Ana SayfaMucize Dualarİçkiyi Bıraktıran Dua – Alkolden Kurtulmak İçin Dua

İçkiyi Bıraktıran Dua – Alkolden Kurtulmak İçin Dua

İçkiyi Bıraktıran Dua son yıllarda yeniden gündemin en üst sıralarında yer almaya başladı. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İçkiyi Bıraktıran Dua

Sıkça merak edilen İçkiyi bıraktıran dua, Yüce Allah tarafından kesin kez haram kılınan nadir şeylerden biri içki içmektir. Fakat alkol, bir bağımlılık olduğu için bununla savaşacak ve bırakmaya yol açacak bir irade de gereklidir. Yüce Allah, okunan bazı dualarla birlikte inançlı kullarına yardım ederek içkiyi bırakmalarını sağlamaktadır. Alkol bataklığından kurtulmak için aşağıdaki dua okunabilir:

  • “Hürrimet aleyküm meytetü ved demü ve lahmül hınzıri ve ma ühille li ğayrillahi. Bihı vel münhanikatü vel mevkuzetü vel müteraddiyetü ven netıyhatü ve ma ekeles sebü illa ma zekkeytüm ve ma zübiha. Alen nüsubi ve en testaksimu bil ezlam zaliküm fisk elyevme yeissellezıne. Keferu min dıniküm fe la tahşevhüm vahşevn elyevme ekmeltü leküm.”

Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim?

Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim?Pin
Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim?

Bir ilişkide olabilecek en kötü durum eşlerden birinin alkol bağımlısı olmasıdır. Yüce Allah, eşlerin alkolü bırakması için bazı ritüelleri bulunmaktadır. İçki içen eşin soğuması için sürekli olarak eşe Allah-u Teala’nın hadislerini okuması önemlidir. Yüce Allah tarafından gönderilmiş olan hadislerde içkiyle ilgili aşağıdakileri buyurmuştur:

  • “Şüphesiz ki; buğdaydan da içki olur, arpadan da içki olur üzümden de içki olur. Ben sizi sarhoşluk veren her şeyden men ediyorum.”
  • “Şu muhakkak ki içki deva değildir, bilakis hastalık vericidir.”
  • “İçki kötülüklerin anasıdır.”
  • “Bir şeyin çok miktarda alınması insana sarhoşluk veriyorsa, onun azı da haramdır.”
  • “Sarhoşluk veren her içki haramdır.”

Bu hadis-i şerifleri eşe sürekli olarak okuyarak onu içkiden soğutmak mümkündür. Yüce Allah yukarıda da belirtildiği üzere sarhoşluk veren her şeyi haram kılmıştır.

Ayrıca Yumuşak Huylu Olmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tiksindirmek İçin Dua

İnsanların bazı kötü alışkanlıkları ve huyları olabilmektedir. Bu huylardan geri dönüş ise yine insanlar tarafından mümkündür. Alkolden tiksindirmek için dua okumak suretiyle büyük oranda alkolün bırakıldığı görülmektedir. Yüce Allah, inançlı kullarının el açması durumunda her daim seslerini ve dualarını işitir. Tiksindirmek için okunabilecek dua aşağıda yer almaktadır. Bu duayı abdestli bir şekilde alkolden ya da farklı bir şeyden tiksinmesi istenen kişinin kıyafetine okumak gerekir.

  • “La ilahe illellahül melikül hakkul mübin. Rabbüna ve rabbü abaniel evvelin. Ve bîhi nesteinü la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyıl azim. Es’elükellahümme bi hakkismikel mektubi ala cenahi cibrile aleyke ya Rab. Ve bihakkismikel mektubi fittevrati vel incili vezzeburi vel fürkani aleyke ya Rab.”

Ayrıca Ayna Kırılınca Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İçkiyi Kesin Kez Sonlandıran Ayet

İçkiyi kesin kez sonlandıran ayet Yüce Allah tarafından alkolün haram kılınmasıyla buyurulmuştur. Bu ayetlerden bazı örnekler ise aşağıdaki gibidir:

  • “Ey iman edenler! İçki, kumar ve putlara kurban kesmek için dikilen taşlar, fal ve şans okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.”
  • “Hiç şüphesiz şeytan içki ve kumar yoluyla sizin aranıza ancak düşmanlık ve kin bırakmak, sizi Allah’ı zikretmekten alıkoymak ister. Bunlardan vazgeçtiniz, değil mi?”
  • “Bu yediklerinin üzerine onlara, içine irin ve kusmuk karıştırılmış kaynar sudan bir içecek vardır.”

Alkolden Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Alkolden kurtulmak için inançlı kimseler tarafından Esmaül Hüsna zikri çekildiği sıkça görülmüştür. Bu nedenle alkolden kurtulmak için Esmaül Hüsna son dönemde oldukça popülerdir. Yapılması gereken şey oldukça basittir. Her gün 100 kez salavat, 7 kez Fatiha suresi ve 11 kez İhlas suresi okunmaktadır. Bunun ardından ise 1000’er kez; Ya Berru, Ya Kuddûs, Ya Tevvâb esmaları okunmaktadır. Bu sayede alkol bataklığından kurtulmak Allah’ın da izniyle mümkün hale gelir.

Ayrıca, Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim? ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Son olarak İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın