ li ehlihî innî ânestu nârâ, se âtîkum minhâ bi haberin ev âtîkum bi şihâbin kabesin leallekum tastalûn. Fe lemmâ câehâ nûdiye en bûrike men fîn nâri ve men havlehâ, ve subhânallâhi rabbil âlemîn.
 • Yâ mûsâ innehû enallâhul azîzul hakîm. Ve elkı asâke, fe lemmâ raâhâ tehtezzu ke ennehâ cânnun vellâ mudbiran ve lem yuakkıb, yâ mûsâ lâ tehaf innî lâ yehâfu ledeyyel murselûn. İllâ men zaleme summe beddele husnen ba’de sûin fe innî gafûrun rahîm. Ve edhıl yedeke fî ceybike tahruc beydâe min gayri sûin fî tis’ı âyâtin ilâ fir’avne kavmihî, innehum kânû kavmen fâsikîn.

Gül Hastalığı Duası

Genellikle hasta olan insanlar şifa bulmak için sık sık dua etmektedir. Çünkü dua edip Allah’tan yardım istemek en etkili çözüm yollarından biridir. İşte Gül Hastalığı Duası şu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Negatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fe tebesseme dâhıken min kavlihâ ve kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele salihan terdâhu ve edhılnî bi rahmetike fî ibâdikes sâlihîn. Ve tefekkadat tayra fe kâle mâliye lâ erâl hudhude em kâne minel gâibîn. Le uazzibennehu azâben şedîden ev le ezbehannehû ev le ye’tiyennî bi sultânin mubîn.

Gül Hastalığı Kesin Çözüm

Gül hastalığı kesin çözüm genellikle aloe vera jeller olarak tavsiye ediliyor. Cilt hastalıklarını tamamıyla doğal yöntemlerle iyileştirmeye yarayan bu jeller sayesinde gül hastalığından kurtulmak da mümkündür. Nitekim hastalığın yaşattığı semptomları ve etkileri doğrudan sıfırlayabilmek için çok sık tercih edilir. Düzenli olarak yüz bölgesine sürerek kısa süre içerisinde gül hastalığından kurtulmak mümkündür. Buna ek olarak gül hastalığı için okunan duaların da etkili olduğu belirtiliyor.

Gül Hastalığı Belirtileri Neleri ve Belirtileri Nelerdir?

Gül hastalığı belirtileri nelerdir diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Literatürde rozasea olarak da ifade edilen gül hastalığı; cilt akarları, mantarlar, psikolojik etkenler ve cilt altındaki bağların bozulmasından ötürü meydana geliyor. En sık rastlanan belirtileri ise aşağıdaki listede yer alıyor:

 • Yanma
 • Cilt renginde ve tonunda farklılıklar
 • Cildin kalınlaşması
 • Yüzde ödem
 • Sivilce ve benzeri anomaliler
 • Cilt kuruluğu

Bunların yanı sıra gül hastalığının neden oluştuğuna dair de pek çok bulgu mevcut. Aşağıdaki liste, gül hastalığının nedenlerini oluşturuyor:

 • Sıcak içecekler
 • Fazla sıcaklık
 • Makyaj ürünleri
 • Güneş yanıkları
 • Yoğun alkol tüketimi
 • Baharatlı yiyecekler tüketmek

Gül Hastalığı Duası Okuyanların Yorumları

Gül hastalığı duası okuyanların yorumları sosyal medyanın en çok merak edilenleri arasında yer alıyor. Cilt yapısı hassas olan kişilerin sık rastladığı bu hastalıktan kurtulmak için birtakım dualar tavsiye edilir. Bu duaları okumuş ve olumlu/olumsuz sonuçlar almış kişiler ise sosyal medya üzerinden sıkça paylaşımda bulunurlar. Gül hastalığı duası okuyan kişilerin yorumları şöyledir:

 • “Bu hastalık için gitmediğim doktor kalmamıştı. En nihayetinde çabalamayı bırakmayı düşünmüştüm. Fakat son anda internette gül hastalığıyla ilgili bazı duaların olduğunu fark ettim. Her gün düzenli olarak okumaya başladığımda cildimdeki değişime inanamamıştım.”
 • “Gül hastalığı duası benim dönüm noktam oldu diyebilirim. Bu dua hayatımı ve beni baştan aşağı değiştirdi. Yüce Allah’a hamdü senalar olsun ki dualarımı kabul etti.”

Ayrıca Gül hastalığı duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın