Ana SayfaMucize DualarRahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası

Rahatsız eden insanlardan ve beladan kurtulma duası özellikle son birkaç yıldır pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Günlük yaşamda insanlar birçok şeyden rahatsız olabiliyor. Fakat bu durum karşı tarafın özgürlüklerini kısıtlamaya başladığında genellikle Allah’a sığınılmalıdır. Şüphesiz ki Allah-u Teala her şeyi bilen ve görendir. Nitekim aşağıdaki duayı okumak yeterli olacaktır:

  • Allahümme Rabbe’n-nâsi! Ezhibi’l-be’se, veşfihi, ve ente’ş-şâfi. Lâ şifâe illâ şifâüke. Şifâen lâ yüğâdiru sekamâ. Estağfirullahe’l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve, El-hayyü’l-kayyûmü ve etûbü ileyhi. Ve nes-elühü’t-tevbete ve’l-mağfirete ve’l-hidâyete lenâ, innehû, hüve’t-tevvâbü’r-rahîm. Tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.

Kötülüklerden Korunmak İçin Okunması Gereken Dua

Kötülüklerden Korunmak İçin Okunması Gereken DuaPin
Kötülüklerden Korunmak İçin Okunması Gereken Dua

İnançlı kimseler için kötülüklerden korunmak için okunması gereken dua oldukça önemlidir. Bu duayı okuyarak günlük yaşamda tüm kötülüklerden korunmak mümkündür.

  • Allahümme ente Rabbî lâ ilâhe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene âlâ ahdike ve va’dike mesteta’tü eûzü bike min şerri mâ sana’tü ebûu leke bi-ni’metike aleyye ve ebûu bi-zenbî fağfir lî feinnehû lâ yağfirü’z-zünûbe illâ ente.

Beladan Kurtulmak İçin Hangi Zikir Çekilir?

Sıkça sorulan Beladan Kurtulmak İçin Hangi Zikir Çekilir? sorusuna bakalım. Beladan kurtulmak için çeşitli dualar ve zikirler vardır. İşte bazı örnekler:

  1. “La ilahe illallahül mülkü vellülke, yea hayyu yea kayyumu, bi rahmetike esteğisu” duası: “Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Senin rahmetinle yardım dilemek istiyorum. Yeryüzü ve gökler senin egemenliğindedir, sadece sen varsın.”
  2. “Hasbiyallahü la ilahe illa hüve, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim” duası: “Allah bana yeter. O’ndan başka ilah yoktur. Ben O’na tevekkül ettim. O, ‘arş-ı azim’in Rabbidir.”
  3. “Ya Hayyu Ya Kayyum, bi rahmetike esteğisu” duası: “Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Senin rahmetinle yardım dilemek istiyorum.”

Bu dualar ve zikirler, birçok Müslüman tarafından beladan kurtulmak için kullanılır. Ancak, bu duaların ve zikirlerin etkili olması için samimi bir şekilde ve içtenlikle yapılmaları gerektiği unutulmamalıdır.

Ayrıca, benzer bir konumuz olan Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna yazımıza da bakabilirsiniz.

Peygamber Efendimiz Sıkıntılı Zamanlarda Ne Yapardı?

Peygamber Efendimiz yaptığı çoğu şeyle inançlı kimseler için bir örnek niteliği taşıyor. Bu minvalde Peygamberimiz tarafından yapılan eylemlerin tamamı oldukça önemli görülmektedir. Hazreti Muhammed sıkıntılı olduğu zamanlarda genellikle namaz kılmakla meşgul olurdu. Bu konu Peygamber Efendimiz sıkıntılı zamanlarda ne yapardı sorusuyla son dönemde pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Sıkıntılı günlerin büyük bir kısmında Allah-u Teala’ya ellerini açan Peygamberimiz tüm sıkıntısından kurtulurdu. Hatta inançlı kimseler için önerdiği aşağıdaki dua da oldukça sık okunmaktadır:

  • Harakâti ves sekenâti vel kelimâti vel irâdâti vel hatarâti mineşşükûki vez zünûni vel evhâmis sâtırati lil gulûbi an mütâleatil ğuyûb. Ve iz yegûlül münâfigûne fii gulûbihim meradün mâ veadenallahü ve rasûlehû illâ ğurûrâ. Fe sebbitnâ vensurnâ ve sahhir lenâ hâzel bahra kemâ sahhartel bahra li Musâ. Ve heblenâ rıyhan tayyibeten kemâ hiye fii ılmike venşurhâ aleynâ min hazâini rahmetik. Vahmilnâ bihâ hamlel kerâmeti meas selâmeti vel âfiyeti fid dini ved dünyâ vel âhirati inneke alâ külli şey’in kadiir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Özgüven İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz

Kötülüklerden Korunmak İçin Hangi Dua Okunur?

Yaşam boyunca kötülüklerden korunmak için hangi dua okunur sorusu birçok kişi için merak konularından birisi haline gelmiştir. Tüm kötülüklerden korunmak ve tamamıyla Allah-u Teala’ya sığınmak için okunması gereken dualar aşağıdaki gibidir:

  • Kün lenâ sâhiben fii seferinâ ve halifeten fii ehlinâ vatmis alâ vücûhi e’dâinâ vemsah hüm alâ mekânetihim fe lâ yestetıy’ûnel mudıyye ve lel meciie ileynâ ve lev neşâü letamesnâ alâ e’yünihim festebekus sırâte fe ennâ yübsırûn.
  • Le gad haggal gavlü alâ ekserihim fe hüm la yü’minûn. İnnâ cealnâ fii e’nâgıhim eğlâlen fe hiye ilel ezgâni fe hüm mugmehûn. Ve cealnâ min beyni eydiihim sedden ve min halfihim sedden fe ağşeynâhüm fe hüm lâ yübsirûn.
  • Bismillâhi bâbünâ tebâreke hıytânünâ yâsiin sekfünâ kâf hâ yâ ayn sâd kifâyetünâ, hâ miim ayn siin gaaf hımâyetünâ, feseyekfiike hümüllâhü ve hüves semiiul aliim.

Yukarıdaki duaların her biri Allah-u Teala’ya el açmak ve sığınmak için okunmalıdır. Böylece Yüce Allah tarafından gösterilen fazilet ve mucizeler sayesinde tüm kötülüklerden korunmak mümkün olacaktır. Şüphesiz ki O, kullarının kötülüklerle uğraşmasına ve yenilmesine izin vermeyecek kadar kudret sahibidir. Bu sebeple duaları okumak önemlidir.

Ayrıca, Beladan Kurtulma Duası ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca, Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Son olarak Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın