Ana SayfaMucize DualarMusallattan Kurtulma Duası – Etkili!

Musallattan Kurtulma Duası – Etkili!

Musallattan kurtulma duası hususunda cinleri ya da diğer şeytani varlıkları uzak tutmak mümkündür. Varlıkların kötü niyetli olanlarını def etme konusunda da Kur’an-ı Kerim’de ve sahih hadislerde belirtilen biçimde hareket etmekte yarar vardır. Ayrıca Cin Suresi de bu hususta ne şekilde hareket edileceğini belirtmektedir. Bu noktada farklı farklı uygulamalar genel olarak geçerliliğini koruyacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Musallattan Kurtulma Duası

Musallattan Kurtulma Duası, insanları kötü enerjilerden, negatif etkilerden veya zararlı varlıklardan korumak için yapılan bir duadır. Bu dua, Allah’ın yardımını talep etmek ve koruyucu gücünü sığınmak amacıyla yapılır.

 • Sadaka Vermek ve Dua Okumak

Cinlerin musallat durumunu ve ortaya konulan ruhsal sıkıntıları sonlandırmak adına belli başlı hareketlerde bulunmak gerekecektir.

 • İlk olarak itiyaç sahiplerine sadaka vermek ve sonrasında da bu hususta son derecede güçlü olan “estağfirullah min külli mâ kerihallah” zikrini çekmekte yarar vardır.
 • Euzü Besmele ve arkasından Fatiha Suresi okumak
 • Euzü Besmele ve sonrasında İhlas Suresi okumak
 • Bir bardak suya Ayet-el Kürsi, İhlas Suresi, Nas Suresi ve Felak Suresi okuduktan sonra bu sudan 3 yudum içilmesi önemlidir. Ayrıca kalan suyla da gusül abdesti almakta yarar vardır. Bu sayede musallat durumundan kurtulmak genel itibarıyla mümkün olacaktır.
 • Sedir Ağacı Yaprağı Kullanarak Cinlerden Kurtulmak

Sedir ağacı yaprağı, musallat olan varlıklardan kurtulmak isteyenler için etkili bir yöntemdir. Bu yaprakların 7 tanesini ezdikten sonra suyla karıştırmakta yarar vardır. Sonrasında da sırasıyla Ayet-el Kürsi, İhlas Suresi, Nas ve Felak Suresi okunması gerekir. Ayrıca sonrasında bu sudan bir miktar içtikten sonra gusül almak da kurtulma konusunda önemli bir yöntem olacaktır.

 • Salavat ve Dua Okunarak Cinlerden Kurtulmak

Kötü cinlerden etkilenen kişilerin üzerindeki kötü etkiyi atmaları için öncelikle 3 kez salavat getirmelerinde yarar vardır. Sonrasında da sırasıyla Fatiha Suresi, Ayet-el Kürsi, Kafirun Suresi, İhlas Suresi, Felak Suresi ve Nas Suresi yedişer kez okunarak hastaya üflenmesi önemli olacaktır. Bu dualar ayrıca hastanın zaman geçirdiği alanlar için de geçerli olmalıdır.

 • Cinlerden Kurtulmak İçin Bakara Suresi

Cinlerden kurtulmak ya da büyülerin etkilerinden uzaklaşmak adına Bakara Suresi son derecede yararlı olacaktır. Sabah ve akşam vakitlerinde Bakara Suresi ilk 4 ayetinin yanı sıra Ayet-el Kürsi okuduktan sonra Bakara Suresi 5 ile 6 ayetler de okunmalıdır. Son olarak da Bakara Suresi son 3 ayeti okunarak bu uygulama tamamlanacaktır.

Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Dua
Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Öncelikle Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Dua olarak, “Yarattığı her şerden Allah’ın mükemmel kelimesine sığınıyorum” duası okunabilmektedir. Cinlerden korunmak ve onlardan kurtulmak için bu duayı düzenli olarak yapabilirsiniz. Ancak unutmayın ki cinlerle mücadele konusu hassas bir konudur ve profesyonel yardım almanız da önemlidir. Bir din bilgini veya ruhani lider gibi yetkin kişilere başvurarak daha detaylı rehberlik almanız faydalı olacaktır.

Bu içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Cinlerin Etkisinden Korunmak İçin Okunması Tavsiye Edilen Diğer Dualar

Cinlerin etkisinden korunmak için okunması tavsiye edilen diğer dualar da net bir biçimde yarar sağlayacaktır. Bununla beraber söz konusu duaların her biri benzer bir yarar sağlayacaktır.

 • Ha-mim Mümin suresi Masir’e kadar okunduktan sonra Ayet-el kürsi okunması,
 • Günde 500 kere La havle vela kuvvete illa billah okunmalı, duaya başlanmadan önce yüz kere salevat getirilmesi, dua sona erdikten sonra aynı şekilde yüz kere salevat getirilmesi
 •  La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve alâ külli şeyin kadir duasının her gün okunması
 • Ayât-i hırz okunması

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buhari Tarafından Bildirilen Cinlerden Korunma Yolları

Buhari tarafından bildirilen cinlerden korunma yolları da net bir biçimde ifade edilmektedir. Bu hususta dikkatli olmak son derecede gerekli olacaktır.

 • Şeytandan ve kötü cinlerden korunmak için Allah ve Hz. Muhammet’in adını sürekli olarak anmak. Ayrıca Kur’an-ı Kerim ve sünnetleri hayatın her evresinde tatbik etmek
 • İnsanların gönül ve hayat pencerelerinde kötü varlıklara açıklık bırakmamak. Günah işlememek ve maneviyatta yara oluşturmamak.
 • Kişilerin günah işlemeye sevk edecek olan tüm aracılardan uzak kalmaları. Günah işleyecek hareketlere genel itibarıyla yer vermekten kaçınmanın gerekliliği.

Bunun yanında Dostluk ve Muhabbet İçin Dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Dostluk ve Muhabbet İçin Dua hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın