Ana SayfaFaziletiYa Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ya Allah Fazileti – Etkili!

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ya Allah Fazileti – Etkili!

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ya Allah Fazileti hemen herkes tarafından merak edilmekle birlikte çokça kez de araştırılmaktadır. Allah-u Teala’nın tüm isimlerinde sonsuz hayır ve faziletler olduğu gibi Ya Şafi Ya Kâfi Ya Muafi ve Ya Allah isimlerinde de faziletler bulunmaktadır. Bu esmaların faziletleriyse tüm belalardan kurtulmayı sağlamaktadır. Buna ek olarak aynı esmalar maddi yönden kuvvetli olmak için de önemlidir. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ne İçin Okunur?

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ne İçin Okunur?
Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ne İçin Okunur?

Öncelikle Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi ne için okunur sorusunun yanıtı İslam alimlerince defalarca kez verilmiştir. Bu esmaların okunmasındaki temel neden kişinin tüm belaların içerisinden Allah’ın da izniyle kurtulabilmesidir. Buna ek olarak borçluysa ya da maddi yönden zayıfsa bu esmaları okuyarak maddi yönden kuvvetli olmayı sağlayabilmektedir.

Ayrıca Yusuf Suresi 100 Ayet Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ya Allah Fazileti

Aşağıda hazırlamış olduğumuz Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ya Allah Fazileti konuları sizlerle:

  1. Şifa bulma: Bu zikir, sağlık sorunlarının iyileşmesi için okunduğunda şifa bulmaya yardımcı olabilmektedir.
  2. Sıkıntılardan kurtulma: Zorluk ve sıkıntılı durumlarla karşılaştığınızda bu zikri yapmak, rahatlama ve çözüm bulmanız konusunda destekleyici olabiliyor.
  3. Affedilme umudu: İnsan hatalarından dolayı pişmanlık duyduğunda veya günahlarından arınmak istediğinde bu zikri yapmak, affedilme umudunu artırabilmektedir.
  4. Korunma ve güvenlik: Bu isimlerle yapılan dua veya zikirler, kişiyi kötü enerjilerden koruma amacına hizmet edebiliyor.

Ayrıca, Rad Suresi 28 Ayet Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tüm Belalardan Kurtulmak İçin Etkili Dualar

Tüm belalardan kurtulmak için etkili dualar sayesinde ve Yüce Allah’ın da izniyle inançlı kimseler yakalarına yapışan tüm belalardan anında ve etkili biçimde kurtulabilmektedir. Bunun için aşağıdaki duaları okumak ve bunu bir ritüel haline getirerek okumaya devam etmek gereklidir.

  • Etâ emrullâhi fe lâ testa’cilûhu, subhânehu ve teâlâ ammâ yuşrikûn. Yunezzilul melâikete bir rûhi min emrihî alâ men yeşâu min ibâdihî en enzirû ennehu lâ ilâhe illâ ene fettekûni. Halakas semâvâti vel arda bil hakk, teâlâ ammâ yuşrikûn. Halakal insâne min nutfetin fe izâ huve hasîmun mubin. Vel en’âme halakahâ, lekum fîhâ dif’un ve menâfiu ve minhâ te’kulûn.
  • Huvellezî enzele mines semâi mâen lekum minhu şarâbun ve minhu şecerun fîhi tusîmûn. Yunbitu lekum bihiz zer’a vez zeytûne ven nahîle vel a’nâbe ve min kullis semerâti, inne fî zâlike le âyeten li kavmin yetefekkerûn. Ve sehhara lekumul leyle ven nehâre veş şemse vel kamere, ven nucûmu musahharâtun bi emrihî, inne fî zâlike le âyâtin li kavmin ya’kılûn.

Maddi Yönden Kuvvetli Olmak İçin Dua

Maddi yönden kuvvetli olmak için dua etmek de çalışmak kadar önemli sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle her gün Allah-u Teala’ya Ya Kadir ismi şerifi hürmetine aşağıdaki duaları okumak tavsiye ediliyor. İslam alimlerine maddi yönden kuvvetli olmayı sağlayan öneriler sorulduğunda genel olarak aşağıdaki dualar ile yanıt verilmektedir:

  • E fe men yahluku ke men lâ yahluku, e fe lâ tezekkerûn. Ve in teuddû ni’metallâhi lâ tuhsûhâ, innallâhe le gafûrun rahîm. Vallâhu ya’lemu mâ tusirrûne ve mâ tu’linûn. Vellezîne yed’ûne min dûnillâhi lâ yahlukûne şey’en ve hum yuhlekûn. Emvâtun gayru ahyâin, ve mâ yeş’urûne eyyâne yub’asûn(yub’asûne). İlâhukum ilâhun vâhid, fellezîne lâ yu’minûne bil âhirati kulûbuhum munkiratun ve hum mustekbirûn.
  • Lâ cereme ennallâhe ya’lemu mâ yusirrûne ve mâ yu’linûn, innehu lâ yuhıbbul mustekbirîn. Ve izâ kîle lehum mâzâ enzele rabbukum, kâlû esâtîrul evvelîn. Li yahmilû evzârahum kâmileten yevmel kıyâmeti ve min evzârillezîne yudıllûnehum bi gayri ilmin, e lâ sâe mâ yezirûn. Kad mekerellezîne min kablihim fe etâllâhu bunyânehum minel kavâıdi fe harra aleyhimus sakfu min fevkıhim ve etâhumul azâbu min haysu lâ yeş’urûn.
  • Summe yevmel kıyâmeti yuhzîhim ve yekûlu eyne şurakâiyellezîne kuntum tuşâkkûne fîhim, kâlellezîn ûtûl ilme innel hızyel yevme ves sûe alâl kâfirîn. Ellezîne teteveffâhumul melâiketu zâlimî enfusihim fe elkavûs seleme mâ kunnâ na’melu min sûin, belâ innallâhe alîmun bimâ kuntum ta’melûn.

Konu ile alakalı bir video da sizlerle:

Son olarak da Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi Ya Allah Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın