Ana SayfaMucize DualarKüs Olduğun Biriyle Barışmak İçin Okunacak Dua – Küslük Bitecek!

Küs Olduğun Biriyle Barışmak İçin Okunacak Dua – Küslük Bitecek!

Küs Olduğun Biriyle Barışmak İçin Okunacak Dua yazımız ile karşınızdayız. İki kişi arasında olan dargınlığı gidermek için dualar etkili bir yerdedir. Sevdiği kişilerle uzak kalan ve bunu telafi etme niyetini güdenler için birtakım dualar etkisini gösterecektir. Yanlış anlaşılmalardan ya da hatadan kaynaklı olarak ortaya çıkan bu durumlarda duanın etkisi kaçınılmazdır. Ancak bunun için gerçekten istemek ve bu şekilde niyetleri iletmek son derecede önemlidir. Ayrıca küs olduğun biriyle barışmak için okunacak dua konusu kadar kişilerin sağlıklı bir iletişim içine girmesi de bu süre zarfında gereklidir. Kurulan iletişimin olumlu yönde sonuç vermesi adına dua okunarak da eski günlere kavuşmak daha basit bir hal alacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Küs Olduğun Kişiyle Barışma Duası

Küs Olduğun Kişiyle Barışma Duası
Küs Olduğun Kişiyle Barışma Duası

İnsanların çoğu zaman gereksiz konulardan dolayı dargınlık yaşamaktadır. Hassas ve alıngan olduğu dönemlerde bu tip durumlar içinde olacaklardır. Tartışmalardan ya da yanlış anlaşılmalardan ötürü küslükleri gidermek için dualardan yararlanacaklardır. Birinin sizi affetmesi için dua etmek güzel bir şeydir. Kuracakları iletişimi geciktirmemeleri gerekmekte ve ayrıca bu yeniden arkadaşlık temeli atımlarında dualardan da faydalanmaları önemlidir.

Özellikle küs olduğun biriyle barışmak için okunacak dua ile beraber gerekli mücadeleleri veren herkesin bu konuda istediklerine ulaşması kesindir. Aradaki muhabbeti yeniden eskisi gibi kılmak ve iletişimi tekrardan sağlamak için tesirli olan dualar vardır. Bu dualar doğru bir biçimde okunmalı ve niyetlerin kalpten geçirilmesi de atlanmamalıdır. Ancak bu şekilde duaların doğru sonuçlar vermesi kesin olacaktır. İnsanların çok aradığı Küs Olduğun Kişiyle Barışma Duası sizlerle:

  • Bismillahirrahmânirrahîm.
  • Elem neşrah leke sadrek.
  • Ve vada’na ‘anke vizreke.
  • Elleziy enkada zahreke.
  • Ve refa’na leke zikreke.
  • Feinne me’al’usri yüsren.
  • İnne me’al’usri yüsren.
  • Feiza ferağte fensab.
  • Ve ila rabbike ferğab.

Ayrıca Dil Tutukluğu İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Küs Olanların Barışması İçin Dualar

Üçüncü kişiler de küs olanların barışmasını sağlayacaktır. Ayrıca onları bir araya getirmek kadar dualarıyla da destek olma gereği duyacaklardır. Kendileri için kıymetli olan kişilerin küslüğünden daha fazla etkilenmemek için dualardan destek alacaklardır. Bununla beraber küs olanların barışması için dualar konusunda da yardım alacaklardır. Hem sevaba girecekleri hem de var olan çevresini en iyi şekilde koruyacakları konusunda duaların ne kadar etkili olduğunu göreceklerdir. Bu konuda oldukça etkili olan bazı dualar vardır.

Bismillahirrahmanirrahim

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

“Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Anlamı

Bu duayı abdestli ve temiz bir biçimde okumak gerekecektir. Ayrıca kıyafet ve ortam temizliğini de dikkate almak önemlidir. Küs biriyle barışmak için dua son derece önemlidir ve bol bol etmek gerekir. Ancak bu şekilde duaların karşılığını görmek mümkün olacaktır.

Ayrıca Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Küslerin Barışması İçin Karia Suresi

Küs olanların barışması konusunda en temel dua Karia Suresi olarak açığa çıkmaktadır. Ayrıca herkesin öncelikli olarak yöneldiği suredir. Küslerin barışması için Karia Suresi içerisinde kıyamet gününün çok yakın olduğu ifade edilir. Bununla beraber aradaki küslüğün derhal giderilmesi gerektiği öne çıkar. Herkesin işinin rast gitmesini sağlayan bu dua, ayrıca dargınların barışmasına da yer verir.

El kariah
Mel kariah
Ve ma edrake mel kariah
Yevme yekunün nasü kelferaşil mebsus
Ve tekunül cibalü kelıhnil menfuş
Fe emma men sekulet mevazınüh
Fe hüve fi ıyşetir radıyeh
Ve emma men haffet mevazınüh
Fe ümmühu havıyeh
Ve ma edrake mahiyeh.
Narun hamiyeh

Karia Suresi Arapça Okunuşu

Yürekleri hoplatan büyük felaket!
Nedir o yürekleri hoplatan büyük felaket?
Yürekleri hoplatan büyük felaketin ne olduğunu sen ne bileceksin?
O gün insanlar, her biri bir tarafa uçuşan küçük kelebekler gibi olacaktır.
Dağlar da atılmış renkli yünler gibi olacaktır.
İşte o vakit, kimin tartıları ağır gelmişse,
Artık o, hoşnut olacağı bir hayat içinde olacaktır.
Ama kimin de tartıları hafif gelirse,
İşte onun anası (varacağı yer) Hâviye’dir.
O, kızgın bir ateştir.

Karia Suresi Türkçe Okunuşu

Küs biriyle barışmak için dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Küs Olduğun Kişiyle Barışma Duası yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Küs Olduğun Biriyle Barışmak İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın