Ana SayfaMucize DualarKekeleyen Çocuğa Okunacak Dua – Nazardan Kekemelik Duası!

Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua – Nazardan Kekemelik Duası!

Kekeleyen çocuğa okunacak dua çoğu ebeveynin bu tip sorunla karşı karşıya kaldıklarında yöneldikleri konular arasındadır. Ebeveynlerin tıbbi yöntemler kadar dualara da yönelmeleri mutlak suretle fayda görecekleri türünde bir mana içermektedir.

Çocuklar gelişim süreçlerini aynı oranda sürdüremeyeceklerdir. Bazen yeterince hızlı bir biçimde gelişemeyen çocukların konuşmalarında da sorunlar gelişecektir. Genel itibarıyla çocukların geneli erken yaşlarında rahatlıkla cümle kurma şansına sahip olmakla beraber bazıları ilerleyen yaşlarında dahi bu tarz sorunları sürdüreceklerdir. Konuşma bozukluğu yaşayan ya da konuşamayan çocuklar için Allah’tan şifa dilemek son derecede önemlidir. Ayrıca düzenli olarak doktor kontrollerinin yanı sıra dualardan da şifa beklemek fayda sağlayacak olan konular arasında kalacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kekemelik İçin Dualar Nelerdir?

Kekeme olan ya da düzenli bir biçimde konuşamayan bireyler için dualar vardır. Ayrıca kekemelik için dualar nelerdir konusu dahilinde de arayış içerisine geçiş yapacaklardır. Ane ve babalar çocuklarının konuşmayı sökmeleri için alıştırmalar yapmalarında fayda vardır. Ancak bazı çocuklar akranlarına kıyasla konuşmaya biraz daha geç başlayacaktır. Ayrıca çocuklarda konuşma bozuklukları da ortaya çıkabilen durumlar arasında kalacaktır.

Konuşma bozukluğu yaşayan ya da geç konuşan çocukların muhakkak doktor kontrolünde tedavi olmaları gerekecektir. Ayrıca bu tarz sorunlar içinde olan çocukların dillerinin çözülmesi adına dualara yönelmekte fayda vardır. Genel itibarıyla her anne babanın dualara yöneldikleri de gözlemlenen konular arasında olmaktadır.

Korkudan Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua – Türkçe

Korkudan Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua
Korkudan Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua

Korku, insanın iç dünyasında oluşan bir duygudur ve bazen bu duygu kişiyi etkisi altına alarak onu konuşmada bile zorlayabilir. Bu nedenle, korkudan kekeleyen bir çocuğun iç dünyasına hitap eden bir dua ile rahatlaması mümkündür. İşte Korkudan Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua:

“Allah’ım, sana sığınırız korkudan, endişeden, üzüntüden ve sıkıntıdan. Bize güç ver, bize yardım et, bize korkularımızla başa çıkma gücü ver. Bize sabır ver, bize huzur ver, bize rahatlık ver. Bizimle ol, bizi koru, bize rehberlik et. Amin.”

Korkudan Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua – Türkçe

Cübbeli Ahmet Hoca Kekemelik İçin Dua

Özellikle Cübbeli Ahmet Hoca Kekemelik İçin Dua konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu üst kısma ekliyoruz. Dilerseniz o videoyu da izleyebilirsiniz.

Nazardan Kekemelik Duası

Nazardan kaynaklanan kekemelik gibi konuşma bozukluklarının giderilmesi için çeşitli dualar bulunmaktadır. Bunlardan biri de “Hasbinallah ve ni’mal wakeel” duasıdır.

Bu dua, kişinin Allah’a sığınması ve O’nun yardımına güvenmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Ayrıca “Yasin” suresinin 4. ayeti de kekemelik gibi konuşma bozuklukları için okunabilecek bir ayettir. Bu ayetin okunması, kişinin konuşma yeteneğinin düzelmesi için yardımcı olmaktadır.

“Ve biz insanın kendisine bir şey dokunduğu zaman, bize sığınır. Fakat ona bir nimet verdiğimiz zaman da, yine bizimledir. Fakat insanın şımarıklık yapması için bizim izin verdiğimiz zaman, o kendisine güvenip tevbe etmez.” (Ya Sin, 36/4)

Bu ayet, insanın hayatındaki zorluklar karşısında Allah’a sığınmasının önemini vurgularken, nimetler verildiğinde de şükretmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. Ancak insanın şımarıklık yapması durumunda, tevbe etmeden devam etmesinin doğru olmadığına işaret etmektedir. İşte bir diğer Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua:

“Ve cealna min beyne eydihim saddav ve min halfihim saddav fe ağşeynahum fe hum la yübsirun”

Nazardan Kekemelik Duası

“وَجَعَلْنَا مِنْ بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لا يُبْصِرُونَ”

Nazardan Kekemelik Duası Arapçası

“Onların önlerine de bir set, arkalarına da bir set koyduk, böylece onları kaplayan bir perde yaptık, artık göremezler.”

Nazardan Kekemelik Duası Anlamı

Konuşamayan Kekeme Çocuklar İçin Okunabilecek Dualar Neler?

Anne babaların konuşmayan çocukları için dualara yönelmeleri normaldir. Ayrıca konuşamayan kekeme çocuklar için okunabilecek dualar neler konusu da arayış durumu içerisinde yer alacaktır. Bununla beraber farklı farklı dualar her zaman çözüm arayışları içerisine girmeleri konusunda etkilidir. Genel olarak bazı dualar bu hususta öne çıkmaktadır.

Hz. Musa, firavuna bildirimde bulunmak adına saraya yöneldiğinde kekemelik sıkıntısı çekiyordu. Bununla beraber Hz. Musa, konuşma sıkıntısından kaynaklı olarak Allah’tan kardeş isteğinde bulunmuştur. Hz. Musa’nın bu duası da Taha Suresi içerisinde yer almaktadır. Bu ayetin 20 kez arka arkaya okunmasıyla birlikte hemen ardından da 7 kez Fatiha Suresi okunarak bu dualar suya üflenmelidir. Ayrıca okunan suyun çocuğa içirilmesi de önemlidir. Bu işlemin 27 gün boyunca aksatılmadan yapılması da gerekli olan hususlar arasındadır.

Kekemelik İçin Okunacak Dua

Kekemelik sorunu yaşayan ya da hiç konuşmayan çocuklar için birtakım dualar vardır. Genel olarak Kekemelik İçin Okunacak Dua konusu dahilinde de Esmaül Hüsna zikirleri genel olarak tavsiye edilenler arasındadır. Bununla beraber Ta Evvelü Ta Ahir isimleri de 801 kez suya üflendiğinde ve bu suyun içildiğinde de kekemelik sorunu ortadan kalkacaktır.

Kekemelik sorunu yaşayan çocuklar için bu duaları 27 gün boyunca okumak son derecede önemlidir. Ayrıca dualar okunurken doktor kontrolleri de muhakkak yerine getirilmelidir. Bu anlamda da zaman içerisinde bu sorun ortadan kalkacak türde olacaktır.

Dil Tutukluklarında Hangi Dualar Okunabilir?

Dil tutukluğu sorunu için farklı farklı dualar okunmaktadır. Ayrıca dil tutukluklarında hangi dualar okunabilir konusunda da duaların temiz kalple ve inanarak okunması da son derecede önemlidir. Ayrıca Alak Suresi bu tip sorunlar kapsamında okunan dualar arasındadır.

Taha Suresi 27 ayet de kekemelik için okunan dualardan bir tanesidir. Bu dua 7 gün boyunca 21 kez okunmalıdır. Besmele çekilerek bu duaya başlanacaktır. Duanın okunmasından sonra da kekemelik yaşayanlara üflenmesi de önemlidir.

Kekemelik ya da geç konuşma gibi durumlar travma kaynaklı olarak gelişmektedir. Bundan dolayı da öncelikli olarak bu tip sorunları yaşayanların doktorlara yönlendirilmesi de ifade edilmektedir.

Sonuç

Sonuç olarak, Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua kapsamında birçok duayı sizlerle buluşturduk. Sizin de konu ile alakalı sorularınız varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Son olarak Kekeleyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın