Ana SayfaMucize DualarHalsizlik İçin Esma – Yorgunluk için Dua

Halsizlik İçin Esma – Yorgunluk için Dua

Halsizlik için Esma okuyanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Günlük yaşamda aktif olmak suretiyle çok daha verimli ve hayırlı olmak mümkündür. Hem Allah’ın yolundan gitmek hem de günlük yaşamı idame ettirebilmek için aktif olmak şarttır. Bu nedenle halsiz olan ve ruhsal yorgunluğa sahip olanlar için bazı Esma ve dualar vardır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Halsizlik İçin Okunacak Dua 🤲

Halsizlik İçin Okunacak Dua
Halsizlik İçin Okunacak Dua

İnsanlar halsizlik gibi bir rahatsızlıkla karşılaştığınızda, Allah’a dua etmek sizi rahatlatmaya ve rahatlatıcı bir etki yaratmaya yardımcı olabilir. İşte Halsizlik İçin Okunacak Dua şu şekildedir:

  • “Bismillâhi’llezî lâ yedurru ma’asmihi şey’un fil ardı ve lâ fis semâi ve hüvessemîul’alîm”

Anlamı ise şu şekildedir: “Yeryüzünde ve gökyüzünde ismi zerre kadar zarar vermeyen, işiten, bilen Allah’ın adıyla başlarım.”

Bu dua, halsizliğinizi gidermek için Allah’tan yardım istemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, dua etmek sadece Allah’a sığınmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sizi rahatlatır ve huzur verir.

Halsizlik İçin Esma

Şüphesiz ki Allah-u Teala’nın her bir ismi şerefli ve hayırlıdır. Bu minvalde halsizlik içinse “Ya Kaviyyû” Esması zikredilmektedir. Her gün 450 kez Ya Kaviyyu zikrettikten sonra aşağıdaki dua okunmalıdır. İşte Halsizlik İçin Esma bu şekildedir.

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Elem neşrâh leke sadrek. Ve vada’nâ anke vizreke. Ellezîy enkâda zâhreke. Ve refâ’na leke zîkreke. Feînne me’âlusrî yûsren. İnne me’âl’usrî yüsren. Feizâ ferâğte fensâb. Ve ilâ rabbîke ferğâb.

Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Biz ki senin göğsünü açtık ve genişletmedik mi? Belini büken o yüklerin her birini senden alıp atmadık mı? Senin şanını ve ününü yüceltmedik mi? Elbette her türlü zorluğun yanında bir kolaylık bahşettik. Gerçekten, zorlukla birlikte bir kolaylık daha vardır. Boş kaldığın anda hemen farklı bir işe yönel. Ve yalnızca Rabbine yönel.”

Halsizliğe İyi Gelen Dua

Halsizlik, enerji eksikliği, yorgunluk, bitkinlik ve güçsüzlük hissiyle karakterize edilen bir durumdur. Halsizlik genellikle vücudunuzun yeterli miktarda enerji üretmemesi veya enerji kaybı yaşaması sonucu oluşur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Annenin Asker Oğluna Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Halsizliğe İyi Gelen Dua şu şekildedir:

  • “Yâ Şâfiyel lema bâsâ şifâen illâ şifâuk, şifâen lâ yugâdiru sâqamâ.”

Vücuttaki Halsizlik İçin Dua

Vücuttaki halsizlik, insanların günlük faaliyetlerini etkileyebilen bir durumdur. Bu durumda, Allah’a dua etmek sizi rahatlatmaya ve halsizliğinizi gidermeye yardımcı olabilir. İşte Vücuttaki Halsizlik İçin Dua şu şekildedir:

“Bismillâhi erhamenirrahim. Yâ hayyü yâ kayyûmü yâ zal celâli vel ikram, eûzü bike minel hammi vel hazani vel aczi vel kaseli vel bühtani, ve eûzü bike min gömazatis-seytani ve eûzü bike en yahzurenî”

Sürekli Dinç Olmak İçin Dua

Dinç kalmak ve hem Allah-u Teala için hayırlı bir kul olmak hem de dünyevi yaşamı idame ettirmek önemlidir. Bu durum özellikle 21.yüzyılın en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Sürekli olarak dinç kalabilmek isteyen kişilerin sayısı artmaya devam ediyor. Sürekli dinç olmak için dua etmek ise son dönemde tercih edilenler arasında yer alıyor. Bunun için en sık okunan dualar aşağıdaki gibidir:

  • “Ey Rabbim! Bütün varlığımı ve her şeyimi sana teslim ettim. İşimin tasarrufunu da sana havale ettim. Yönelişim yalnızca sanadır. Korkum da ancak sendendir. Senin azabından kaçıp sığınmak istediğim yer yine senin sonsuz rahmet ve bereketindir. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin Resulüne iman etmekteyim ya Rabbim!”

Yukarıdaki duayı her gece yatmadan önce okuyan inançlı kimseler ertesi gün dinç ve hazır bir şekilde uyanmaktadır. Bu sayede uyuşukluk ve yorgunluk gibi sorunların tamamı da ortadan kalkmaktadır. Sürekli olarak dinç kalmak için yapılması gereken tek şey yukarıdaki duayı her gece okumaktır.

Ruhsal Yorgunluk İçin Dua

Ruhsal açıdan yorgun kimseler günlük yaşamın sıkıntılarını bertaraf edemeyen kimselerdir. Bu kişiler için yapmaları gereken tek şey Allah-u Teala’ya yönelmektir. Ruhsal yorgunluk için dua ederek sorunları bertaraf etmek mümkündür. Her gün abdestli bir şekilde aşağıdaki duayı etmek suretiyle ruhsal yorgunluğu ortadan kaldırmak mümkündür. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İsrafu Umar Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • “Lâ ilâhe illellâhü vahdehu lâ şerîke lehû lehül mülkû ve lehûl hamdü ve hûve âlâ kullî şeyin kadir’ûn. Allahûmme einnî âlâ zikrîke ve şükrîke ve hüsnî ibadetîk.”

Halsizlik İçin Dua Okuyanların Yorumları

Gün içerisinde halsizliği gidermek için denemedik yol kalmayan ve huzuru dua ile bulan kimselerin sayısı artmaya devam ediyor. Halsizlik için dua okuyanların yorumları ise pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İşte merak edilen yorumlardan bazıları:

  • “Gün içerisinde halsizlik ve ruhsal kökenli sorunlar yaşamaktayım. Bunun için yaptığım bazı araştırmaların neticesinde birtakım dualar ile karşılaştım. Allah’a hamdü senalar olsun ki halsizliğim ortadan kalktı.”
  • “Sosyal yaşamım büyük sıkıntı içerisindeydi. Bunun yanı sıra Allah-u Teala’ya dahi secde edememeye başlamıştım. Halsizlik için okunması gereken dualar sayesinde yeniden normale döndüm. İbadetlerimi eksiksiz olarak yapmaya devam ediyorum. Benim gibi olan inançlı kardeşlerime de tüm bu duaları önermeye çalışıyorum.”

Son olarak Halsizlik için Esma yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Halsizlik İçin Esma – Yorgunluk için Dua” üzerine bir yorum

Yorum yapın